Sinanoğlu Medya, Yatırıma Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sinanoğlu Medya, yatırımlarına 2 Adet HP Scitex LX850 Latex Ve Zünd G3 Dijital Kesim Makinesi ile devam ediyor.

Metin Gönülkırmaz
Mat Kağıt A.Ş. / Satış ve Pazarlama Müdürü
Mat Kağıt A.Ş., satış faaliyetlerini, sektörün saygın firmalarından, Sinanoğlu Medya’ya, HP Scitex LX850 LATEX ve ZÜND G3 Dijital Kesim Makine satışlarıyla, hız kesmeden sürdürmüştür.
Özellikle son dönemlerde, HP Teknolojisine sahip makinelere yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken Sinanoğlu Medya, Drupa Düsseldorf 2012 fuarında Firma Sahipleri Cengiz – Sedat ve Ali Sinanoğlu kardeşler ile Mat Kağıt A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz arasında yapılan görüşmeler ve gerçekleştirilen detaylı incelemeler sonunda, dijital baskı makine parkurunda bulunan LATEX Teknolojisine sahip makine sayısını 4 adete çıkartmayı uygun görmüşlerdir.
Sinanoğlu Medya, ayrıca üretimde iş sonlandırma alanında dünyanın en yaygın kabul gören dijital iş sonlandırma makineleri üreticisi İsviçre firması olan ZÜND’ün, Zünd G3 makine yatırımını da gerçekleştirmiştir.
Latex teknolojisi ile üstün kaliteyi çok daha düşük maliyetle ve yüksek süratle sağlamasının yanında, ZÜND G3 dijital kesim teknolojisi ile düşük iş gücü, yüksek kalite ve çok çeşitli ürün kesebilme özelliklerini de bir arada çözümleyerek, üretim parkurunu her bakımdan güçlendirmiştir. Çok kısa zamanda Mat Kağıt A.Ş. Uzman teknisyenleri tarafından makinelerin kurulumu gerçekleşmiştir.
Sinanoğlu Medya firması HP SCİTEX LX850 LATEX makine sayısını 4 adet e çıkartarak HP LATEX teknolojisine ve Mat Kağıt A.Ş. ye ne kadar güvendiğini tekrar kanıtlamıştır.
Sinanoğlu Medya Firma Sahibi Cengiz Sinanoğlu “Üretimimizde HP LATEX makinelerimizden aldığımız basılı işlerin hem iç mekan da hem de dış mekanda kullanılabilmesi, çeşitli baskı materyalleri üzerine baskı yapılabilmesi ve birçok yüksek çözünürlükte baskı yapan makinelere oranla baskı mürekkep maliyeti avantajlarından dolayı HP LATEX teknolojisine yatırım yapmaya karar verdik “ açıklamasında bulunmuştur.

HP SCİTEX LX850 LATEX makinesi 3,20 cm genişliğinde 1200 x 1200 dpi çözünürlükte baskılar yapabilmektedir, saatte 177 m2 baskı sürati ile dikkat çeken HP SCİTEX LX850 LATEX makinesi 6 renk olup, bobinden serbest düşüm, bobinden bobine ve aynı anda farklı işleri iki bobine basabilme olanağı vermektedir
Zünd firması grafik sektörünün bir numaralı flatbed kesici üreticisi olup, Ambalaj ve Tekstil sektörlerinde de buna yakın konumunu muhafaza etmektedir.

Sinanoğlu Medya yatırımını gerçekleştirdiği HP SCİTEX LX850 LATEX makineleri ve bünyesinde bulunan diğer dijital baskı makinelerinden elde ettiği yüksek kalite ve kapasiteyi, üretimde işlerin sonlandırılması aşamasında çeşitli kalite, termin ve kalifiye eleman problemlerinden dolayı istenilen kalitede sonlandıramıyordu. ZÜND G3 Serisi kesiciyi makine parkuruna katan firma, baskı sonrasındaki üretim aşamasında oluşan hataları, kalite sorunlarını, termin problemlerini ve kalifiye personel sıkıntılarının tamamını ZÜND G3 Kesici ile çözmüş bulunmaktadır.
Kısa zamanda küresel pazarda marka değerine önem veren kurumsal reklam veren firmalar, iş verdikleri üretici firmalardan özellikle ZÜND G3 makinesinde sonlandırma işlemi görmüş iş teslimi istemektedir.
Dijital Baskı Sektöründe ZÜND G3 yatırımı yapan firmalarda Kalite ve Termin iyileştirilmesinin yanında üretimde işçilik giderlerinin düşürülmesi anlamında da oldukça katkı sağladığı bilinmektedir. Mat Kağıt A.Ş. uzman teknisyenleri tarafından kurulumu gerçekleştirilen ZÜND G3 Kesici makinesi, Sinanoğlu Medya’nın üretim gücüne güç katmıştır.
Mat Kağıt A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz; “Türkiye Dijital Baskı Sektörüne sunduğumuz Zünd G3 modeli kesim cihazı çok başarılı bir şekilde pazarda hak ettiği yeri almakta ve böylece de sektörde işlerin kalitesi hızla yükselmektedir” açıklamasını yapmıştır.

 

Print Friendly, PDF & Email