Prodigital ürünlerini sergiledi

Prodigital, 5-8 aralık tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı katılarak ürünlerini sergiledi.

Prodigital, 5-8 aralık tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı katılarak ürünlerini sergiledi. Fuarın ardından Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş sorularımızı yanıtladı.

Fuar firmanız açısından nasıl geçti?

İbrahim Tekeş: SIGN İstanbul Fuarı’na çok büyük bir katılım gerçekleştirdiğimiz için bu fuarda müşterilerimizle buluşmak amacıyla katılmak istedik. Standımızda makine sergilemeyi düşünmüyorduk ancak son anda bir değişiklikle makine de getirmeye karar verdik. Gongzheng ve Mutoh markalı dijital baskı makinelerimizi tanıttık. Gonzgheng markasının dijital baskı makinesi ve masaüstü UV makinesini sergiledik. Yine Gonzgheng’in GZA kafa teknoljisine sahip süblime transfer makinesi standımızda yer aldı. Bunların yanısıra Mutoh’un eko solvent modellerini ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Farklı sektörlerdeki çok sayıda fuarlar katılım göstermekteyiz. Müşterilerimizde standımızda bizleri yalnız bırakmayıp geldiler. Çok teşekkür ederiz. Her zamanki gibi yoğun bir ziyaretçiyi standımızda ağırladık. Daha önce görüştüğümüz birçok müşteriyle anlaşma noktasına geldik. Gongzheng markasında çok iyi noktadayız. Bu markayla ilgili yoğun bir kurulum tempomuz var.  Gonzheng, Fujifilm ile beraber ciddi çalışmalar yapıyor. Buradan çok güzel ve başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. Prodigital olarak Gongzheng firmasıyla tekstil tarafından yoğun bir işbirliği içindeyiz. Sektörden aldığımız geri dönüşleri firmayla paylaşarak makinelerin daha verimli olmasına yönelik çalışmalar yürütmekteyiz.

Ürün porftöyünüz hakkında bilgi verir misiniz

Solvent ve eko solvent makine gruplar

UV, Rulodan ruloya, Flatbed, Hibrit ve masaüstü UV çeşitler

Tekstil baskı makinaları, kumaş baskı makinaları ve süblime transfer baskı makinalar

Kesim ploterlerı ve laminasyon makinaları

 

1.Solvent eko solvent makine grupları

Gongzheng Solvent-Eko solvent l baskı makinaları;

GZM 3204(+) BASKI MAKİNASI; 320cm eninde 4 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafası  kullanan (parçalanıp temizlenebilen ve parçası da değiştirilebilen endüstriyel kafa sistemi), 1200dpı çözünürlük ile iç mekan ve dış mekan baskı makinamız  saatte 234 m2 baskı hızlarına sahiptir.

GZC3202 BASKI MAKİNASI; 320cm eninde 2 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafası kullanan baskı makinamız saatte 129 metrekare baskı hızına sahiptir.

GZC3208GA BASKI MAKİNASI; 320cm eninde 8 adet Fuji Dimatix GMA33 baskı kafası kullanan makinamız saatte 85m2 baskı hızına sahiptir.

Thunderjet C1601 baskı makinası; 160cm Eko solvent baskı makinamız, 1 adet Epson DX5 baskı kafası ile saatte 18 metrekare baskı hızlarına sahiptir.

Thunderjet X1602 baskı makinası; 160cm baskı eni, 2 adet xp600 baskı kafası ile 32m2/saat baskı hızı

Thunderjet 1802S baskı makinası; 180cm baskı eni, 2 adet Epson DX5 baskı kafası ile 34m2/saat baskı hızı,1440dpı çözünürlük

Thunderjet AE1800S baskı makinası; 180cm baskı eni, 2 adet GZA baskı kafası, 56 metrekare baskı hızı,1680 dpi çözünürlük

XPERTJET 1641SR; Mutoh’un yeni model makinaları 161cm baskı eni, 1 adet mikro piezo baskı kafası 20,5 metrekare baskı hızı ile 1440 dpi çözünürlük, eko solvent baskı makinamız

UV, Rulodan ruloya, Flatbed, Hibrit ve masaüstü UV çeşitleri

Gongzheng GZM3204HU – RTR 320 UV baskı makinası; düşük boya maliyeti ile Starfire baskı kafası ile rulodan ruloya baskı yapıyor, Gongzheng sınıfının en yeni ve hızlı uv baskı makinası.100m2/saat baskı hızı var, Duvar kağıdı, suni deri, ışıklı kumaş, stor ve zebra perde, branda, folyo, kağıt, one way vision gibi bir çok malzemeye baskı yapabiliyor.

