Pimms Group, tekstil baskı çözümlerini ITM Fuarı’nda sergiliyor

Pimms Group, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ITM Fuarı’na katılıyor. Fuarda, Homer firmasına ait kumaşa direkt baskı ve kağıt transfer makinelerini sergileyecek. Bunun yanında Axia markalı çözümlerle tekstil sektörüne alternatif çözümlerini tanıtacak. Konuyla ilgili olarak Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler sorularımızı yanıtladı.

ITM 2018 Fuarı’nda tekstil endüstrisi ile buluşacaksınız. Fuar katılımına ilişkin bir değerlendirmenizi alabilir miyiz? Beklentiniz nedir?

Selahattin Aygüler: ITM Fuarı bizim için yeni bir başlangıç olacak. Bildiğiniz üzere, Mimaki makinelerinin satışını Mimaki Eurasia’ya devrettikten sonra PIMMS Group olarak daha hızlı, daha profesyonel ve çok çeşitli makinelerle tekstil sektörüne de hizmet vermeye başladık. Bunlar Homer firmasına ait kumaşa direkt baskı ve kağıt transfer makineleridir. Bunun yanında daha küçük çaptaki üreticilere de AXIA marka daha hızlı makinelerimiz ile tekstilcileri buluşturup, bu makineleri tanıtmayı hedefliyorum.

Gelişen teknolojiyle birlikte tekstil sektöründe dijital baskıya olan talep her geçen gün artıyor. Dijital baskı tekstil sektörünün hangi talep ve ihtiyaçlarına cevap veriyor?

Selahattin Aygüler: Dijital baskı sektörü olarak tekstil moda, giyim, mayo, eşarp gibi ürünlerin yanı sıra ev tekstili kategorisinde perde, döşemelik, koltuk döşemeliği ve nevresim takımları gibi ürünlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Sektörün artan talebine karşı, siz hangi çözümleri sunuyorsunuz? Fuarda hangi ürünlerinizle yer alacaksınız?

Selahattin Aygüler: Fuarda giyim sektöründe pamuklu üretim için pigment ve reaktif boya kullanan Homer HM1800-K8 baskı makinesiyle katılacağız. Ayrıca diğer moda ve mefruşat kullanımında tercih edilen transfer baskı için saatte 320 metrekare baskı yapan 180cm eninde Homer HM1800-R ile saatte 360 metrekare baskı yapan 320cm eninde HM3200-R makinelerimizin yanı sıra, saatte 100 metrekare ² baskı kapasitesi olan AXIA 1803 gibi modellerimizi ziyaretçilere tanıtacağız.

Tekstil sektörüne sunduğunuz çözümlerin avantajları ve ayrıcalıkları hakkında bilgi verir misiniz?

Selahattin Aygüler: Bizim tekstil sektörüne sunduğumuz ürünler kendi konularında kendini ispatlamış markalar olup, 7 gün 24 saat çalışma performansına sahip, kendi kategorilerinde rakipsiz makinelerdir. PIMMS ’in 39 yıllık iş deneyimi ve teknik alt yapımızla bugüne kadar gösterdiğimiz ayrıcalıklarımızı bu sene de devam ettireceğiz.

Tekstil, daha fazla kalite, dikkat ve hassasiyet isteyen bir sektör. Bu noktada ciddi bir altyapıya ihtiyaç var. Teknik servis hizmetlerinden, boya seçimine, performanstan müşteri memnuniyetine kadar yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Selahattin Aygüler: Yukarıda da belirttiğim gibi, yeni yapılanmamızda oluşturduğumuz ürün çeşitliliği ile eskiden sattığımız markaya ait hızı düşük makineleri kullanan müşterilerimize üretim kapasitelerini arttırmak, daha kaliteli ve hızlı makineler sunmak için hedeflerimizi belirledik. Bunun yanı sıra tekstildeki dünya markalarından biri olan tekstil boya üreticisi SPC ile iş birliği yaparak, tekstilde istenen renk ve kalite çizgisini en üst noktaya çıkartmak için daha kaliteli ürünleri hızlı ve aynı kalitede süreklilik sağlayacak bir yapı oluşturduk. Bunu geçmişten gelen deneyimlerimizle birlikte teknik altyapımızla destekliyoruz. Bu misyon ile makinelerimizi alan firmaların makinelerimizi 7 gün 24 saat süre ile 3 vardiyalı olarak kullanarak üretimlerini arttırmasını ve kâr ettiklerini görmek bizleri sevindiriyor.

Son olarak tekstil sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Selahattin Aygüler: Yeni yapılanma sürecinde tekstil makineleri yatırımı yapacak kişilerin, makine seçimlerini yaparken sürekli aynı kaliteyi alıp alamayacaklarını sorgulamaları gerekir. Dikkat etmeleri gereken en önemli nokta budur. Ayrıca çalışacakları firmanın kendilerine katacağı katkıları da göz ardı etmemeleri gerekir.

Print Friendly, PDF & Email