Yenilik nerede Pimms Group orada

Pimms Group, yurtdışı fuar programı çerçevesinde D-PES ve APPPEXPO fuarlarını takip ederek, yenilikleri yerinde gözlemledi.

Endüstriyel reklam dünyasının öncü markası Pimms Group, Çin’de düzenlenen D-Pes ve APPPEXPO 2019 fuarlarını takip etti. Mart ayının ilk haftasındaki fuar maratonunda Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, hem distribütörü olduğu Hanglory Group  ile işbirliğini güçlendirdi hem de teknolojik yenilikleri yerinde gözlemledi.

“Pimms Group değişim ve yeniliklerin adresi olmaya devam edecek”

Endüstriyel reklam sektörünün her zaman yenilik ve değişime ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Selahattin Aygüler, “İçinde bulunduğumuz dijital baskı dünyasının yenilikleri,  ister istemez kullanıcıları yatırıma zorluyor. Bir zaman öncesine kadar sadece reklam sektörünün kullandığı dijital baskı bugün farklı sektörlerin de ihtiyacı haline geldi. Tekstilden, cama, ahşaptan, seramiğe kadar gelişen baskı teknolojisi, farklı sektörleri de bu pazarın potansiyeli  haline getirdi. Pimms Group olarak içinde bulunduğumuz pazardaki yenilikleri takip edip, en hızlı şekilde Türkiye pazarındaki kullanıcılarla buluşturma amacındayız” diye konuştu.

Pimms Group Çin’in teknolojiye en fazla yatırım yapan markasını temsil ediyor

Pimms Group bilindiği üzere Çin’in teknolojiye en fazla yatırımı yapan firması olan  Hanglory Group’un Türkiye distribütörüdür. Pimms, bir yılı aşkın süredir Hanglory Group markalarından tekstil dijital baskıda Homer, endüstriyel dijital baskıda Handtop ve oluklu ambalaj baskıda Handyway markalarını başarıyla temsil ediyor. Hanglory Group, fuar süresince tüm yeni ürün ve çözümlerini dünya pazarı ile buluşturdu.

Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, Hanglory Group Yönetim Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantıda 2019 yılına ilişkin pazar stratejilerini görüşme fırsatı buldu. Hanglory Group, Türkiye pazarında Pimms Group gibi köklü ve güçlü bir marka tarafından temsil edilmelerinin kendileri için büyük bir avantaj olduğuna inanıyor.

Tekstil baskıda çözümün adresi: Homer

Hanglory Group standında tekstil ve UV çözümler ön plana çıktı. Homer markasının yeni ürünü HM1800R modelini fuarın en dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı. Bu model, 2 sıralı 4 adet KYOCERA kafa kullanan ve 2 pass ta 285 metrekare baskı özelliğine sahip. Sektörün beklentilerini karşılayacak birçok özelliğe sahip olan yeni HM1800R, kısa zaman içinde Türkiye pazarında da yatırımcıların tercihi olmaya başlayacaktır.

Endüstriyel baskıda Handtop ayrıcalığı

Hanglory standında sergilenen bir diğer ürün grubunu da Handtop çözümleri oluşturdu. Handtop ürün grubunda, HT1610 LED UV Flatbed, HT2512 LED UV Flatbed, HT3020 UV Flatbed, HT3200 LED UV Roll to Roll ve HT5000 LED UV Roll to Roll olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Geniş ürün yelpazesiyle, farklı yatırımcıların her türlü ihtiyacı bulabilmesi amaçlanıyor.

Standdaki en çok ilgi gören modellerden biri Handtop HT3020 UV modeli oldu. 305×205 cm baskı alanı sahip HT3020 UV Flatbed, beyaz ve 4 renge aynı anda basabilmenin yanı sıra lak atabilme özelliğiyle sınıfının en hızlı makinesi olduğu ifade ediliyor.

Yatırımlar hızlanacak

2018 yılında mevcut ekonomik koşullar nedeniyle ertelenen birçok yatırımın bu yıl gerçekleşeceğini anlatan Selahattin Aygüler, “Son aylarda ekonomik göstergeler normalleşme göstermeye başladı. İçinde bulunduğumuz koşulları avantaja dönüştürmek için kararlı olmalıyız. Piyasalarda her zaman inişli – çıkışlı grafikler olacaktır. İşimizi en iyi şekilde yapmalıyız. En iyi olmak için yenilikleri takip etmeli, ihtiyaç halinde gerekli yatırımları yapmalıyız. Ürün portföyündeki çeşitlilik, yatırımcıya yeni ufuklar ve pazarlar açacaktır. Mevcut koşulları bir fırsat olarak görmeli, artan rekabet koşullarında bir adım daha önde olmak için teknolojik gelişime açık olmalıyız” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email