PSC Tekstil, geniş temsilcilik ağıyla Mouvent çözümlerini sunacak

PSC Tekstil, Mouvent firmasının Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Rusya başta olmak üzere geniş kapsamlı distribütörlüğünü üstlendi.

PSC Tekstil, Mouvent firmasının Türkiye ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere geniş kapsamlı distribütörlüğünü üstlendi. Bir dünya markası olan BOBST Group bünyesinde sadece dijital baskı çözümleri konusunda üretim amacıyla kurulan Mouvent faaliyetlerini, tekstil, oluklu ve etiket olmak üzere 3 başlıkta yürütüyor. Mouvent ismi yeni ancak kurucuları 25 yılı aşkın süredir dijital baskı teknolojisi bilgisine sahip. Bu kurucular, BOBST Group ile güçlerini birleştirerek Mouvent firmasını hayata geçirdiler. Mouvent dünya genelindeki ilk lansmanını da Çin’de düzenlenen Şangay Tex Fuarı’nda gerçekleştirdi. Fuara, PSC Tekstil yönetimi kadro katılım gösterdi. Mouvent firması ve Türkiye pazarında yürütülecek çalışmalarla ilgili olarak PSC Tekstil Yöneticisi Selçuk Hazineci ve Satış Müdürü Cenk Elkatip sorularımızı yanıtladı.

Mouvent firması hakkında bilgi verir misiniz?

Selçuk Hazineci: Mouvent, BOBST Group bünyesinde sadece dijital baskı çözümleri konusunda faaliyet gösteren bir firmadır. Tekstil, oluklu ve etiket olmak üzere 3 ana kolda çalışmalarını yürütmektedir. BOBST Group, İsviçre’deki en büyük endüstriyel üreticilerden birisidir. Mouvent, dijital baskıya çok farklı bir bakış açısı getirmektedir. Cliver clusters teknolojisi kullanmaktadır. Bu, samba kafalar birleştirilerek oluşturulan teknolojinin adıdır. Cluster teknolojisi sayesinde birbirinden farklı çok verimli makineler üretmek mümkün hale geldi. Mouvent, tekstil alanında ürettiği birkaç farklı modelle yola çıktı. Mouvent ismi yeni olabilir ancak kurucuları 25 yılı aşan dijital baskı bilgisine sahiptir. Kurucular, BOBST Group ile birleşerek Mouvent firmasını kurdu. Emin adımlarla yavaş yavaş büyüyerek üst segmentte çok iyi bir noktaya geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Mouvent markası için nasıl bir yapılanma yürütüyorsunuz?

Selçuk Hazineci: PSC Tekstil olarak Mouvent firmasının Türkiye,  Türki Cumhuriyetler ve Rusya temsilciliğini üstlenmiş bulunuyoruz. Satış, teknik servis ve bayi organizasyonu dahil tüm çalışmalar Bursa’daki tesisimizden yürütülecektir. Yine tesisimizde Mouvent markasına ait bir showroom oluşturmayı planlıyoruz. Müşteriler buradaki tüm makineleri çalışır halde test edebilecek. PSC Tekstil olarak tüm bu çalışmaları Satış Müdürümüz Cenk Elkatip bey yürütecek.

PSC Tekstil olarak Mouvent çözümlerindeki hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Cenk Elkatip: Mouvent, endüstriyel dijital tekstil baskı makinelerine yepyeni bir bakış açısı getirmektedir. İlk defa 1200 dpi kafa kullanılarak patentli cluster teknolojisine sahiptir. Single pass ile dakikada 60-70 metrekareye ulaşan çok kaliteli baskı elde etmenizi sağlıyor. Mouvent konusunda çok uzman bir firma olan BOBST Grup firmasının gücünden istifade ediyor. Bobst Grup, bugün 3 milyar dolar ciroya sahip bir firmadır. Mouvent, pazarın % 20 almayı hedeflemektedir. Mouvent, teknoloji, kalite, servis gibi konularda en iyisi olarak bunu yapacağına inanıyor. Dijital tekstilde bugüne kadar yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyor. Tüm çalışmalarına buna yönelik yürütmekte. Konvansiyonel baskıdan dijitale dönüşü sağlayacak çok güçlü bir firmadır. Fespa Eurasia Fuarı’nda tanıtımlarımızı yaptık. Asıl büyük lansmanımızı ITM Fuarı’nda yapmayı planlıyoruz. Mouvent, Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Rusya gibi önemli pazarlarda PSC Tekstil ile yürüte kararı aldı. Bunun altyapısından birçok sebep var. Bunlardan en önemlisi PSC Tekstil’in sektördeki tecrübesi, bilgi birikimi ve göstermiş olduğu başarılı müşteri hizmet anlayışı gelmektedir. Mouvent ile uzun soluklu bir yola çıkmış bulunuyoruz. PSC Tekstil olarak Mouvent markasını belirlediğimiz hedefler doğrultusunda en iyi noktaya getirmek için çalışmalarımıza başladık.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Cenk Elkatip: Mouvent ile dijital tekstil pazarına yeni bir heyecan ve farklı bir bakış açısı geliyor. PSC Tekstil, bundan önce olduğu gibi bundan sonra tekstil sektörüne değer katacak çözümleri sunmaya devam edecektir.

Print Friendly, PDF & Email