Dijital Teknik Dergisi, Fespa Global Print Expo Fuarı’nı Takip Etti

Pandemi nedeniyle ertelenen fuarlardan biri olan Fespa Global, 12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirildi. Fuar, pandemi kuralları ve seyahatlerle ilgili sorunlar nedeniyle istenilen katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaşamasa da, fuar atmosferinin yaşanması noktasında başarılı bir buluşma oldu.

Dijital Teknik Dergisi olarak pandemi nedeniyle verilen aranın ardından ilk yurt dışı fuar ziyaretimizi gerçekleştirdik. İki yıllık bir aradan sonra FESPA Global Print Expo ve European Sign Expo 2021 Fuarını 12 – 15 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 2019’dan bu yana Avrupa’daki ilk canlı FESPA etkinliği, kısa ve orta vadeli yatırım amacıyla sektör bilgilerini güncelleme iştahıyla gelen iş dünyasının hakim olduğu güçlü bir izleyici kitlesini çekti. Katılımcılardan gelen geri bildirimler fuarın içinde bulunduğumuz ortam değerlendirildiğinde genel olarak başarılı geçtiği yönündeydi. İyimser havanın artması ve karar vericilerle yapılan yüz yüze görüşmelerin eşsiz değeri, sergilenen yeni teknolojiler ve sarf malzemelerine yönelik motivasyon üst düzeydeydi.

Karar vericilerin uluslararası izleyici kitlesi

Ziyaretçilerin %49’unu oluşturan Benelüks bölgesi ve Almanya başta olmak üzere 100’den fazla ülkeden ziyaretçiler, Amsterdam’daki konumun beklentileri doğrultusunda geldi. Güçlü bir şekilde temsil edilen diğer ülkeler İtalya, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya ve Polonya idi. Beklendiği gibi, COVID ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle uzun mesafeli seyahat edenler için zorluklar, bir Global Print Expo etkinliği için Avrupa dışından gelen ziyaretçi sayısının normalden daha az olmasına neden oldu. Toplamda, etkinliklere %42’si bir günden fazla katılan 7.850 tekil ziyaretçi çekilerek toplam ziyaret 11.130’a ulaştı. Tüm ziyaretçilerin yarısına yakını (%44) şirket sahipleri veya genel müdür ve bu, etkinliğin işe dönüş ve ileriye dönük planlama için bir sıçrama tahtası olarak önemini pekiştirdi. Üç ziyaretçiden ikisi, işletmelerinde nihai satın alma kararlarını etkiliyor veya veriyor.

Türkiye’den fuara katılan firmalarımızı tebrik ederiz

Fuara ülkemizden Remifol, Soletex, Çağdaş Kağıt, TekstilBox gibi önemli firmalar katılım gösterdi. Fuara katılarak ülkemizi başarıyla temsil eden firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.

Print Friendly, PDF & Email