CMYK Reklam Platinum Q-Cut ile birçok sektöre hitap edebilirsiniz

CMYK Reklam tarafından satışı yürütülen Platinum Q-Cut Dijital Kesim Makinesi, kesim işlemlerinde hızlı ve minimum maliyetlerde maksimum performans sunuyor. Başta, reklam, tekstil, otomotiv, mobilya gibi birçok ana sektör tarafından tercih edilen Platinum Q-Cut Dijital Kesim Makinesinin kullanım avantajlarıyla ilgili olarak CMYK Genel Müdürü Oğuz Dinçer sorularımızı yanıtladı.

Platinum Q-Cut kesim makinesinin kullanıcıya sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Oğuz Dinçer: Platinum Q-Cut Dijital Kesim Makinesi, farklı malzemelerde kesim işlemlerinin hızlı ve minimum maliyetlerde maksimum performans sağlamak için tasarlanmıştır. Kolay ve hızlı bıçak değişimi için otomatik kafa değişim sistemi olarak yenilikçi çözümler ile sisteminize geniş bir kullanım esnekliği sağlar. Platinum Q-Cut, işletmelerin maliyetlerini düşürmek ve iş akışını hızlandırmak amacı ile geliştirilmiş ve özellikleriyle sınıfının bize göre en iyisi olduğunu söylemek isteriz. Piyasaların yavaşladığı bir dönemde krizden çıkış arayan birçok firmanın tercihi olmuştur. Her dijital baskı merkezi ve üretim atölyelerinin artık öncelikli ihtiyaçları arasında girmiştir. Hızlı kesim ve kısa sürede çok iş çıkarabilme özelliği sayesinde birçok firmayı ekstra mesaiden kurtarmıştır. Geniş bıçak ve kesim özellikleri sayesinde binlerce çeşit malzemede, kesim alanında çözüm oluşturmuştur. Değişik ölçü ve kesim tablası sayesinde, küçük büyük birçok tabaka ve rulo kesim için ideal boyutlardadır.

Platinum Q-Cut Kesim Makinesi’nin özeliklerinden bahseder misiniz?

Oğuz Dinçer: Platinum Q-Cut Kesim Makinesi iş akışının doğru ve hızlı ilerleyebilmesi için birçok yenilikçi özelliğe sahiptir. Bunlardan bir kısmı şöyledir:

Automatic Knife Instation sistemi ile kullanmak istediğiniz bıçağı malzemeye göre otomatik ayarlayabilirsiniz. Otomatik Kamera Konumlandırması sistemi ile baskılı veya baskısız tüm işleri otomatik olarak minimum fire ve maksimum verimlilikle sağlamaktadır. Z ekseni yüksekliği kontrol sistemi ile kesim bıçaklarının hareket mesafesini düşürüp çalışma süresini kısaltarak üretim verimliliğini artırmaktadır. Q-Cut operatör için birçok güvenlik sensörleri ile donatılmıştır. Akıllı konveyör sistemi ile kesme ve toplama işlemi otomatik olduğundan iş gücü maliyeti tasarrufu sağlar. Müşteri gereksinimlerine göre birçok farklı ölçü seçenekleri vardır. Çeşitli endüstriyel kesim bıçakları ile farklı sektörlere hitap edebilir ve ürün yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Platinum Q-Cut kesim makinesi hangi sektörlerde kullanılmaktadır?

Oğuz Dinçer: Platinum Q-Cut kesim makinesi, reklam ve paketleme sektöründe PVC, Pleksiglass, Alucobont, mukavva, kumaş bayrak vb. birçok malzemenin kesimlerini yapabilmektedir. Mobilya sektöründe kullanılan deri, sünger, kumaş, halı vb. birçok malzemede kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe koltuk deri ve kumaş vb. birçok ürün kesimleri yapılmaktadır. Giyim ve aksesuar sanayinde Platinum Q-Cut Kesim Sistemi yoğun olarak tercih edilmektedir. Özel kesim kumaşlar çanta, ayakkabı, kemer gibi özel kesim gerektiren ürünleri hızlı ve ekonomik olarak üretime hazırlanmasını sağlamaktadır.

Print Friendly, PDF & Email