GZM3208UV; 8 adet Dimatix GMA33 baskı kafası ile rulodan ruloya uv baskı makinası, 29 metrekare, 720×2400 dpi çözünürlük

GZF3208D Hibrit;  4-8 adet Ricoh Gen5 baskı kafası, konveyörlü rulo ve tabaka baskısı yapan endüstriyel UV baskı makinası

Proprint AW F2513 Flat UV;250X130cm baskı alanı olan makinamız, Ricoh Gen5 kafa ile 1200dpı çözünürlüğe sahiptir. her türlü  sert zemin malzemeleri, cam, dış cephe kaplama malzemeleri, MDF, ahşap, metal ve metal bileşeni plakalar, seramik, fayans, doğal taş ve benzeri malzemelere baskı yapılabilmektedir.

Gongzheng flatbed  GZW 6090TX uv baskı makina,  60X90 ebadında, 1-3 adet TX800 baskı kafası kullanan 14440dpı çözünürlük, 16cm kafa yüksekliğinde bütün sert zeminlere baskı yapabilen yeni UV baskı makinası.

MUTOH 426UF UV BASKI MAKİNASI; 329mmx483mm Epson DX7 baskı kafası, 1440 dpi baskı çözünürlüğü ile Beyaz+Laklı3D /kabartma baskı, 70mm malzeme yüksekliğine kadar her türlü malzemeye baskı yapabilen uv baskı makinası

Tekstil baskı makinaları, kumaş baskı makinaları ve süblime transfer baskı makinaları

Gongzheng GZA 1802 Transfer baskı makinası;180cm 2 adet GZA baskı kafası kullanan, baskı eni 110m2/s kadar çıkan baskı hızları olan süblime transfer baskı makinası

Gongzheng GZS3204PLUS-Bayrak/Kumaş baskı  makinası; 4 adet  Dimatix starfire baskı kafası kullanan makinamız (maksimum baskı hızı 341m2/ süblime kağıt) hem bayrak makinası olarak hemde direkt kumaşa baskı yapabiliyor, sınıfının en hızlı ve stabil çalışan makine serisi, pigment, reaktif, dispers veya asit boya ile çalışabilmektedir. Uzun ömürlü (4yıl) baskı kafalarıyla işletme maliyeti çok uygundur

Mutoh 1938WX Süblime transfer baskı makinası

190cm baskı alanı 73m2/s maksimum baskı hızı

2 adet Epson DX7 baskı kafası,1440dpi baskı çözünürlüğü olan süblime transfer baskı makinası

Kesim ploterlerı ve Laminasyon makinaları

Mutoh Kesim ploterı valuecut; 130cm optik göz okuyuculu (pozalı sistem) tam otomatik kesim makinaları

Prolam Tam otomatik Laminasyon makinası; 163 cm eni, laminasyon ve kesim hızı 25m/d, tansiyonlu ayarlanabilir rulo toplama sistemi, pedallı kontrol sistemi ile sınıfının en iyi laminasyon baskı makinası. Bu ürünlere oldukça fazla talep oldu. Ekosolvent ve masaüstü UV makinelerimizden fuarda çok sattık. Ürünlerimiz oldukça ilgi gördü. Kampanyalı satışlarımız iyi sonuç verdi.

Fuardaki yerli ve yabancı ziyaretçi oranlarını nasıl buldunuz?

İbrahim Tekeş: Fuara çok sayıda firma ziyaret etti. Ağırlık reklam ve tekstil sektörleri oldu. Bu sene yabancı ziyaretçi noktasında daha az olduğunu gözlemledim. Özellikle çevre ülkelerden daha fazla yabancı ziyaretçi beklentisine sahiptim. Bu anlamda Fespa’nın ismi ile yabancı ziyaretçiyi daha fazla çekmesini beklerdim. Zaten SIGN İstanbul Fuarı’na yurt içinden yoğun bir katılım gerçekleşmişti. Biz daha çok yurt dışı ziyaretçi olmasını isterdik.

2019 yılını ilişkin bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

İbrahim Tekeş: Tabir doğru olursa Türkiye son iki senede dip noktayı gördü. Bu nedenle 2020 yılından itibaren Türkiye her alanda ekonomik olarak yukarıya çıkışın olduğun bir yıl olacak. Savaşlar, krizler, iç ve dış sorunlarla gerçekten bir dip yaşandı. Bundan sonrasında hızlı bir şekilde pozitif hareket olacaktır. Devlet bireylerinin arkasında olduğu sürece Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramaz. Bir psikolojik kırılım olacaktır. Ocak 2020 itibariyle güçlü bir ivmelenme beklemekteyiz. Dünya genelinde sergilenen bu güçlü duruşun bize ciddi katkıları olmaktadır.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

İbrahim Tekeş:  Tüm sektörler, dalgalı ekonomiye alışmak zorunda, değişken piyasa şartlarına ayak uydurmalıyız. 2020 yılında ulaştığımız dipten çıkış başlayacaktır. Bu çıkışa hep birlikte hazır olmalıyız.

Print Friendly, PDF & Email