Fleksmedia Flora ile SIGN İstanbul’da

Ahmet Erben: “SIGN İstanbul Fuarı’nda Flora dijital baskı makineleri çok hızlı solvent makineler, Flora 512 İ ve 1024 İ gibi ve UV kategorisinde 5m ve 3.20 UV baskı makinelerimizi sergiliyor olacağız”

10 yıldır Türkiye mümessili olduğu Flora’yı başarıyla temsil eden ve ciddi satış rakamlarına ulaşan Fleksmedia, tüm yeniliklerini SIGN İstanbul Fuarı ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. 300 metrekareden oluşan çok büyük bir standla fuara katılacak olan Fleksmedia’nın çalışmalarıyla ilgili olarak Ahmet Erben sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı 2017 kapılarını açıyor. Bu yıl ilk defa Printtek Fuarı ile eş zamanlı olarak 5 gün sürecek. SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Ahmet Erben: Öncelikle SIGN İstanbul 2017 Fuarı’nın sektöre hayırlı olmasını dilerim. Sektörün bu fuarla bir ivme kazanmasını temenni ediyoruz. Printek ile eş zamanlı olmasının olumlu olacağını düşünüyorum 5 gün olması da yeni bir tecrübe olacak.

Bu yılki fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz? Beklentileriniz nelerdir?

Ahmet Erben: Biz 10 yıldır Türkiye mümessili olduğumuz Flora dijital baskı makineleri ve bunların son teknolojilerini sektöre sunmak üzere 300 metrekarelik bir stand ile fuarda olacağız.

Fuar süresince ziyaretçilere sergileyeceğiniz ürünler neler olacak? Özellikle ön plana çıkaracağınız bir ürün olacak mı?

Ahmet Erben: Genellikle Flora dijital baskı makineleri çok hızlı solvent makineler Flora 512 İ ve 1024 İ gibi ve UV kategorisinde 5m ve 3.20 UV baskı makinelerimizi sergiliyor olacağız.

Geçmişten günümüze baktığınız zaman SIGN İstanbul sektöre ve firmanıza ne tür kazançlar sağladı?

Ahmet Erben: Sektörün fuarıdır. Fuarların bölünmesi bizlere zarar vermektedir. Tek fuar etrafında toplanmalı ve fuarı daha da güçlendirmeliyiz. SIGN İstanbul Fuarı bir Türkiye fuarıdır diye düşünüyorum. Nitelikli ziyaretçi ve satın alma kararı veren ziyaretçinin muhakkak fuarı ziyaret etmesi bu ve bunun gibi fuarların başarısını direkt olarak etkilemektedir.

Kalite ve hizmet noktasında rekabet her geçen gün artıyor. Bu durumda firmanızı farklı ve ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?

Ahmet Erben: Biz zaten sektörde farklılıklarımız ile bilinen bir firmayız. Taşıdığımız tüm marklar ile bu farkındalığı değerli müşterilerimize sunuyoruz. İyi bir mümessillik, tecrübeli bir kadro, eğtimli bir teknik destek ve malın akasında durmak bunlar çok önemli. İşte bunlar da bizim temel özelliklerimiz ve ayrıcalıklarımızı oluşturmakta.

Endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz? Firmanız adına makine ve ürün noktasında hangi ürünler daha çok ilgi çekiyor?

Ahmet Erben: UV makinalara artarak gelen talep bizi memnun ediyor. Türkiye’de son 2 yılda 16 tane 5m makine kurduk. Buda Fleksmedia’ya ve Türkiye mümessili olduğu Flora endüstriyel baskı makinelerine olan bakışı göstermektedir.

Son olarak SIGN İstanbul vesilesiyle sektöre bir mesajınız var mı?

Ahmet Erben: Makine yatırımı çok önemlidir. Sektöre baktığımızda şu zor piyasa şartlarında bile kalite ile öne çıkanlar farklı iş potansiyeline sahip. Halen 5 yıl evvelin teknolojisini kullanalar da ise ciddi bir düşüş izliyoruz. Bu vesileyle SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standımıza tüm misafirlerimizi bekleriz.

Print Friendly, PDF & Email