Folpa, SIGN İstanbul’un performansından memnun

Recep Işığıbol: “2 yıl aradan sonra yapılan ilk fuar ve sektörün ziyaretçisiyle katılımcısıyla fuarların ne kadar önemli, ne kadar bu ortamı özlediğimizi fark ettik. Rekabetin en tatlı olduğu alanlar belki de fuarlar ve burada dostları görmek gerçekten çok güzeldi. Ziyaretçi yoğunluğu da pandemi koşulları olmasına karşın çok sevindiriciydi.”

Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol, 9-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’nın oldukça başarılı geçtiğini söyledi. İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’nı yaklaşık 25 bin profesyonel ziyaretçi takip etti. Folpa fuarda satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğü Mutoh, Mohican, Cut-eng, B-Flex ürünlerini tanıttı. Fuarın ardından Recep Işığıbol sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul 2021 Fuarı başarılı bir şekilde tamamlandı. Fuarla ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz? Katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu açısından fuarı değerlendirir misiniz?

Recep Işığıbol: 2 yıl aradan sonra yapılan ilk fuar ve sektörün ziyaretçisiyle katılımcısıyla fuarların ne kadar önemli, ne kadar bu ortamı özlediğimizi fark ettik. Rekabetin en tatlı olduğu alanlar belki de fuarlar ve burada dostları görmek gerçekten çok güzeldi. Ziyaretçi yoğunluğu da pandemi koşulları olmasına karşın çok sevindiriciydi.

Fuara gelen ziyaretçilerin ürünlere olan ilgisi nasıldı? Fuara gelen ziyaretçilerin profesyonel ve bilinçli olduğunu düşünüyor musunuz?

Recep Işığıbol: Gelen ziyaretçiler tamamen ne istediğini bilen, ön araştırmalarını yapıp gelmişlerdi, her ziyaretçi sektörümüzün profesyonelleriydi.

Fuar süresince birçok ürün sergilediniz. Fuarda ziyaretçiler hangi ürünlerle daha çok ilgilendi? Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Recep Işığıbol: Fuarda çok sayıda makinemizi sergiledik, yeni gelen Mutoh modellerimiz, Mohican modellerimiz, Cut-eng lazerlerimiz İtalya’dan mümessiliğine başladığımız sıcak transfer folyoları B-flex ürünlerimizi tanıttık. Çok fazla ilgi gördük ve çok minnettarız.

En çok ilgi gören ürünlerimiz Mohican yeni eco solvent modellerimiz MC-1601e tek kafa Epson 3200 ekonomik serimiz hem fiyatı hem baskı kalitesi ile MC-1802e çift kafa Epson 3200 yüksek hızlı 180lik makinemiz, yine Mohican 1802UV çift kafa epson 3200 roll to roll UV makinemiz, MC6090 3 kafa xp600 60x90cm UV makinemiz hem fiyatlarıyla hem kaliteleriyle çok ilgi çekti. Mutoh 1682SR çift kafa Epson dx7 modeli, Mutoh PJ-2508UV Ricoh Gen5 122x244cm tabla modeli, Mutoh yeni Sublimasyon serisi modeli ve Cut-eng 160×100 150W lazerimiz, Cut-eng 50w markalamamız en çok talep gören makinelerimiz oldu.

Yurtiçi ve yurt dışı ziyaretçi kitlesi açısından fuarı nasıl buldunuz? Daha çok hangi bölgelerden ziyaretçiler standınıza geldi?

Recep Işığıbol: Yurtiçi ziyaretçisi çoğunlukta olmakla beraber, balkanlardan ve avrupadan çok fazla ziyaretçiyi ağırladık standımızda ve yeni bölgelere satış yapma fırsatımız oldu.

Fuara gelen ziyaretçilerle kurduğunuz temaslarda daha çok hangi konular üzerinde duruldu? (Yeni ürünler, fiyat artışları vb.)

Recep Işığıbol: Tabi ki ana konu pandemi ve etkileri üzerine fiyat artışları, piyasa zorlukları fakat yeni ürünlerle beraber umutlu bakış açıları vardı sohbetlerimizde.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sezonun hareketlenmesini hızlandıracağını düşünüyor musunuz?

Recep Işığıbol: Umarız fuar herkes için iyi geçmiştir ve bir zincirin halkaları olduğumuzu hatırlayıp işlerimize umutla geri döneceğiz ve sektörü hep beraber hızlandıracağız.

Print Friendly, PDF & Email