Yazım Reklam tercihini büyümeden yana kullandı

Fatih Yıldırım: “Yazım Reklam yüksek motivasyonu ve bitmeyen enerjisiyle, müşterilerine kriz ortamlarında dahi yeni fırsatlar sunmaktadır”

Yazım Reklam’ın 1.500 metrekareden oluşan yeni şubesi hizmete girdi. Firmanın merkez ofisinin bulunduğu Bayrampaşa ilçesinde açılan şube, oldukça geniş ve modern bir tesis konumunda. Piyasa koşullarına rağmen böyle bir yatırım kararı alan Yazım Reklam’ın çalışmalarıyla ilgili olarak Fatih Yıldırım sorularımızı yanıtladı.

Fatih bey, yeni şubeniz sizler ve sektörümüz için hayırlı olması temennisiyle başlayalım. Neden böyle bir yatırıma ihtiyaç duyuldu? Beklentileriniz neler olacak?

Fatih Yıldırım: Yazım Reklam her zaman müşterilerine daha iyi hizmet verme hedefinde olmuştur. Bunu yapmak içinde, sürekli Ar-Ge çalışmaları yürütmekte, yurt dışı pazarları yakından takip etmektedir. Gerek fuar ziyaretleri gerekse fabrika ziyaretleriyle bu çalışmalarını desteklemektedir. Buna bağlı olarak genişleyen ürün portföyümüzü müşterilerimize daha hızlı bir hizmet anlayışı ile ulaştırabilmek için yeni bir şube açmaya karar verdik. Şubenin yerini mevcut merkezimize oldukça yakın bir noktayı seçerek merkez ofisimizle koordineli çalışmayı hedefledik. 1.500 metrekareden oluşan yeni yerimizle birlikte, ürün sergileme, depolama ve yükleme gibi konularda oldukça kullanışlı bir alana sahip olduk. Böylece ürün çeşitliliğimiz daha fazla genişletip daha fazla müşteri kitlesine ulaşmayı planlıyoruz. Yazım Reklam olarak her zaman yeni trendleri takip edip, sektörümüz için faydalı olacağına inandığımız ürünleri getiriyoruz. Yazım Reklam olarak ürün çeşitliliğimizin oldukça arttı. Ürünlerimizi daha geniş bir alanda sergileyip hem bizler hem de sektörümüz için daha faydalı olacağını düşünerek böyle bir yatırım kararı aldık. Mevcut alanımızın genişlemesiyle birlikte eğitim konusunda yaptığımız tüm çalışmaları buraya gelecek misafirlerimizle paylaşarak sektörü bilinçlendirmek istedik. Özellikle LED alanında ürünlerin uygulamalarını göstermemiz müşterilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece sektörümüzü doğru LED kullanımı noktasında bilinçlendirmeye devam etmekteyiz. Yeni şubemizde 15 kişilik bir ekip oluşturduk. 2 ofisle birlikte toplam ekibimiz 25 kişiye ulaştı.

Yazım Reklam sektöre her zaman yenilik kazandıran bir firma olarak tanınıyor. Portföyünüze kattığınız yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Fatih Yıldırım: Özellikle LED konusundaki gelişmeleri ve yenilikleri çok yakından takip ederek sektörümüze çok hızlı bir şekilde sunuyoruz. LED ürünlerde özellikle performans ve kalite noktasında ciddi mesafe kat edildi. Bu sayede müşterilerimize hem ekonomik hem de kaliteyi bir arada sunabilmekteyiz. Yine sektörden gelen rekabetçi ürün beklentilerini de karşılayacak ürünler portföyümüze eklendi. Çalışmalarımızı büyük bir titizlik içinde yürütüyoruz. Her zaman sektörümüz için faydalı olacak ürün arayışındayız. Müşterilerimize hem fiyat hem de kalitesiyle avantaj sağlayacak ürünler getirme gayretindeyiz.

