Sektör eğitimin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi

Okul-Sanayi işbirliğinin başarılı bir şekilde uygulandığı Beylikdüzü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin fotoğraf stüdyosu, baskı öncesi laboratuvarı ve ofset baskı atölyesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

“Tüm Bu Bağışların Sağlanmasındaki En Büyük Destekçi” plaketi Dijital Teknik Dergisi Direktörü Ahmet Aydın’a takdim edildi.

BASEV; Beylikdüzü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile imzalamış olduğu “Proje Okulu Yönetim ve İşleyiş Modeli Protokolü” gereği yaptığı bir yıllık çalışma sonucunda, Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Projesi kapsamında koordine ettiği fotoğraf stüdyosu, baskı öncesi laboratuvarı ve ofset baskı atölyesi ile tefriş edilen eğitim salonu açılışını 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Eğitim ve sanayi bir araya geldi

Açılış törenine; İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız, BASEV Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kaşıkırık, İstanbul Sanayi Odası 27.Grup Basım Yayın Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Zekeriya Acar, İstanbul Matbaacılar ve Ciltçiler Sanatkârlar Odası Başkanı Orhan Öztürk, SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ceyhan, 2018 Yılı Ahi Babası Muzaffer Karaca, Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ahmet Akgül, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Üyesi Dr. Elif Ural, Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Basım ve Yayın Teknolojileri Programı Başkanı Öğr. Gör. Begüm Mutlu, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Basım ve Yayın Teknolojileri Programı Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Samed Ayhan Özsoy, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Engin, Beylikdüzü İlçesi Okul Müdürleri, idareciler, öğretmenler, bağışçılar ve sektörün çok değerli temsilcileri katıldı.

Beylikdüzü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matbaa Alan Şefi Aslı Sakarya’nın sunumu ile başlayan tören; Okul Müdürü İmran Harundağ, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür ve BASEV Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kaşıkırık’ın konuşmaları ile devam etti.

“Eğitimin kurtuluşu anahtarı Okul – Sanayi İşbirlikleridir”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, konuşmasında okuldaki çalışmaları en başından bu yana yakından takip ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Okul-Sanayi işbirliklerinin mesleki eğitimin kurtuluş anahtarı olduğunu düşünüyorum. Mesleki eğitimin güçlenmesi, sanayinin, ekonominin güçlenmesi ile paraleldir. Bu kapsamda Beylikdüzü’nde bu okulda istihdam odaklı mesleki eğitim hareketliğinin kurulduğunun en önemli göstergesidir. Bu anlamda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sanayicimize, vakfımıza, teşekkür ediyoruz”

Başarılı bir örnek gerçekleştirildi

Okul sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden birinin ortaya çıktığını ifade eden BASEV Başkanı Sadettin Kaşıkırık, “Sanayi ile eğitim her zaman birlikte olmalıdır. Öğrencilerin öncelikle mesleği sevmeleri, mesleğin içerisinde olmaları ve birebir eğitimi yerinde gerçekleştirmeleri gerektiğine inanıyorduk. Bu açılışın mimarı olan değerli bağışçılarımız, aynı zamanda mütevellilerimiz her zaman eğitime destek vererek bugün üç atölyenin açılışını yapmanın onurunu bizlerle paylaşıyor ve bizlere yaşatıyorlar. Sektördeki sürekli gelişmelerden ve yeniliklerden dolayı daima bunlara adapte olabilmek gerekir. Öğretmenlerimizin almış oldukları eğitimler kendilerini ve öğrencileri yetiştirmek için yeterli olmasının yanında, hocalarımıza yeni teknolojileri anlatmak ve eğitim vererek geliştirmek adına sanayicilerimize de önemli görevler düşüyor. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum”

Konuşmalardan sonra, Okul-Sanayi İşbirliği çerçevesinde düzenlenen fotoğraf stüdyosu, baskı öncesi laboratuvarı ve ofset baskı atölyesi protokolleri ile staj ve özel eğitim protokolü imzalandı. İlk protokol; matbaasının kapılarını okulun öğrencilerine açan, kendilerine staj ve özel eğitim imkânı sunan BASEV Sponsorlarından Mega Basım Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KONDU ile imzalandı.

Sonrasında; “Ahmet DERELİ Baskı Öncesi Laboratuvarı” kuran BASEV Sponsorlarından Dereli Grafik Matbaa Malzemeleri Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Dereli, “Selahattin Aygüler Fotoğraf Stüdyosu” kuran Pimms Uluslararası Reklam Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin AYGÜLER, “Şafak Okaygün Ofset Baskı Laboratuvarı” kuran Pasifik İç ve Dış Tic. ve Mümessillik Genel Müdürü Serdar Tokel ile imzalandı. Protokollere Milli Eğitim adına, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür imza attı.

