swissQprint Yetkinliğini İleriye Taşıyor: Mürekkep Laboratuvarını Açtı

UV baskı uzmanı swissQprint, açtığı yeni mürekkep laboratuvarı ile müşterilerine çok yönlü, ideal bir çözüm sunmak için, mürekkep alanındaki uzmanlığını genişletti. Bu laboratuvarda uzman yeni bir ekip kalite kontrolünde ve çeşitli mürekkeplerin testlerini gerçekleştirmek üzere görev alıyor.

Pigment Reklam’ın Türkiye mümessiliğini yürüttüğü UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint, ana işi olan dijital geniş format baskı makinelerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde son dönemde önemli başarılar elde etti. Mekanik, kontrol sistemleri ve yazılımları tek bir çatı altında ortaya çıkaran firma, çalışmalarında yeni bir alana daha kavuştu. swissQprint’in İsviçre Kriessern’deki merkez binasında gelişmiş bir mürekkep laboratuvarı açarak, yeni çalışmalarında ve geliştirmelerinde önemli bir avantaj yakaladı.

Açılan laboratuvar ve istihdam edilen uzmanlar swissQprint’in UV baskı alanındaki yenilikçi vizyonuna destek sağlayacak. swissQprint CEO’su Reto Eicher; “Yetkinliğimizin bu şekilde genişlemesi, müşterilere geniş kapsamlı, optimum bir çözüm sunmamız için tasarlandı” dedi. Eicher, kurulan yeni mürekkep laboratuvarının, öncelikle kullanılan mürekkeplerin kalitesini ve uygulamaya uygunluğunu sağlamaktan sorumlu olacağını açıkladı.

Çeviklik, geniş format baskıda yenilikçiliği getiriyor

Yeni oluşturulan İsviçreli uzman ekip, mürekkep tedarikçileri ile her konuda temas halinde çalışıyor. Tabii ki, bu değişim aynı zamanda kesintisiz bir geliştirme süreci anlamına geliyor. swissQprint’te her zaman, ürün geliştirme ve seri üretim konusunda pazardan hızlı ve doğrudan bir bilgi ve geri bildirim akışı olmuştur. Yakınlık her şeye yardımcı oluyor. Ürün yöneticileri ve teknisyenleri, kontrol sistemleri ve yazılım mühendisleri, üretimden sadece bir ya da iki kapı uzakta çalışıyor.  Böyle bir esneklik, iyi tasarlanmış ve yüksek kaliteli geniş format baskı makineleriyle bilinen swissQprint’in gücünü oluşturuyor.

Firma şu anda İsviçre’deki merkezinde 100’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve sürekli büyümeyi hedefliyor. Reto Eicher “Geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi. ABD, İspanya, Almanya ve Japonya’daki 30’dan fazla partnere yardımcı için, satış ve servis operasyonlarında görevli yaklaşık 40 kişi daha swissQprint’in alt şirketlerinde çalışıyor.

swissQprint 2013 yılından bu yana Türkiye pazarında ise Pigment Reklam tarafından temsil ediliyor ve başarılı sonuçlar alıyor. Firmanın geliştirdiği ilk UV flatbed neslinden itibaren ikinci ve yakın zaman önce tanıtılan 3. nesil makineler Türkiye pazarına swissQprint ve Pigment Reklam güvencesiyle ulaşıyor.

Pigment Reklam

Reklam sektöründe 10 yıllık deneyimin verdiği güçle 2010 yılında kurulan Pigment Reklam, sektörün talep ettiği yüksek teknoloji ürünleri ve reklam malzemeleri satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. swissQprint, Plamac ve WIT-COLOR UV dijital ve solvent baskı makinalarının yanı sıra, baskı kafaları, boya, yedek parça, sarf malzemesi ve 2. el makine satışı hizmeti veren Pigment Reklam, güçlü bir teknik servise sahip. Pigment Reklam kesim teknolojilerinin güçlü markası bullmer’in grafik segmenti distribütörlüğünü de yürütüyor.

Yurt dışında eğitim görmüş uzman kadrosu ile; Vutek, HP Scitex, Gandi JetI AGFA, DGI, Seiko, OCE, Durst, Virtu ve Infınıty gibi küresel markalara teknik servis hizmeti sunan Pigment Reklam, Spectra, Xaar, Konica, Epson ve Seiko kafalar için sertifikalı mürekkep satışı ve her türlü yedek parça tedariği sağlıyor. Firma aynı zamanda, Türkiye’de genelde göz ardı edilen baskıda doğru renklerin alınması konusunda ICC Profil yapımı ile birlikte PANTONE kodunu alabilmeye imkan tanıyor. Genç ve yenilikçi bir vizyona sahip olan Pigment Reklam, operatör ve halk sağlığı için ciddi önem taşıyan ürünlerini piyasaya sunuyor.

Print Friendly, PDF & Email