Akpar Makina, Yerli Üretimdeki Yenilikleriyle SIGN İstanbul’da Olacak

Mevlüt Parlak: “Pandemi sürecinde bir taraftan makina üretim ve satışlarımız devam ederken, diğer taraftan kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak makinalar geliştirmeye devam ettik. Yeniliklerimizi görmek için misafirleri SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standımıza davet ediyoruz”

Akpar Makina, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek SIGN İstanbul Fuarı’na katılıyor. Firma fuarda laminasyon grubu ürünlerine ilave olarak yeni üretim manuel ve otomatik folyo kesim makinası ve endüstriyel dilimleme makinasını sergileyecek. Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak Akpar Makina’dan Mevlüt Parlak sorularımızı yanıtladı.

Pandemi sonrası endüstriyel reklam sektörü SIGN İstanbul Fuarı’nda buluşacak. Akpar Makina olarak sizde bu fuardaki yerinizi aldınız. Fuarla ilgili beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Mevlüt Parlak: Yaşanan pandemi süreci birçok yatırımların ertelenmesine sebep oldu. Bu anlamda geçtiğimiz yıl fuarın olmaması da satışların yavaşlamasında bir etken oldu. Bu sene SIGN İstanbul Fuarı’na katılma kararı aldık. Endüstriyel reklam sektöründe ertelenen yatırımların bu sene gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Bu dönemde Akpar Makina olarak Ar-Ge çalışmalarımız sürekli devam etti. Makina parkurumuza eklediğimiz bu yenilikleri de ilk kez SIGN İstanbul vesilesiyle sektöre sunmayı planlıyoruz. Bu vesileyle tüm sektörümüzü SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standımıza davet ediyoruz.

Akpar Makina olarak fuarda sergileyeceğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Mevlüt Parlak: Akpar Makina, üretimden aldığı güçlü endüstriyel reklam sektörüne yenilik katmaya devam etmektedir. Pandemi sürecinde bir taraftan makina üretim ve satışlarımız devam ederken, diğer taraftan kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak makinalar geliştirmeye devam ettik. Bu doğrultuda, laminasyon makinalarımızda 3 farklı seride üretimimiz oldu. Dolayısıyla müşterilerimiz laminasyon grubunda her bütçeye uygun bir makina bulabilecek. Bunun dışında otomatik ve manuel folyo kesim makinası ve endüstriyel dilimleme makinası gibi bir dizi yeni ürün portföyümüze katıldı. Bu yenilikleri de SIGN İstanbul vesilesiyle sektörümüzle buluşturacağız. Ayrıca müşterilerden gelecek özel talepleri de değerlendirerek firmaya özel makina üretimi de gerçekleştirebilmekteyiz.

Akpar Makina olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mevlüt Parlak: Akpar Makina olarak yüzde 100 yerli üretim makinalarımızla ülkemize katma değer kazandırmak için çaba gösteriyoruz. Bu anlamda yerli üreticilerin desteklenmesini istiyoruz. Şu anda makinalarımızla Avrupa’daki rakiplerimizle aynı düzeyde üretim yaptığımızı ifade etmek isterim. Fuar vesilesiyle makinalarımız standımızda olacak. Misafirlerin canlı olarak görme ve test etme fırsatı elde edebilecek. Bir kez daha sektörümüzü SIGN İstanbul Fuarındaki standımıza davet ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email