BASEV Sponsorlarından Aras Makina Genel Müdürü Hamdi KAYMAK, Dereli Grafik Genel Müdürü Ahmet UZUN ve Yönetim Kurulu Üyesi Rolf KOHLE, Mega Basım Yönetim Kurulu Üyesi Fatih KONDU, Toyo Matbaa Mürekkepleri Satış Direktörü Engin KURT, Dünya Süper Veb Ofset Yönetim Kurulu Üyesi Hülya KOÇ, BASEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasemin SEVİNÇ, BASEV Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İlyas KARADEMİR’in de katıldığı törenle bağışçılara plaket takdimi yapıldı.

BASEV Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin KAŞIKIRIK, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan GÜR, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış YILDIZ ile Beylikdüzü Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İmran HARUNDAĞ tarafından aşağıdaki bağışçı ve emeği geçenlere plaketleri takdim edildi.

 

“Okul-Sanayi İşbirliği Projesi Koordinatörü” Basım Sanayi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kaşıkırık,

“Tüm Bu Bağışların Sağlanmasındaki En Büyük Destekçi” Dijital Teknik Dergisi Direktörü Ahmet Aydın,

“Ahmet Dereli Baskı Öncesi Laboratuvarı” Dereli Grafik Matbaa Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kerem Dereli,

“Şafak Okaygün Ofset Baskı Laboratuvarı” Pasifik İç ve Dış Tic. ve Mümessillik A.Ş. Serdar TOKEL,

“Selahattin Aygüler Fotoğraf Stüdyosu” Pimms Uluslararası Reklam Ürünleri San. A.Ş. Selahattin Aygüler,

“Öğrenci Stajları” Mega Basım Yayın San. ve Tic. A.Ş. Hasan Kondu,

“Kağıt” Met Etiket San. ve Tic. A.Ş. Mustafa Kibar,

“Eğitim Salonu Tefrişi” Toyo Matbaa Mürekkepleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Engin Kurt,

“Eğitim Salonu Tefrişi” Aras Grup Hamdi Kaymak,

“Baskı Öncesi Laboratuvarı İklimlendirme Sistemi” PMS Enerji Sistemleri İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti. Mesut ZEYREK,

“Ofset Atölyesi Duvar Giydirmeleri” EFI Türkiye Nathalie Hızveren,

“Eraysan Baskı Sonrası Atölyesi” Eraysan Group Gelişmiş Ofis Sistemleri,

“Merdane Dizilim Modülü” Asteks Kauçuk ve Plastik San. ve Tic. A.Ş. İsmail Kır,

“Makine Bakım Onarım” Revizyon Servis Limited Şirketi,

“Malzeme Bağışı” Checkpoint Checknet Etiket ve Ltd.Şti. Dağıstan Yakar,

“Kitap Bağışı” Acar Basım ve Cilt San. Tic. A.Ş. Zekeriya Acar,

“Dijital Baskı Makinesi Sarf Malzemeleri” pson Italia s.p.a. İstanbul Şubesi Aycan Türk,

“Sergileme Üniteleri Bağışı” SDS Reklam / SDS Satış Destek Sistemleri Paz. ve Tic. A.Ş. Altuğ Öztürk

“Dijital Baskı Makine Sarf Malzemeleri” Summa İstanbul Gürses Akdeniz,

“Dijital İnkjet Yazıcı ve Sarf Malzemesi” Folpa Reklam San.Tic.Ltd.Şti. Süleyman Vardar,

“Nakdî Bağış” Mat Kağıtçılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Metin Gönülkırmaz,

“İş Güvenliği Panoları” General Ortak Sağlık Güvenlik Birimi İhsan Batıhan,

“Fespa Eurasia Fuar Eğitimleri Katılımları ve İkramları” Fespa Türkiye Çağdaş Yıldız,

“Ambalaj Fuarı Eğitimleri ve Fuar Katılımı Desteği” Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Selçuk AYIK.

“GTO Ofset Baskı Makinesi” İntermak Matbaa Makinaları,

“Ofset Atölyesi Mürekkep ve Kimyasalları Eğitim Köşesi” hubergroup Matbaa Malzemeleri,

“Dijital Baskı Makinesi Sarf Malzemeleri” İstanbul Reklam Ürünleri,

“Matbaa Kimyasalları” Matkim Matbaacılık Kimyası Sanayi,

“Kitap” Seçil Ofset Matbaacılık Ambalaj Sanayi,

“Kitap” Ofset Filmcilik ve Matbaacılık Sanayi,

“Kitap” A4 Ofset Matbaacılık Sanayi,

“Kitap” Güven Mücellit ve Matbaacılık Sanayi,

“Kitap” F.ÖZSAN Matbaacılık Sanayi,

“Okul Dergisi BİSTAL’in 2 sayı ücretsiz grafik, kâğıt ve baskısı” Özçelik Matbaacılık Cilt Sanayi.

Basım Sanayi Eğitim Vakfı’nın sponsoru olduğu tören; fotoğraf stüdyosu, baskı öncesi laboratuvarı ve ofset baskı atölyesi ile tefriş edilen eğitim salonu açılışları ile sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email