Yazım Reklam 5 fuar ziyareti gerçekleştirdi

Yazım Reklam, dünya pazarında yaşanan gelişmeleri yerinde gözlemlemek amacıyla 5 fuar ziyareti gerçekleştirdi.

Yazım Reklam, dünya pazarında yaşanan gelişmeleri yerinde gözlemlemek amacıyla 5 fuar ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretlerin ardından Yazım Reklam Genel Müdürü Muharrem Yıldırım ile bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgiler aldık.

Çin’deki reklam fuarlarını takip ettiniz. Bu fuarlara gerçekleştirdiğiniz ziyaretin amaçları hakkında bilgi verir misiniz?

Muharrem Yıldırım: 2019 yılında sektörle ilgili Çin’de fuarların ilkleri başladı. Bu bağlamda yeni trendleri, yeni fiyatları ve yenilenen ürünleri yerinde görmek için Çin ziyareti gerçekleştirildi.

Sergilenen ürünler, gelişen teknoloji ve yenilik noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Muharrem Yıldırım: Çin’de 5 ayrı fuar ziyaretim oldu. Genel anlamda çok büyük yenilikler olmasa da yine de sektörün ve ürünlerin hangi yönde ilerlediğini görmek açısından yararlı geçtiğini söyleyebilirim.

Türkiye temsilcisi olduğunuz markalarda yaşanan yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?

Muharrem Yıldırım: Çin fuarlarında Çin’den aldığımız gerek yazı kesim plotterları, LED ürünleri, dijital baskı folyoları olsun gerekse de Kore’den aldığımız LED’ler ve trafoların üreticileri ile de bir araya gelme fırsatı bulduk. Tabiki performansı yüksek ürünleri, yeni gelişmeleri meslektaşlarımızla buluşturmayı ilke edindik.

Ziyaretiniz süresince ne tür çalışmalar gerçekleştirdiniz? Hangi firmalarla temasta bulundunuz?

Muharrem Yıldırım: Çin ziyaretinde her zaman olduğu gibi fuar ziyaretinin yanı sıra yeni ürünleri, fabrikalarda yerinde görüp, ithalatını yaptığımız ürünlerin çeşitliliğini arttırmayı kararlaştırdık. Bununla beraber hedefimiz rekabetçi fiyatları da beraberinde getirmek.

Yenilik noktasında bünyenize eklemeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Her zaman olduğu gibi bu yılda yeni ürünleri ürün gamımıza eklemeye devam edeceğiz.

Piyasa koşuları hem ekonomik yönden hem de rekabet noktasında zorlaştı. Bu noktada 2019 yılı içinde nasıl bir politika izleyeceksiniz?

Muharrem Yıldırım: Maalesef bilhassa son yılları hep piyasadaki olumsuzlukları konuşarak zaman harcıyoruz. Fakat hayat devam ediyor.2018 ‘i kapattık.2019 ‘un ilk çeyreğine geldik. Piyasamızda büyük olumsuzluk yok. İnşallah olmazda. Biz 2019 yılında da işimize odaklanıp, stoklarımızı arttırarak devam edeceğiz.

Uzun yıllardır güçlü markaları Türkiye pazarında başarıyla temsil ediyorsunuz. Dergi okuyucularımız için temsilcisi olduğunuz markalar ve ürünlerinden bahseder misiniz?

Muharrem Yıldırım: Reklam sektörüyle LED ürünlerini ilk tanıştıran firmayız. Bunun sorumluluğu ile son trend, kaliteli ve rekabetçi ürünlerin yanında, yeni nesil plotter makinaları getiriyoruz. Bunun yanında yine Kore malı LED’ler ve trafoların son çıkan modellerini getirmeye devam edeceğiz. Bunların yanında dijital baskı malzemelerinin ithalatına devam ediyoruz.

Fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Muharrem Yıldırım: Biz her zaman olduğu gibi 2019 yılında da işimize yüksek motivasyonla konsantre olmaya devam edeceğiz. Tüm meslektaşlarımıza da aynısını tavsiye ederken hayırlı işler diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email