Şaban Beyler’in hizmet yolculuğunda 43’ncü gurur yılı

İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler, endüstriyel reklam sektöründe 43’ncü yılını kutluyor.

İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler, endüstriyel reklam sektöründe meslek hayatının 43’ncü yılını kutluyor. Sektörde kurduğu ilişkilerle herkesin takdirini kazanan Şaban Beyler, işe başladığı ilk günden bu yana sektöre her zaman değer katmıştır. 43’ncü yıl vesilesiyle ailesi ve firma çalışanları tarafından kutlama töreni düzenlendi. Sürpriz törenle çok mutlu olduğu gözlenen Şaban Beyler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektöre faydalı işler yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Şaban Beyler kimdir?

1959 yılında Makedonya Ohri’de doğdu. Tabelacılık mesleği ile liseye giderken tanıştı. Lise 2.sınıf yaz tatilinde Esenler’de bir ilkokul öğretmeninin (Hakkı KAYA) yanında çırak olarak işe başladı. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra da Hakkı Hoca’nın yanında 1 yıl daha çalıştı. Sonra kendi iş yerini açtı. Bir çok kişi ile kendi kardeşleri de dahil ortaklık yaparak küçük bir atölyeyi zaman içerisinde kurumsal firmalara iş yapar hale getirdi.

1995 yılında Cengiz Değirmenci ile reklam malzemeleri satışına başladı. Zaman içerisinde sektörde birçok buluşa imza attılar. Adını Sing Board koydukları (hazır yuvarlak – elips tabelalar), simli plexiler, CNC router’larda kullanılan farklı çakılar (kesme bıçakları) Türkiye’de üretilen ilk polikarbonat levhanın üretiminde kimyagerlik yapıp ülkemizde ve Dünya’da kabul gören beyaz rengi hazırladı. Türkiye’de Açıkhava reklam sektöründeki ilk CNC Router’ın üretimine öncülük etti.

Yurt dışındaki yenilikleri yakından takip ederek ülkemizde açıkhava reklam sektörüne destek verdi. Binlerce makine satarak (dijital baskı, plotter, cnc router, lazer, ebatlama, pres fırın vb.) atölyelerin kapasitesini arttırdı.

İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başta olmak üzere eğitime büyük katkıda bulundu. ARED’in yönetim kurulu üyeliği dahil birçok kademesinde görev alarak derneğe ve sektöre katkıda bulundu. Hem imalatta hemde tedarikçilikte sektöre yüzlerce eleman yetiştirdi.

Ömrü ve sağlığı el verdiği sürece açıkhava reklam sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğini belirten Şaban Beyler, “Gelişmiş ülkeler seviyesine gelmiş bir Türkiye ve Dünya’ya iş yapan açıkhava reklam sektörü görmek ümidiyle sağlıcakla kalın” diyerek sözlerini tamamlıyor.

 

Dijital Teknik dergisi olarak Sayın Şaban Beyler’in sektördeki 43’ncü yılını kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Print Friendly, PDF & Email