Sera Grup reklam sektöründeki başarısını turizm sektörüne taşıdı

Sera Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tekin Çelik, İskelem Otel’in bölgedeki tercih edilen tesisler içinde yer aldığını ve çok daha iyi olma yolunda plan ve projeleri bulunduğunu söyledi.

 1986 yılında Sera Reklamcılık Firmasını kurarak “Açıkhava Reklamcılığı” sektörüne giren Ali Tekin Çelik, Sera Şirketler Grubu bünyesine Derin Led Elektronik ve Bilgi Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti., Artvin Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti., Turtek Sağlık Ürünleri Gıda Turizm İnşaat Bilgisayar Kırtasiye ve Reklam Organizasyon San. Tic. Ltd. Şti., Sarper Led Aydınlatma A.Ş. ve Artun Led Aydınlatma San. Tic. Ltd. Şti.’den sonra 2014 yılında İskelem Otel’ide ilave etmiştir.

İskelem Otel, Güney Ege sahil bölgesinin Muğla iline bağlı Akyaka beldesinde bulunmaktadır. Tesise Muğla – Marmaris karayolundan ulaşabilirsiniz. Muğla ile Marmaris arasında kalan Akyaka, Muğla’dan 20 km, Marmaris’ten 30 km uzaklıktadır. Akyaka’nın içinden geçip 1,5 km daha ilerlediğinizde Maden İskelesi olarak bilinen mevkiye ulaşırsınız. Tesis bu iskelenin son otelidir ve ulaşımı son derece kolaydır.

Akyaka, yemyeşil ormanların masmavi deniz ile buluştuğu, tabiat ananın armağanı tüm doğal güzelliklerden yararlanabileceğiniz, muhteşem bir tatil beldesidir. Deniz seviyesinden 671 metre yükseklikteki Sakar Geçidi’nden, çam ormanları arasından aşağı inerken, Gökova’nın renkli dokusu ve körfezi size ‘Merhaba’ diyecek, bu doğal güzelliklerin yanında binlerce yıldır Güney Batı Anadolu’da yaşayan farklı medeniyetlerin izleriyle oluşmuş tarihi dokuyu ve özgün Akyaka mimarisini keşfetmenin keyfini yaşayacaksınız.

Huzur dolu, sakin, kalabalıktan uzak bir tatil fırsatı yakalarken ahşap oymacılığının harika ustalığı ile dekore edilmiş ve pembe begonvillerin sarmaladığı İskelem Otelde kendinizi bir masal diyarında hissedeceksiniz.

Odalar

2014 yılında yeniden yapılandırılan butik otelde, 21 aile odası, 2 suit oda ve 1 kral dairesi olmak üzere toplam 24 odası ile yıl boyu hizmet vermektedir. 200 şezlong kapasiteli iskele sahili, havuz, alakart ve alaminute restoran, kamelya, tarihi sarnıç gibi genel özelliklere sahip olan tesis, her odasında wifi, telefon, ledtv, uydu yayını, klima, kasa, mini bar, double yatak bulunmaktadır. Her yanı muhteşem orman ve sonsuz mavi bir koy güzelliği ile sarılı olan İskelem Otel, konuklarının konforuna ve mutluluklarına odaklanmıştır. İskelem Otel’de konfor bir ayrıcalık, her ayrıntıda yer alan doğal bir önceliktir. İhtiyaç duyulabilecek tüm detaylar düşünülerek tasarlanan deniz, orman, dağ manzaralı odalarda ne kadar özel olduğumuzu her an hissedeceksiniz.

 

Mutfak

Ege ve Akdeniz mutfağının ağırlıklı olarak yer aldığı alakart restoranında, özenle hazırlanmış taze deniz ürünleri, leziz yemekleri ve enfes tatlıları misafirlerin beğenilerine sunulmaktadır. İskelem Otel’in yetenekli şefleri tarafından hazırlanan kahvaltının en çeşitlisini, levreğin en tazesini, suflenin en unutulmazını tadabilirsiniz.

