Türk Markası İddialı!

Troy Jet Dijital Baskı Makinesi SPECTRA ve XAAR kafa seçenekleriyle reklamcıların hayal ettikleri makineyi üretti.

Tamamıyla Türkiye’de tasarlanan ve üretilen Troy Jet, yedek parçaların Türk menşeli olması ve bölgesel teknik servis verilmesi sayesinde Anadolu’daki reklamcıların beklentisini karşılamayı hedefliyor. Teknik servis hizmeti söz konusu olduğunda, yerli bir firmayla çalışmanın avantajını sunmak ilk hedefleri. İthalatçı firmalar sözleşmelerinde, teknik servis için 24 güne varan süreler verirken, TROY JET Türkiye genelindeki yaygın teknik servis ağıyla aynı gün içinde servis olanağı sunuyor. 

TROY JET’in üreticisi İSG Reklam 1994 yılında İzmir’de, açık hava reklam sektörüne toptan malzeme tedariki sağlamak amacıyla kuruldu ve Denizli, Manisa, Aydın ve Bodrum’daki satış noktalarıyla da Ege Bölgesi’ne hizmet veriyor. 

2005 yılının Şubat ayında Güney Kore’den dijital baskı makinesi ithal etmeye başlayan firma; 2006 yılında ürettiği Troy Jet Dijital Baskı Makinesi’ni Sign Fuarı’nda tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Solvent bazlı mürekkep kullanan Xaar ve Spectra marka baskı kafalarına uygun olarak tasarlanan Troy Jet Dijital Baskı Makinesi’nin, 2 m ve 3.2 m eninde baskı yapabilen iki ayrı modeli bulunuyor. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde aynı marka ve sayıda kafa kullanan Uzakdoğu menşeli ürünlere oranla % 30 daha hızlı ve kaliteli sonuç alınıyor.

HEDEF SAATTE 100 METREKARE

Troy Jet Dijital Baskı Makinesi mekanik aksam ve hareket motorları seçiminde maliyeti yükseltmek pahasına dünyanın en iyilerini kullandı. Bunun neticesi ise baskı kalitesinde sektör lideri VUTEK’i yakalamayı hedefliyor. Baskı hızında ise firma çalışanlarının kilitlendiği hedef formül saatte 100 metrekare baskı yapmak. Kullanılan hareket modülleri ise TROY JET’i son derece sessiz çalışan bir makine haline getirmiş. Ayrıca yazılım arabiriminin Türkçe olması, kullanım kolaylığı sağlıyor. Makinede bulunan mekanik bir kol sayesinde, baskı tablasının yüksekliği kolaylıkla ayarlanabiliyor. 

İki kademede çalışabilen medya vakum ünitesi, medyanın baskı tabanına tamamen yerleşmesini sağlayarak, kafa tablasının medyaya takılmasını engelliyor.

SATIŞ HEDEFİ YILDA 500 MAKİNE BAYİ KANALIYLA SATIŞ

Firmanın satış stratejisi TROY JET’in bayi kanalıyla satılması. Kuzey Amerika ve Avrupa pazarına 2007 yılında girmek isteyen firma, Türkiye’de ise sadece bayileri aracılığıyla satılacak. Şimdiden bayilikler vermeye başlayan TROY JET yöneticileri, Sign Fuarında yapacakları görüşmelerle tüm Türkiye için bayileşmeyi tamamlamak istiyor. 

Tamamen yerli üretim olan Troy Jet Dijital Baskı Makinesi’nin, Avrupa ve Amerika’da tercih edilen bir marka olmasını sağlamak ve dünyada yılda 500 adet satış hacmine ulaşması çalışanlarının 2007 yılı hedefi.

Print Friendly, PDF & Email