Mevcut piyasa şartlarında her firma farklı hamleler yaparken sizler yatırımla buna karşılık veriyorsunuz. Bu anlamda sizin stratejiniz nedir?

Fatih Yıldırım: İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarında en doğru hamlenin sektöre yatırım yapmak olacağı kanaatindeyiz. Öncelikle hayat devam ediyor. Küçük bir örnek vermek gerekirse, bisiklete binince pedal çevirmeniz gerekir. Pedallar döndüğü sürece ilerleriz. Biz gücümüz olduğu sürece inandığımız ilkelere bağlı kalarak yürümeye devam edeceğiz. Bugüne kadar birçok kriz ortamı yaşadık. Bu ortamların hepsi gelip geçicidir. Hergün krizin olumsuzluklarını konuşmak yerine olumlu yönde daha fazla neler yapabileceğimizi konuşmayı tercih ediyoruz. Her kriz beraberinde bir fırsat getirir. Biz konuya fırsatçılık olarak yaklaşmıyoruz. Krizi firma olarak fırsata çevirme amacında da değiliz. Krizi, müşterilerimiz için bir fırsata çevirmenin arayışı içindeyiz. Getirdiğimiz yeniliklerle müşterilerimize yeni iş fırsatları oluşturma gayretindeyiz. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarına rağmen, ülkemize ve sektörümüze olan inancımız ve yüksek motivasyonumuzla ürün ithalatına aynı hızla devam etmekteyiz. İthalatta bir azaltma veya sınırlamanın aksine her bir ürün kaleminde stoklarımızı daha da artırdık. Bizim babamdan kazandığımız bir işletme kültürümüz var. Her şartta, sağlam ve emin adımlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. Çok kazanmaktan ziyade bu kültürü sürdürme amacındayız. Babamın eseri olan Yazım Reklam firmasını yine onun desteği ve tecrübesiyle daha da yukarıya taşıma kararlılığındayız.

Pazarımızda çok büyük bir büyüme olmamasına karşın siz yatırıma hız verdiniz. Yeni şube, ürün portföyünün genişlemesi, stokların artırılması gibi çok ciddi yatırımlar gerçekleştiriyorsunuz. Bu noktada vermek istediğiniz mesaj nedir?

Fatih Yıldırım: Her işletme kendi stratejileri ile ayakta durur ve gelişimini sürdürür. Tabiki piyasanın içinde bulunduğu her durumdan bizlerde etkileniyoruz. Bu durumda kendimizi demoralize etmek yerine motive edecek yönlere ağırlık veriyoruz. Örneğin Yazım Reklam olarak bu dönemde yurt dışında hizmet verdiğimiz müşterilere daha fazla ağırlık vererek kendimize yeni iş fırsatları oluşturmaktayız. Babamın bizlere aşıladığı yüksek motivasyon kültürüyle çalışmaktayız. Bu yüksek motivasyonun meyvelerini de zamanla almaktayız.

Fespa Eurasia Fuarı’nda da yerinizi alarak sektörle bir buluşma daha gerçekleştireceksiniz. Bu fuara ait düşünce beklentileriniz neler olacak?

Fatih Yıldırım: Sektörümüzle ilgili iki fuar tarihinin birbirine çok yakın olmasını eleştiriyoruz. Ancak sektörümüzle ilgili fuarlarda da yer alarak müşterilerle buluşmayı arzu ediyoruz. Yine Fespa Eurasia Fuarı’nda yüksek motivasyona sahip ekibimizle standımızda misafirlerimizi ağırlayacağız. Sektörle buluşup, sohbetler edeceğiz. Fuarları önemsiyoruz. Hiçbir fuara satış beklentisiyle katılmıyoruz. Fuarlar sektörümüzün bayram günleridir. Yine fuar süresince yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizle keyifli sohbetler edip fikir alışverişlerinde bulunacağız. Sektörümüze faydalı sonuçları olan bir fuar olacağına inanıyorum.

Print Friendly, PDF & Email