Rüya Reklam Ajansı, Makine Parkuruna Yeni Bir Flora Ekledi

Ankara’da faaliyet gösteren Rüya Reklam Ajansı, performansından memnun olduğu yeni bir Flora yatırımı gerçekleştirdi.

1993 yılında Çorum’da kurulan Rüya Reklam Ajansı, 2005 yılında faaliyetlerini Ankara’ya taşıdı. Dijital baskı ve tabela konusunda faaliyet gösteren Rüya Reklam Ajansı, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeni bir yatırım kararı aldı. Türkiye distribütörlüğünü Fleks Media A.Ş.’nin yaptığı Flora Dijital Baskı makinesi yatırımı gerçekleştirdi. Fleks Media A.Ş.’nin Ankara Bayisi Hanlar Kağıt tarafından satışı gerçekleştirilen makinenin ardından Rüya Reklam Ajansı Genel Müdürü Burhan Baygül ile görüşerek çalışmalarına ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle şirketinizin kuruluşundan bu yana geçer zamanı özetler misiniz?
Rüya Reklam Ajansı, 1993 yılında Çorum’da kurulmuştur. Yaklaşık 7 yıldır Ankara’da da hizmet vermekteyiz. 7 yıl önce Flora Spectra Dijital Baskı Makinesi almıştık. Geçtiğimiz aylarda Flora Ankara satıcısı Hanlar Kağıt yetkilileri şirketimizi ziyaret ederek, yeni model hakkında bilgi verdiler. Uzun yıllar Flora kullanan ve oldukça memnun bir müşteri olarak yeni yatırımda tercihimizi yine bu makineden yana kullandık.

Makine parkurunuz hakkında bilgi verir misiniz? Ne kadarlık bir ekiple hizmetlerinizi yürütüyorsunuz?
Şu an bünyemizde 4 adet dijital baskı makinesi bulunmaktadır. Bunlardan 2 adedi Flora’dır. Diğerleri Maxima ve Roland markalıdır. 2 adet CNC, Kesim ve Büküm makineleri bulunmaktadır. 20 kişilik bir ekiple, 7 araçtan oluşan filomuzla müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Türkiye’nin önde gelen firmalarına dijital baskı çözümleri sunmaktayız. Türkiye’nin her noktasına ulaşacak montaj ekibimiz var. Tabela grubunda oldukça iddialıyız. Birçok ürünü kendi bünyemizde üretmekteyiz.

Uzun yıllardır reklam sektörünün içindesiniz. Sektörün bugün geldiği noktayı nasıl görüyorsunuz?
Uzun yıllar Çorum’da faaliyet gösteren bir firma olarak oldukça zorlu bir dönemden geçtik. Reklam sektörüne yönelik birçok işi gerçekleştirdik. Ankara ise durum biraz daha farklı. Pazar payı daha büyük olduğu için firmalar faaliyet alanlarına göre branşlaşmış durumda. Rüya Reklam Ajansı olarak bizlerde dijital baskı ve tabela uygulamalarına ağırlık vermekteyiz. O zamanki teknoloji ile bugünkü teknoloji oldukça farklı düzeyde. Rekabet şartları da değişti. Buna paralel müşteri sayısında önemli bir artış yaşandı. Ankara bu alanda kendini geliştiren ve yeniliklere açık olan bir şehrimizdir. Arada zararına iş yapma pahasına rekabete giren firmalar olduğunu da görmekteyiz. Müşterilerin bilinçlenmesiyle bu tarz firmalar sektörden silinip gidecektir. Çünkü müşteri artık kaliteli iş istiyor. 7 yıl önce Ankara’ya geldiğimizde oldukça zorlandık. Ama bugün tanınan bir firma haline geldik.
Demir profilden alüminyuma kadar her zaman birinci kalite malzeme ile çalıştık. 10 yıldır, Demir profilde galvanizli profil kullanıyoruz. Bugün Ankara’da firmaların bizim yaptığımız uygulamaya yeni geçmeye başladıklarını görüyoruz. Biz hiçbir zaman kaliteden taviz vermedik. 20 yıl önce çalıştığımız müşteriye bugün hala iş yapıyorsak bunun değerlendirmesini sektöre bırakıyorum.

Print Friendly, PDF & Email