Rüya Reklam ESKO Kongsberg ile üretimine güç kattı

Rüya Reklam kurucusu ve yöneticisi Halil Saraç, sürekli gelişimlerini ve son yatırımları Kongsberg X44’ü Dijital Teknik’e değerlendirdi.

Rüya Reklam firmasının 20 yıllık süredeki büyüme sürecini okuyucularımız için özetler misiniz?

Halil Saraç: Rüya Reklam Ltd. Şti. 1999 yılından bugüne Yerel ve Uluslararası birçok firmaya Türkiye Geneli Bayi ve Acente Panoları, Araç Giydirme Uygulamaları, High Rise Kule, Totem Reklamları vb. birçok konuda üretim ve montaj hizmeti vermektedir. Tüm Uluslararası Hizmet ve Kalite Belgelerine sahiptir ve  17 yıldır 3M Scotchprint Yetkili Üreticisidir. Rüya Reklam kendisine ait 6 bin metrekarelik İstanbul-Arnavutköy Modern Üretim Tesislerinde teknoloji, makine, tasarım ve kalifiye personel yatırımlarını tamamlamış;  sürdürülebilir bir rekabet üstünlüğü ile üretimden montaja tüm araç ve ekipmanları (vinç vb. dahil) kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Çevreci üretim anlayışıyla çalışan firmamız sektörde 18. yılına girmiştir.

Bugün itibariyle Rüya Reklam’ın üretim kapasitesi, fiziki şartları, üretim portföyünde bulundurduğu ürünler ve müşteri gamı hakkında bilgi verir misiniz?

Halil Saraç: Türkiye’nin en büyük Dijital CNC kesim, büküm ve silindir metal işleme makineleri, yüksek bir yatırım yapılmış elektrostatik, toz ve akrilik boyahane, son teknoloji CNC router kesim, lazer akrilik ve ahşap kesim makinelerinin yanı sıra dijital baskı makineleri olarak 500 ve 320 cm eninde 8 renk Vutek, 250 cm HP Latex ve her türlü levha yüzeyine baskı yapabilen HP FB 700 UV Flat baskı makinesi, Vutek UV GS3250LXr Pro 7 yıl dış mekan garantili dijital baskı makinelerimiz ile sürdürülebilir bir rekabetin en önünde yer alıyoruz. En son yatırımımız ESKO Kongsberg X44 de bu yatırımın en önemli kilometre taşlarından bir tanesi.

Kongsberg yatırımınız hayırlı olsun. Yeni yatırım hangi üretimlerinizi hızlandıracak ya da daha iyi hale getirecektir?

Halil Saraç: Bu tür makineler insan emeği ve işçiliğindeki ürün üzerinde oluşan hataları teknoloji ile sıfıra indiriyor, daha hızlı, daha kaliteli ve daha ekonomik bir ürün hizmet ikilisini müşterilerimize daha ekonomik ve beğenilen nihai ürünler ile sunmamıza imkân sağlıyor. Daha çok iç mekan görsel uygulamaları ve 3 boyutlu uygulamalara daha yakın ve dikkat çekici ürünleri bu makineler sayesinde AVM, Mağaza ve Bayi Ağı olan firmaların showroomlarında daha fazla görmemize yardımcı olacaklar.

ESKO tercihinizi nasıl değerlendirirsiniz?

Halil Saraç: ESKO, firma olarak köklü bir geçmişi olan ve sektördeki taleplere göre kendini geliştirmiş bir firma. Gerek makine yatırımında, gerek kurulum/eğitim ve teknik destek anlamında ülkemizdeki yapılanması bizim bu markayı tercihimizde etkin rol oynamıştır. Cihazla ilgili söyleyebileceğim çok fazla özellik ve becerisi mevcut. Genel olarak kararımızı etkileyen özelliklerin başında cihazın yıllardır sunduğu hassas kesim özelliği, hızı ve yıllara meydan okuyan sağlamlığı gelmektedir. Gelişen dünyada entegre çözümler sunamıyorsanız zaten çok da rekabetçi olamıyorsunuz. Burada kullandığımız yazılımlar olsun iş süreçlerimize entegrasyonu olsun çok kolay bir süreçten geçtik ve hızlıca üretime başladık. Dijital kesim sektöründe kesim makinesi ve yazılım çözümleri olarak en zengin yelpazeye sahip olan firmanın Esko olduğunu gördük. Kullandığımız baskı makinası üreticilerinin demo merkezlerinde de Esko Kongsberg kesim makinasının olması kararımızda etkili oldu.

Print Friendly, PDF & Email