Seyfettin Işığıbol meslek hayatının 50’nci yılını kutluyor

Seyfettin Işığbol’un meslekteki 50’nci yılı dolayısıyla kendisine sürpriz bir kutlama töreni düzenlendi. Törene, endüstriyel reklam sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

Bursa Folpa firması sahibi Seyfettin Işığıbol, meslek hayatındaki 50’nci yılını kutladı. Seyfettin Beyin meslekteki 50’nci yılı dolayısıyla kendisine sürpriz bir tören düzenlendi. Törene, endüstriyel reklam sektöründen çok sayıda davetli katıldı. ARED adına 50’nci yıl plaketi ARED Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Beyler tarafından Seyfettin Işığbol’a takdim edildi. Plaketin kendisine takdim edilmesinin ardından söz alan Seyfettin Işıbol, “Açıkçası bu organizayon benim için gerçekten sürpriz oldu. Bütün dostlarımı bir arada görmek, bu anlamlı ödülü almak beni çok mutlu etti. Beni bu plakete layık gören tüm sektörümüze, buraya gelen gelemeyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seyfettin Işığıbol kimdir?

Seyfettin Işığıbol, 1955 yılında eski Yugoslavya şimdiki Kosova’nın Gilan şehrine bağlı Doburçan Köyü’nde doğdu. İlkokulu Gilan’da okudu. 1967 yılında ailecek Türkiye’ye, Bursa şehrine göç ettiler. Işığıbol, o günkü şartlar dolasıyla kaportacılık ve dokumacılık işlerinde çıraklık yaparak ailesine katkıda bulunmaya çalıştı. 1969 yılında amcasının vasıtasıyla  Kemal Usta’nın (Kemal Reklam) yanında mesleğe ilk adımını attı.

1972 yılında İstanbul’a taşındı ve Tilla Reklam’da 6 ay çalıştı. Sonrasında Yenikapı’daki Art Reklam’da işe başladı. Burada kendisine çok emeği geçmiş Orhan Kara (Bakaç Reklam) ve Zafer Bardo gibi insanlarla 1974 yılına kadar çalıştı.

Akabinde, rahmetli olan Adil Aydoğan ve ortağı Güner Bey ile Tarlabaşı Mis Sokağı’ndaki Kent Reklam’da işe başladı ve 1978’e kadar burada çalıştı. 1978 yılında kendi işini kurmaya karar verdi ve Fatih’te Kamer Reklam adı altında kısa sürecek bir deneyimi oldu. Aynı yıl, gezmek için gittiği Bursa’da eski ustası, Kemal Reklam’da çalışması için iş teklifinde bulundu. Böylece Bursa macerası başlamış oldu.

1980 yılında tekrar kendi firmasını kurmaya karar verdi ve Sanat Reklam adı altında 13 yıl faaliyet gösterdi. 1993 yılına kadar birçok güzel işe imza attı ve  pek çok eleman yetiştirdi. 1993 yılında bu işin ticaretine başlamaya karar verdi. O zamanki Teknotan firması ile anlaşarak 25 m2 olan dükkanına her renkten 5 metre folyo koyarak Folpa’yı kurmuş oldu.

Bugün, edindiği tecrübeleri çocuklarına aktaran Işığıbol, bayrağı onlara devretmenin haklı gururunu yaşıyor ve çocuklarının Folpa’yı daha ileriye taşıyacaklarına inanıyor. Seyfettin Işığıbol bugünlere gelmesinde bir nokta kadar dahi katkısı olan, kendisine emeği geçen herkese teşekkür ediyor.

Dijital Teknik dergisi olarak Sayın Seyfettin Işığol’un sektördeki 50’nci yılını kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Print Friendly, PDF & Email