Bles, yeni adresine taşındı

1.000 metrekareden oluşan tesis sayesinde Bles, müşterilerine çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunacak.

Bles İc ve Dış Ticaret, İstanbul İkitelli bölgesinde yer alan Esenler Sanayi Sitesi’ndeki yeni yerine taşındı. 1.000 metrekareden oluşan tesis sayesinde Bles, müşterilerine çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunacak. Yeni yere geçişin ardından Bles İç ve Dış Ticaret Genel Müdürü Bedri Trevez’i ziyaret ederek bilgi aldık.

Bles İç ve Dış Ticaret olarak yeni yerinize taşındınız. Öncelikle hayırlı olmasını diliyoruz. Yeni yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Bedri Trevez: İkitelli Esenler Sanayi Sitesi’nde yeni inşa edilmiş olan yerimiz 1.000 metrekareden oluşuyor. Showroom, yönetim ve depo gibi tüm bölümleri oluşturarak müşterilerimize daha iyi hizmet vermeye başladık. Yeni yerimiz bize moral ve motivasyon açısından da çok iyi geldi. Daha konsantre bir şekilde çalışmalarımıza yoğunlaştık.

Piyasaların genel durumuna ilişkin neler söylemek istersiniz?

Bedri Trevez: Pandeminin yarattığı şok etkisini özellikle bu yılbaşından sonra daha etkili olaraka hissetmeye başladık. Piyasalarda herkesin beklenti içinde olduğunu düşünüyorum. Pandemi sürecinde kapanmalar ve diğer sebeplerle ağır yürüyen ve biriken işlerin bir patlama yapacağı beklentisindeyiz. Esasen yurtdışı tedarikçi firmaların fiyat arttırması, döviz kurlarındaki belirsizlik, banka faizlerindeki yükseliş ve uzakdoğu ürünlerine konulan ilave gümrük vergileri üzerine bir de navlun fiyatlarındaki 5~6 kata varan inanılmaz yükseliş piyasaların çıkış ivmesini yakalamasında önemli engeller oluşturdu. Müşterilerimize sağlıklı fiyat vermede bile zorlanmaya başladık. Diğer taraftan tüm bu engeller piyasamızdaki firmaların daha fazla özüne dönmesini sağlamaya başladı. Biz de bu durumu olumlu karşılıyoruz ve özelliğimiz olan reflektiv ürünleri kendi içinde çeşitlendirerek pandemi sonrası beklediğimiz yükselen satış ivmesine hazırlanmış bulunuyoruz. Firmamız uzun yılların tecrübesi ile bu gibi inişli çıkışlı kriz ortamlarına, enflasyon süreçlerine karşı tecrübeli olduğundan gelecek açısından endişeli olmadığımızı da söylemek isterim.

Uzun zamandır fuar katılımı ve ziyareti de yapılamadı. Fuarlara ilişkin düşünceleriniz nelerdir?

Bedri Trevez: Bizler, Bles İç ve Dış Ticaret olarak oldukça spesifik ürünler üzerinde çalışmaktayız. Bu ürünlerde yaşanan yenilikleri de sürekli müşterilerimize sunmaktayız. Dolayısıyla çok fazla yurt dışı fuar ve fabrika ziyaretleri yapmaktaydık. Ancak iki yıla yakın bir  süredir bu anlamda bir temasımız olamadı. İnşallah yakın zamanda seyahat imkanlarının da mümkün hale gelmesiyle fuar ve tedarikçi ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye başlayacağız.

Pandemi sürecinin sektöre nasıl bir etkisi oldu?

Bedri Trevez: Her firmanın kendine özgü bir çekirdek yapısı var. Dolayısıyla bu dönemde herkes daha çok bildiği ve hakim olduğu işlere yönelmeye başladı. Bizler de uzun yıllardır piyasamızda reflektiv, fotolümen ve bazı başka ürünler üzerine gerek teknik gerekse uygulama tavsiyelerinde yüksek tecrübe ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu durum da sektörümüzde branşlaşmayı beraberinde getirmektedir.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bedri Trevez: Yeni yerimizin bizlere ve hizmet verdiğimiz müşterilerimize de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Pandeminin bir an önce son bulmasını, birbirimize sarılabileceğimiz, tokalaşabileceğimiz eski günlere kavuşmayı diliyorum. Ancak hepimizin bu süreçten ders çıkararak, yaşadığımız dünyaya daha saygılı, çevreye ve yeşile daha duyarlı olmasını diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email