Yeni HP Latex 700 ve 800 serisi: HP Latex Beyaz Mürekkepler İle Dijital Baskı Artık Çok Kolay…

Metin Gönülkırmaz / Mat Kağıtçılık San. ve Tic. A.Ş / Satış ve Pazarlama Müdürü

HP geçtiğimiz haftalarda yeni HP Latex 700 / 800 serisi ürünlerin tanıtımını online olarak tüm dünyada aynı anda yaptı.

Yeni HP Latex 700/800 serisi mürekkepler 4. Nesil olarak sunulmaktadır. Pazardaki en yüksek beyazlığa sahip beyaz mürekkep özelliklerine sahiptir. Ve ayrıca en önemlisi, uzun süre ilk andaki beyazlığını muhafaza edebilmeyi ve beyaz mürekkeplerin baskı sonrasında kısa sürede sararma problemini tamamen ortadan kaldırmıştır.

Pazarın zor rekabet koşullarını aşabileceğiniz yeni HP Latex 700/800 serisi ürünler en son teknoloji ile donatıldı. Canlı parlak renkleri, örtücülüğü ve çizilme direnci yüksek beyaz mürekkep özelliği,  çok çeşitli iş imkanları ve %50 ye varan kapasite artışı ile üreticilerin verimliliğini arttıran bir çok yenilik sunmaktadır.

Müşterilerimiz HP Latex ürünlerini kullanarak, %60 oranında karbon emisyonu, %80 oranında plastik kullanımını düşürerek, çevreye önemli oranda katkıda bulunmaktadır.

Her gün daha önemli hale gelen çevre kirliliği konusunda HP nin uygulamaları çok değerlidir. HP sürdürülebilirlik olarak tanımladığı süreci şu şekilde ifade ediyor ; “ üretim ve çeşitliliğin devamlılığını sağlarken insanlığın ve yaşam ortamının daimi kılınabilmesini sağlamak “  yada farklı bir deyiş ile sürdürülebilirlik “ kendi ihtiyaçlarımızı, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeden karşılayabilmemizdir “.

HP Latex çözümleri bu açıdan oldukça önemli ve çok değerlidir. HP Latex 700/800 serisi ürünler ile müşterilerimizin sundukları hizmetler çeşitlenmiş durumda. Yeni ürünümüz zorlu piyasa koşullarını cevaplayabilme olanağı sağlayacaktır.

Pandemi sebebi ile bir yıllık iş kesintilerinin ardından tüm müşterilerimizin mevcut ve yeni projeleri daha kolay hayata geçirmelerine olanak sağlayacaktır. Yeni ürünlerimiz HP latex 700/800 serisinde hız ve kapasite artışı ile hızlı teslimat süreleri ve üretimde maliyet avantajları yakalanabilmektedir.

Ayrıca beyaz mürekkepler için yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok, HP Latex renkli mürekkeplerimiz, beyaz mürekkep ve over coat (üst kaplama) ürünlerinin tamamını aynı fiyat ile alabilirsiniz.

Yeni HP Latex serisi dört farklı modelden oluşmaktadır

HP Latex 700, 700W, HP Latex 800 ve 800W modellerimiz, 700 serisi 1 lt. lik mürekkep kartuşları ile, 800 serisi modelimiz ise 3 lt. lik mürekkep kartuşları ile çalışmaktadır. Beyaz mürekkep özelliğine sahip ürünler 700W ve 800W modellerimizdir. Yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz beyaz özelliği bulunan ürün almadıklarında, daha sonra beyaz baskı özelliğine geçiş yapamayacaklar. Bu sebeple daha sonra oluşabilecek Pazar ve ihtiyaçları iyi düşünerek, yatırım planlamalarını yapmalarını tavsiye ederim.

Yatırım kararı vermeden önce mutlaka demo merkezimizde gerçek beyaz mürekkep özelliklerini ve yeteneğini görmenizi tavsiye ederim. Pazarda beyaz mürekkeplerin problemleri, üretim safhasında yaşanan sıkıntılar, zaman içinde sararan beyaz mürekkepler,  üreticilerin bu alanda yeni uygulama hevesini köreltmişti. HP Latex 700/800 serisi ile baskı şirketleri diğer renkli mürekkepler gibi kullanabileceği bir beyaz mürekkep ürününe sahip olmaktadır. Örneğin koyu zeminli ürünler üzerine spot beyaz baskı yaparak üzerine renkli baskı yapıp çok yüksek netlik ve kontrast meydana getirebilirsiniz.

HP Latex 800 ve 800W modellerimizde baskı kafaları eskiye göre biraz daha büyüdü ve daha fazla nozül sayısına sahip duruma geldi. Bu sayede makinemiz 36 m2 / saate varan hızlarda yüksek kalitede baskılar yapabilmektedir. Müşterilerimiz önceki HP modellerimize göre % 50 oranında daha yüksek performans elde edebilmektedir. Yeni 700/800 Serisi ile yapılan baskılar eski modellerimiz ile karşılaştırıldığında, daha yüksek hızlarda bile canlı renkler, daha detaylı görüntü ve yazılı metinleri çok yüksek kalitede basabilmektedir.

HP’nin yapmış olduğu pazar araştırmalarına göre Avrupa ve Amerika da baskı merkezlerinin % 85’i sarf ürünlerinde geri dönüşümü olan, sürdürülebilir ürünler ve uygulamalar talep ettiğini belirtmektedir.  Yeni HP Latex serileri bu gereksinimi tümüyle karşılayabilmektedir.

HP Latex 700 ve 800 serisinde bulunan dört ayrı modelimizde kullanılan plastik miktarını % 80 oranında azaltan, karton malzemeden yapılmış bir kartuş olan HP Eco Carton’u kullanıyor.                   HP ürünlerimiz ambalaj ve sarf ürünlerindeki bu yenilik ve su bazlı mürekkepler ile daha da çevre dostu duruma gelmiş durumda.

Firmamız bünyesinde uzun zamandır uygulamakta olduğumuz Mat Kağıt Demo Merkezi faaliyetlerimizi, 2019 yılında yaptığımız yatırımlar ile çok daha geniş alanda ve tüm ürün çeşitliliğimizi sunabileceğimiz bir ortamda, İstanbul Ümraniye’de bulunan Keyap sitesinde faaliyete geçirdik.

Yatırım planı olan müşterilerimiz yada farklı bir ürün üzerinde dijital baskı denemesi yapmak isteyen müşterilerimiz için çok faydalı sonuçların alındığı bir Ar-Ge merkezi haline geldi.

Yeni HP Latex 800W modelimiz Demo merkezimizde faaliyete geçti. Baskı denemesi yapmak yada makineyi yakından incelemek isterseniz sizleri demo merkezimizde misafir etmek bizleri çok mutlu edecektir.

Demo Randevusu için Mat Kağıt web sayfamızdan giriş yapıp randevu talebi oluşturabilir yada  şirket telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu talep edebilirsiniz.

Demo merkezimizde; HP latex 570 / HP Stitch S500 (Dye Sub) / HP Latex R 1000 (Tabaka baskı makinemiz) / HP Latex 800W ve iş sonlandırma alanında Pazar lideri durumunda olan Zünd G3 XL3200 makinemiz bulunmaktadır.

Print Friendly, PDF & Email