Restoranında, özel soslarla hazırlanan birbirinden lezzetli deniz ürünlerinin yanında, deniz ürünü tercih etmeyenler için kırmızı ve beyaz et gibi alternatifler de sunulmaktadır. Barında her türlü yerli ve yabancı içeceği bulunduğunu da hatırlatalım.

İskelem Otel Yönetimi çalışanlarını, hizmet sektöründe en önemli şeyin eğitim ve yetenek olduğu bilinciyle seçmekte ve yetiştirmektedir. Amacı, sürekli gelişen/yenilenen ve dünya standartlarında hizmet veren bir kuruluş olmaktır

Etkinlikler

Akyaka ufak ve çok şirin bir sahil beldesi olup, her türlü alışveriş ve eğlence olanaklarına sahiptir. Su sporları konusunda ülkemizin en gözde merkezlerinden biri konumundadır. Akyaka merkeze 10 dakika yürüyüş mesafesinde olan otel müşterilerine kite-surfing gibi bölgenin popüler alternatif spor ve günlük deniz turları konusunda yardımcı olmaktadır.

Kano Turu

Bir yandan kürek çekip, bir yandan Gökova körfezinin eşsiz güzelliklerini izlemek isterseniz, bu tur tam sizlere göre. Akyaka’nın eşsiz doğası ve muazzam tarihi dokusu karşısında çok etkileneceksiniz.

Bisiklet Turları

Doğal bir tabiat parkında bisiklet kullanmanın ve nefes egzersizleri yapmanın, yemyeşil ve güzelliklerle dolu hayatı yeniden keşfetmenin tadına varacaksınız.

Tekne Turları

Ege ve Akdeniz’in, yeşille mavinin binlerce tonunun kaynaştığı, en güzel koylarında, sadece otel müşterilerine özel olarak düzenlenen tekne gezilerinde, müzik-dans ve eğlencenin yanında yiyecek-içecek ikramı yapılmaktadır. Ayrıca teknelerindeki balık oltası ve snorkel malzemelerini de misafirlerinin hizmetine sunarken, Bodrum’dan mavi yolculuğunun en azından başlangıç koylarını görmeden ayrılmamalarını sağlıyor.

Transfer Hizmetleri

Misafirlerin Dalaman havalimanından ya da Muğla ve Marmaris otogardan otele transfer imkanı mevcuttur. Tesiste etkinlik ve/veya organizasyon düzenleyen kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyulduğu kadar araç, şoförlü olarak kullanıma sunulmakta, böylece katılımcıların ulaşımı; yerli ve yabancı misafirlerin karşılanması, toplantılara götürülmesi, havaalanı transferleri, uzak ya da yakın mesafe ulaşımları sağlanmaktadır.

Mükemmellik sertifikası aldı

Dünyanın en büyük seyahat sitesi olan TripAdvisor da Mükemmellik Sertifikası sahibi olan İskelem Otel, aynı zamanda ulusal seyahat sitelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ali Tekin Çelik; “Zaman zaman, iş temposunun yoğunluğu ve yorgunluğunu atmak, şehrin kalabalık ve gürültüsünden kaçmak, nefes alabilmek için kısa da olsa molalara ihtiyaç duyuyorum. İşte bu zamanlarda İskelem Otel benim için bulunmaz bir nimet, hemen her fırsatta kendimi yeşil ve mavinin kucağına atıp, orman ve denizle bütünleşerek huzur buluyorum. Moral ve motivasyon depolayarak daha dinlenmiş, daha azimli işimin başına dönüyorum” dedi. Çelik, İskelem Otel’in bölgedeki tercih edilen tesisler içinde yer aldığını ve çok daha iyi olma yolunda plan ve projeleri bulunduğunu ifade etmektedir. Özellikle otelde konaklayan misafirlerinin geri bildirimlerine önem verdiklerini, olumlu yorumların her ne kadar kendilerini mutlu etse de eleştirileri de dikkate aldıklarını, daha iyi olma yolunda bunların yol gösterici olduğunu söylemektedir. Bu nedenle her bir öneri ve dileklere, özellikle eleştirilere çok teşekkür ettiğini söyledi.

Print Friendly, PDF & Email