Avery Dennison Supreme Koruma Filmi

Avery Dennison araçları özelleştirmek ve korumak amacıyla geliştirilen yeni çözümler sunuyor.

Avery Dennison’ın Otomotiv Cam Filmi (AWF) ürün grubunda, üç yeni ürün serisi tasarlandı. Bir diğer malzeme Avery Dennison Supreme Koruma Filmi XI (SPF-XI) ise araçlar için self- healing koruması ve taş parçaları, yol artıkları, leke ve hava etkisiyle aşınma gibi sebeplerle oluşa hasara karşı dayanıklılık sağlıyor.

Avery Dennison, Pazarlama ve Kanal Stratejisi Kıdemli Müdürü Oliver Guenther, yeni cam filmi portföyünün cazip olma sebebinin, malzeme özelliklerinin kullanıcı ihtiyaçları ile çok hassas bir şekilde eşleşmesi olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Cam filmi portföyünde 17 farklı malzeme mevcut. Bu da müşterinin talep ettiği estetik ve ışık iletişim seviyesi ne olursa olsun (%6’dan optik berraklığa kadar) bu malzemelerden birinin iyi bir seçim olacağı anlamına geliyor. Buna ilave olarak, Avery Dennison yapışkan teknolojisi çok iyi dot matrix fitting ve kolay kuruluma olanak sağlıyor.”

Cam filmi seçenekleri arasında, Yüksek-Performanslı Filmler, Kızılötesi Filmler ve Yansıma Önleyici Filmler bulunuyor. Avery Dennison Kilit Müşteri Yöneticisi Pascal Braker, yeni filmlere çok fazla ilgi beklediğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu malzemeler, hem kurulum esnasında hem de zaman içinde üstün performans sağlıyor. Araç konforuna da büyük katkısı olan bu malzemeler sayesinde dikkat çekici tasarımlar oluşturuluyor.”

AWF Yansıma Önleyici Filmlerde ısıyı yansıtmak amacıyla nanoteknoloji kullanılıyor. Işık geçirimi %5-50 arasında değişiyor (UV engelleme %99 parlama azalma ise %94). Metal bir tabaka bulunmuyor bu nedenle, elektroniklerle girişim oluşmuyor.

AWF Kızılötesi Filmler ısı radyasyonunu ters çevirirken, görünür ışığın geçmesine izin veriyor ve UV’nin %99’unu engelliyor. Yüksek düzeyde net görüş sağlaması, ön kabine yerleşim için uygun bir ürün olması anlamına geliyor.

Yeni ürün serilerinin en büyüğü, AWF Yüksek Performanslı Filmlerden oluşan portföy. Her biri üç farklı genişliğe sahip, on iki farklı film istenen maliyet, solar, ısı ve güvenlik performansına ulaşılmasına olanak sağlar. Serideki HP Pro filmler, dört farklı ışık geçirme seviyesinde üstün çekme performansı, hızlı kuruma süresi ve taşıma kolaylığı sağlıyor.

Dört geçirme seviyesine sahip HP Filmler, iyi dot matrix uygunluk seviyesi ile maliyet etkin, metal-dye hibrit malzemeler. Portföyün HP Güvenlik malzemeleri parçalanan camın yerine kalmasını sağlamak ve üstün netlik ve renk stabilitesi ile amacıyla tasarlandı.

Avery Dennison Supreme Koruma Filmi XI (SPF-XI), mükemmel estetik sağlamak amacıyla, uygulaması kolay ve ultra net yüksek kaliteli, self-healing termoplastik poliüretan (TPU) film kullanıyor.

Print Friendly, PDF & Email