Prodigital, UV baskıdaki yeniliklerini ahşap ve mobilya sektörüyle buluşturdu

Prodigital,  Intermob Fuarı’nda Endüstriyel UV baskı makinaları ile sektöre yenilik katmaya devam ediyor.

 

Yasemin Sönmez – Prodigital Endüstriyel Baskı Makina Grup Yöneticisi

Prodigital, 1991 yılından bu yana sign/reklam, tekstil ve endüstriyel sektörün öncü firması olma özelliğini korumuştur. Gelişen teknolojiyi sürekli takip eden ve ülkemize getiren, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılımcı ve aynı zamanda da sponsor olarak sektöre katkıda bulunmaktadır. Prodigital olarak geniş ürün yelpazesi olarak geniş en ve hızlı dijital baskı makineleri konusunda müthiş bir ivme yakalayarak dayanıklı ve endüstriyel makine satışlarında büyük bir pazar oluşturduk.

14-18 Ekim 2017 tarihlerinde Ağaç İşleme Makine/Intermob Fuarı’nda Makel Mobilya Makinaları San. Tic. A.Ş.ile beraber Dilli marka Neosun HB2504DW2X Endüstriyel UV baskı Makinasını & Salon 11’de Proprint UV HB3206YD dijital baskı makinalarımızı tanıttık. Uzun yıllardır düzenli olarak katıldığımız bu fuarda ahşap / kapı ve cam sektörlerinin yanı sıra germe tavan malzemelerine, store/zebra perde, duvar kâğıdı, döşemelik / giyimlik / saraciye suni deri, non-woven malzemeler, döşemelik kumaş vs. gibi sektörlere uygun dijital baskı makinalarımızı da sergiledik.

Makel Mobilya Makinaları San. Tic. A.Ş. mobilya üretimi ile ilgili makina ve ekipmanlarını, UV Boya, UV LAK hatlarını ve bunlara bağlı yedek parça ve aksesuarlarını mobilya üreticilerine ulaştıran ahşap/mobilya sektöründe oldukça tecrübeli bir firmadır.

Sektörde uzun yıllardır kullanılan ve distribitörlüğünü yaptığımız Dilli firması 1996 yılından beri Kore’de dijital UV alanında yatırımlarını sürdürmektedir. Dilli dijital baskı sektöründe dünyanın en büyük UV üretim tesisine sahiptir. Sadece bu alana yoğunlaşan bir marka olmasından dolayı daima yeniliklere de öncülük etmektedir.

Neosun & Neotitan serisi ahşap, kapı, cam, karton, oluklu mukavva ve endüstriyel reklam sektörlerinde yıllardır kullanılan endüstriyel dijital UV baskı makinalarıdır.  Türkiye’nin en büyük kapı ve cam firmalarında sorunsuz bir şekilde dijital UV baskılarıyla üretime katkı sağlamaktadır. Sanayi tipi olarak adlandırılıp ve 7/24 çalışabilen endüstriyel dijital UV baskı makinesi olarak sınıfının en iyilerindendir.

Dilli neosun HB2504D-W2X serisinde saatte 139 m2 baskı hızı ile makinayı hiç durdurmadan Kyocera kafa ile çok rahat ve sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Neosun Serilerinde yüksek hız ve kalite bir arada sunulmaktadır.  Dilli firmasının özel mikro kalibrasyon teknolojisi sayesinde 4 adımda  (Beyaz+ Renk+Beyaz+Renk) 1 pl’den 13 pl’ye kadar nokta çapı ile yüksek kalitede baskı vermektedir.) TVD İmaj Teknolojisi-Variable DOT ve Gray Scale Teknolojisi ile 1 pl’den 13 pl’ ye kadar nokta çapında yüksek kalite baskı sunmaktadır.  Variable DOT Teknolojisi ile gerçek fotoğraf baskısı elde edilebilmektedir.

Salon 11’de sergilenen Proprint UV YD3206 HB model LED UV dijital bası makinası ise 320 cm baskı eni ve limitsiz boy ile hem rulo malzemelere hem de tabaka malzemelere baskı yapabilen  LED UV baskı makinasıdır.  3/4/5/6/7/8 Ricoh Gen5 Baskı kafaları ile çalışabilmektedir. CMYK + Beyaz ve opsiyonel olarak Lc & LM özelliğine sahiptir. Maksimum  76 m2 baskı hızına sahiptir. Otomatik malzeme yükseklik ayarı yapabilmektedir.

Proprint UV YD3206HB makinasında baskı yapılabilecek malzemeler: Rulo Reklam Malzemeleri (Polyetilen, duratrans, kağıt, mesh, vinil, folyo, blueback kağıt, banner, PVC germe tavan malzemeleri, store/zebra perde, duvar kâğıdı, suni deri, branda, nonwoven malzemeler, sentetik kağıt vs.) teknik tekstil kumaşları vs…

Sert zemin malzemeleri olarak ise MDF, cam, dış cephe kaplama malzemeleri (strafor, EPS),  ahşap, alüminyum kompozit, akrilik malzemeler, dekota, foreks, oluklu PVC, metal ve metal bileşeni plakalar, seramik, fayans,  doğal taş vs.)

Fuarda ahşap, kapı, cam sektörünün yanı sıra mobilya aksesuarları, döşemelik kumaş, dekorasyon ve dış cephe kaplama işlerinde kullanılan malzemelere yönelik de dijital baskı makinası araştıran firmalarla karşılaştık. Endüstriyel alanda iş yapan firmaların artık daha bilinçli tercihler yapması gerekmektedir. UV baskı sistemlerinin endüstride kullanılmasıyla baskı ebatları da çok genişlemiş durumdadır. Ayrıca endüstriyel ürünlerde baskının uzun süre kullanılabilmesi için ön işlem ve son işlem hatları geliştirilmektedir. Örneğin camların endüstriyel beyaz boyayla arka kapamasının yapılması ve MDF, MDF Lam / Ahşap malzemelerin baskıdan sonra endüstriyel lakla kaplanarak daha uzun ömürlü olarak korunmasını sağlayan sistemler gibi…

Günümüzde her alanda kişiselleştirilmiş ürünler basan dijital makinalar daha çok tercih edilmektedir. Birçok sektöre hitap ettiği için bu makinalar LED UV & UV baskı makinaları olmaktadır. Dijitalleşmenin hızı engellenmeyen bir noktadır. İnşaat-dekorasyon,  tekstil – perde sektörü, halı sektörü, matbaa, ambalaj sektörü, cam sektörü, ahşap-kapı sektörü ve deri sektörleri gibi birçok alanda kullanılabilen LED UV & UV baskı makinaları talepleri gün geçtikçe artarak devam edecektir.

Print Friendly, PDF & Email