Fujifilm, Grafik Sistemleri Alanında Ürün Gamını Genişletiyor

Geniş format UV dijital baskı sektörü Fujifilm’in endüstriyel alanda geleceğe dönük önem verdiği ve yatırımlarını giderek arttırdığı alanlardan biridir.

Fujifilm; Türkiye’de dijital kamera, fotoğraf baskı ürünleri, medikal ve grafik sistemleri dağıtımcısı Filmat Dış Ticaret A.Ş’nin tüm hislerini satın alarak 1 Haziran 2012 tarihinden itibaren Türkiye’deki operasyonlarına başladı. Grafik sistemleri alanında; dijital baskı sistemleri, çevreye duyarlı baskı ve kalıpları, çevreci baskı kimyasalları ile ürün gamını genişletmektedir.
Geniş format UV dijital baskı sektörü Fujifilm’in endistüriyel alanda geleceğe dönük önem verdiği ve yatırımlarını giderek arttırdığı alanlardan biridir. UV baskı teknolojisinin kullanıldığı makine yelpazesinde tüm kullanıcıların değişik ihtiyaçlarına cevap verebilecek çözümler bulmak mümkündür.
Fujifilm’in yeni tanıtımını yapmış olduğu Acuity LED 1600 baskı makinesi LED UV teknolojisi ile düşük üretim kapasitesine sahip, yüksek çözünürlük ve alanında farklılık oluşturmak isteyen kullanıcılara yönelik bir üründür. 160 cm eninde rulo ve 13 mm kalınlığında sert malzemelere baskı yapabilen Acuity LED 1600 beyaz mürekkep ile aynı anda Lak (şeffaf mürekkep) basma özelliği ile daha farklı oluşturan işler için kullanıcılarının ufkunu genişletmektedir.
Acuity Advance serisi ise daha yüksek baskı kapasitesi ile yüksek baskı kalitesini bir arada talep eden kullanıcılar için Fujifilm’in sunmuş olduğu diğer bir alternatif üründür. 1440 dpi baskı çözünürlüğü ve 60 m²/saat baskı hızına sahiptir. Acuity Advance serisi 5 cm kalınlığa kadar tek parça 2,5 m x 3,05 m her türlü düz yüzeye sahip sert malzemeye baskı yapmasının yanında 2,20 m eninde rulo malzeme baskı özelliği ile tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Acuity Advance beyaz mürekkep özelliği ile renkli yüzeylerde dahi mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.
Yine tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılmış olan Uvistar PRO8 ise rulodan ruloya baskılarda yüksek kapasite ihtiyacı duyan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Operatör seçeneği ile ister 4 ister 8 renk olarak kullanılabilen Uvistar PRO8 bu özelliği sayesinde yüksek kapasitenin yanında kullanıcılarına daha geniş renk yelpazesi ve iç mekânlarda kullanılabilecek mükemmel baskı sonuçları sunmaktadır. Saatte 353 m²’ye varan baskı hızına sahiptir. 3 m ve 5 m eninde iki farklı modeli olan Uvistar Pro8’in en çok dikkat çekici özelliklerinden biri ise 2.5 cm kalınlığa kadar sert malzemelere baskı yapabilmesidir.
Onset serisi ise S20, S40i ve S70 isimleri altında 3 farklı modele sahiptir. 1.60 m x 3.20 m baskı alanına sahip olan Onset modelleri 5 cm kalınlığa kadar sert malzemelere baskı özelliğine sahiptir. Saatte 875 m²’ye varan baskı hızı ile Onset modelleri dijital baskı sektörünün yanında serigrafi sektöründe de bir çok kullanıcıya çözüm olmaktadır.
Fujifilm satışını yapmakta olduğu tüm makinelerde tüketilen UV mürekkeplerin üretimini İngiltere de bulunan kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Bu sayede sektörün ihtiyaç duyduğu mürekkep özelliklerinin sağlanmasında yüzde yüz başarı yakalanmaktadır.

Fujıfilm Türkiye
Dünyanın en büyük fotoğrafçılık ve görüntüleme cihazlarının üreticisi olarak bilinen FUJIFILM Grup, 1934 yılından bu yana dünyanın farklı ülkelerinde global olarak hizmet veriyor. Ana merkezi Tokyo’da yer alan FUJIFILM; dijital kamera, fotoğraf baskı ürünleri, medikal ve grafik sistemlerinin dağıtımını gerçekleştiriyor. Yüksek işlevsel malzemeler ve diğer ileri teknoloji alanlarında da yenilikler sunan FUJIFILM’in üretim süreçleri için kalite yönetim sistemi standardı olan ISO 9001 ve çevre yönetimi sistemi standardı olan ISO 14001 sertifikası bulunuyor.
Türkiye’de 1989 yılından beri hizmet veren Filmat Dış Ticaret A.Ş.’nin tüm hisseleri satın alınarak kurulan FUJIFILM Dış Ticaret A.Ş, Türkiye’deki sanayi ve kültürel yapının gelişimine katkı sağlamak amacıyla, “Pazar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin ve çözümlerin sunumunu” aktif olarak desteklemeyi hedefliyor. FUJIFILM Europe GmbH aracılığıyla Türkiye’de olan FUJIFILM Dış Ticaret A.Ş. ‘nin yaklaşık 21.6 Milyon TL ödenmiş sermayesi bulunuyor.

 

Print Friendly, PDF & Email