Remifol adından başarıyla söz ettiriyor

Avrupa kalitesinde ürünler üretmek amacıyla yola çıkan Remifol, gelişen ve yenilenen ürünleriyle SIGN İstanbul 2019 Fuarı’na katıldı.

Avrupa kalitesinde ürünler üretmek amacıyla yola çıkan Remifol, gelişen ve yenilenen ürünleriyle SIGN İstanbul 2019 Fuarı’na katıldı. Her sene olduğu gibi bu yılda standı oldukça yoğun olan Remifol, hem yeni müşterilerle tanıştı, hem de ürünlerini tanıtarak pazarını genişletti. Fuarın ardından Remifol Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Utku sorularımızı yanıtladı.

Bu sene de SIGN İstanbul Fuarı’nın ardından sizlerle birlikteyiz. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla fuarda standınız oldukça yoğundu. Siz fuarı nasıl buldunuz? Bu noktada fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Mesut Utku: Öncelikle sizin aracılığınızla SIGN İstanbul Fuarı’nda standımızı ziyaret edip onurlandıran tüm misafir ve dostlarımıza teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Son birkaç yıl yılda gördüğümüzün aksine ziyaretçi sayısında ciddi bir artış gözlemledik. Biz firma olarak fuarlara çok önem veriyoruz. Marka bilinirliği ve kendimizi ifade etmenin en ideal olduğu platform olarak görüyoruz. Bu doğrultuda değerlendirdiğimizde SIGN İstanbul Fuarı’nın beklentilerimizi karşıladığını söyleyebilirim.

Fuarda çok sayıda ürün sergilediniz. Bu sergilenen ürünler hakkında biraz bilgi verir misiniz? Bununla birlikte ziyaretçilerin daha fazla ilgilendiği ürünler oldu mu?

Mesut Utku: Biz genç bir markayız. Fuar boyunca ürettiğimiz tüm ürünleri tanıtma fırsatı bulduk. Bildiğiniz gibi Remifol olarak kendinden yapışkanlı ürünler üretiyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi ülkemizin hak ettiği gibi Avrupa kalitesinde ürünler üretmeye çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden beri tüm ürünlerimizde tamamı Avrupa’dan ithal ettiğimiz kendini tüm dünyada kanıtlamış hammaddeler kullanıyoruz. Hiçbir zaman uzak doğu menşeli hammadde tercihimiz olmadı. Monomerik ve polimerik baskı folyolarına ilave olarak renkli kesim folyoları ile de pazarda büyümeye devam ediyoruz. Bu fuar süresince son dönemde artan talepler neticesinde üretimine ağırlık verdiğimiz 100 mikronluk baskı folyolarımızın tanıtımını da yapma fırsatımız oldu.

Yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçi noktasında fuarı nasıl buldunuz? Beklentilerinizin dışındaki ülke ve şehirlerden ziyaretçi ağırladınız mı?

Mesut Utku: Daha önce de belirttiğim gibi katılımcı sayısında bir önceki yıla kıyasla ciddi bir artış gözlemledik. Biz katıldığımız fuarlarda marka bilinirliliğinin artması açısından ziyaretçi sayısına önem vermekle birlikte, ziyaretçi profillerine ve elde ettiğimiz verime de değer veriyoruz. Yurt dışından gelen ziyaretçiler de bizim için çok önemli. Çok değerli görüşmeler gerçekleştirdik. 3-4 yıl önce çok daha farklı ülkeden daha fazla ziyaretçi katılımı olurdu. Son yıllarda bu oranda ciddi bir düşüş vardı. Bu yıl nispeten biraz daha iyi geçti sanırım. Bu ölçeklerle değerlendirdiğimizde fuardan tatmin olduk diyebilirim.

Mevcut piyasa koşullarında fuara gelen ziyaretçi sayısı oldukça başarı olduğunu düşünüyoruz. Gelen ziyaretçiyi analiz ettiğinizde daha çok hangi amaçla ziyaretler oldu? (Yenilik takip etme, ürün satınalma, yeni yatırımcı)

Mesut Utku: Evet, sektör olarak uzun süren bir durgunluk dönemi geçirdik. Artık herkes canlanmanın başladığını düşünüyor. Gelen ziyaretçiler içerisinde pek çoğunun öncelikle sektörde neler olup bittiği, ne tür yenilikler olduğu ve ürün ya da makine almaya gelenlerin olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç itibariyle fuarların amacı alıcı ve satıcıyı buluşturmaktır. Bundan sonrasında sizin ürünleriniz ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda müşteri tercihinde, hem firma olarak hem de ürün bazında sizi ön plana çıkaran konular nelerdir?

Mesut Utku: Bizim yaptığımız iş devamlılık gerektiren bir iştir. Öncelikle ürünlerimizi tüketicilere sunan iş ortaklarımızın firmamıza ve ürünlerimize inanmaları gerekiyor. Sürekli aynı standart ve kalitede ürünü istendiği zaman istenilen yere ulaştırmak zorundasınız. Üzerimizde her zaman bizleri tercih edenlerin sorumluluğunu taşıyoruz. Özellikle yabancı alıcılar en az 2-3 yıl sizi takip ediyorlar. Biz bu yıl ihracatımızı bir önceki yıla göre %100 e yakın oranda artırdık. Bizim içimizde barınan genç enerjinin markamıza yansıması ürünlerimize gösterilen teveccühün artmasını sağlıyor. Biz ürettiğimiz her ürüne %100 garanti veriyor ve her zaman arkasında duruyoruz.

Fuarla birlikte sektörün daha fazla hareketleneceğini düşünüyor musunuz? Yıl sonuna kadar nasıl bir beklentiniz var?

Mesut Utku: Kesinlikle bir hareketlenme gözlemliyoruz. Biz durağan geçen süreçte hiç boş durmayarak yeni yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar yaptığımız yatırımların neticelerini almaya başlayacağımızı ümit ediyorum.

Tanıtım noktasında yer alacağınız veya takip edeceğiniz başka fuarlar olacak mı?

Mesut Utku: Yurtiçindeki sektör fuarlarını takip etmeye devam edeceğimiz gibi yurt dışı fuarlarında da yerimizi almaya devam edeceğiz. 3 yıldır olduğu gibi önümüzdeki yılın ilk aylarında Madrid’ te düzenlenecek Fespa fuarında katılımcı olarak yine ülkemizi temsil edeceğiz.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mesut Utku: Genç Remifol’ün genç enerjisine inanarak birlikte yol aldığımız tüm sektör çalışanlarına içtenlikle başarılar diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email