Vira Dijital Genel Müdürü Barkın Övünç: “Son yılların en yoğun fuarına tanık olduk”

Barkın Övünç: “Fuarda gerçekten bir çok farklı ülkeden ziyaretçi mevcuttu. Özellikle hemen her kıtadan ziyaretçi ile buluşmak güzel bir deneyimdi. Yurtiçi ziyaretçilerimizin ilgisi de bizleri çok memnun etti”

 Vira Dijital, 19-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na dijital baskı mürekkeplerine yönelik çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ağırlıklı olarak esnek ve zor yüzeylere direkt baskı tutan çok amaçlı tek ürün felsefesi ile pazara sunulan Hibrit UV baskı mürekkepleri A35 ve A20 serileri ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti. Vira Dijital Genel Müdürü Barkın Övünç, başarılı geçen SIGN İstanbul Fuarı’nın ardından sorularımızı yanıtladı.

Bu sene de SIGN İstanbul Fuarı’nın ardından sizlerle birlikteyiz. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla fuarda standınız oldukça yoğundu. Siz fuarı nasıl buldunuz? Bu noktada fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Barkın Övünç: Özellikle bu sene son yılların en yoğun fuarına hep birlikte tanık olduk. Katılımcı arkadaşlarımızın da ortak görüşü bu yöndeydi. Genel anlamda beklentileri karşılayan bir organizasyon oldu görüşündeyim.

Fuarda çok sayıda ürün sergilediniz. Bu sergilenen ürünler hakkında biraz bilgi verir misiniz? Bununla birlikte ziyaretçilerin daha fazla ilgilendiği ürünler oldu mu?

Barkın Övünç: Bu yıl standımızda NUtec Dijital Baskı Mürekkeplerinin tüm serilerini birlikte sergileme fırsatı bulduk. Oldukça geniş bir ürün yelpazesi olmasından dolayı doğal olarak yoğun bir tanıtım performansı sergiledik. Ağırlıklı olarak esnek ve zor yüzeylere direkt baskı tutan çok amaçlı tek ürün felsefesi ile pazara sunulan Hibrit UV baskı mürekkeplerimiz A35 ve A20 serilerimiz ön plandaydı. Öte Yandan 10 PL Spectra Starfire baskı kafalarında mükemmel bir baskı performansı sunan kokusuz ve çevreye duyarlı Eco Solvent uzun ömürlü dış mekan baskı mürekkebimiz D20 GF seriside bir diğer yüksek ilgi gören ürün oldu. Ayrıca diğer tüm ürünlerimiz fuarın en çok ilgi çeken mürekkeplerindendi. Yüksek kalite standartlarına ve Uluslararası sertifikalara sahip ürünlerimiz, uygun fiyat yapıları ile sektörümüzdeki dijital baskı makinesi kullanıcılarını bir çok sorununu çözebildiğini geniş bir kitleye duyurmuş oldu.

Yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçi noktasında fuarı nasıl buldunuz? Beklentilerinizin dışındaki ülke ve şehirlerden ziyaretçi ağırladınız mı?

Barkın Övünç: Fuarda gerçekten bir çok farklı ülkeden ziyaretçi mevcuttu. Özellikle hemen her kıtadan ziyaretçi ile buluşmak güzel bir deneyimdi. Yurtiçi ziyaretçilerimizin ilgisi de bizleri çok memnun etti.

Mevcut piyasa koşullarında fuara gelen ziyaretçi sayısı oldukça başarı olduğunu düşünüyoruz. Gelen ziyaretçiyi analiz ettiğinizde daha çok hangi amaçla ziyaretler oldu? (Yenilik takip etme, ürün satınalma, yeni yatırımcı)

Barkın Övünç: Yeni yatırımlar yapmak için gelen ziyaretçi sayısı oldukça yüksekti. Keza bununla birlikte farklı ürünlere direkt olarak ulaşmak isteyen ziyaretçilerimizde oldukça fazlaydı.

Sonuç itibariyle fuarların amacı alıcı ve satıcıyı buluşturmaktır. Bundan sonrasında sizin ürünleriniz ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda müşteri tercihinde, hem firma olarak hem de ürün bazında sizi ön plana çıkaran konular nelerdir?

Barkın Övünç: Kaliteli ve yüksek standartlı ürünlerimizi, aynı standartları bozmadan kesintisiz bir biçimde, uygun maliyetlerle müşterilerimize ulaştırabilen nadir firmalardan biri olduğumuzu düşünüyorum. Buda bize olan ilgi ve güveni açıklıyor.

Fuarla birlikte sektörün daha fazla hareketleneceğini düşünüyor musunuz? Yıl sonuna kadar nasıl bir beklentiniz var?

Barkın Övünç: Muhakkak surette yeni yatırım kararı veren birçok firmanın bu fuarda hedeflerine ulaşmış olması sektörümüze pozitif fayda sağlayacaktır.

Tanıtım noktasında yer alacağınız veya takip edeceğiniz başka fuarlar olacak mı?

Barkın Övünç: Önümüzdeki tüm sektörel fuarların kimisinde direkt katılımcı olarak kimisinde ise temsil ettiğimiz firmaların direkt katılımcısı olması vesilesi ile tanıtımlarımıza devam edeceğimiz platformlar olacaktır.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Barkın Övünç: Sektör mensuplarına başarılı ve verimli bir fuarın ardından, başarılarını devamını diliyorum. Sizlere de bu fırsatı sağladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Print Friendly, PDF & Email