Set Reklam Makineleri 2020 yılında da lazer üretimine ağırlık verecek

Set Reklam Makineleri’nden Ömür İltaş, 2020 yılında lazer konusundaki üretim çözümlerine yeni ilaveler olacağını söyledi. Firma stratejisi olarak daha çok üretime ağırlık verdiklerini anlatan Ömür İltaş, 2020 yılında ihracat pazarlarını daha da artıracaklarını ifade etti.

Set Reklam Makineleri’nden Ömür İltaş, 2020 yılında lazer konusundaki üretim çözümlerine yeni ilaveler olacağını söyledi. Firma stratejisi olarak daha çok üretime ağırlık verdiklerini anlatan Ömür İltaş, 2020 yılında ihracat pazarlarını daha da artıracaklarını ifade etti. 5-8 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Fespa Eurasia fuarına katılan Set Reklam Makineleri, ürün yelpazesini ziyaretçilerle buluşturdu. Fuarın ardından Ömür İltaş sorularımızı yanıtldı.

Fuar firmanız açısından nasıl geçti? Yerli ve yabancı ziyaretçi noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Ömür İltaş: Fuara özellikle yurt dışı ziyaretçi beklentisiyle katılım gösterdik. Bu anlamda güzel bir fuar oldu. Farklı ülkelerden gelen ziyaretçilerle ön anlaşmalarımız oldu. İlk iki gün daha çok yabancı, son iki günde iç piyasadan ziyaretler oldu. Set Reklam olarak özellikle lazerler noktasında ihracat odaklı çalışmaktayız. Bu doğrultuda yabancı ziyaretçilerin ilgisi bizleri memnun etti.

Fuarda sergilenen ürünler hakkında bilgi veri misiniz?

Ömür İltaş: Yerli üretim noktasında lazer makinelerine yöneldik. Bu alandaki iddiamızı göstermek istedik. Bu anlamda başarılı ürünler ortaya çıkardık. Bu ürünlerimizi de hem Türkiye pazarında hem de yurt dışı pazarlara sunmayı hedefliyoruz. Fuarda 5 farklı lazer çeşidini sergiledik. Yine Ocak 2020’de yeni modellerimiz hazır hale gelecek. Lazerlerimiz, reklam, tekstil, cam, mobilya ve promosyon gibi çok farklı sektörler tarafından tercih ediliyor. Önümüzdeki sene tekstil ve promosyonla ilgili fuarlara da katılarak bu pazardaki müşteri kitlemizi de artırmayı hedefliyoruz. Bunların yanı sıra reklam sektörünün ihtiyacı olan dijital baskı makineleri, plotterlar ve sarf malzemeler ürün portföyümüzde yer almaktadır.

2019 yılına ilişkin bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Ömür İltaş: 2019 yılında üretim konusuna oldukça ağırlık verdik. Hem Ar-Ge çalışmaları devam eden hem de pazarı geliştiren faaliyetler içinde bulunduk. Gösterdiğimiz emeklerin karşılığını almaya başladık. Gelişen Pazar payımızı 2020 yılında da artırmayı hedefliyoruz. Söylediğim gibi yurt dışı pazarlara daha fazla ağırlık vererek ülkemize katma değer sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda yurt dışı faaliyetlerimizle ilgili olarak 2020 yılında daha aktif olacağız.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: 2020 yılının daha verimli, hizmet rekabetinin olduğu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email