İstanbul Reklam Ürünleri, misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor

Büyük bir heyecanla beklenen SIGN İstanbul Fuarı’nın daimi katılımcılarından olan İstanbul Reklam, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 22. buluşmada da yerini aldı.

Geçtiğimiz sene pandemi nedeniyle ertelenen fuarlardan biri olan SIGN İstanbul 2021 Fuarı 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu önemli organizasyonun düzenli katılımcılarından olan İstanbul Reklam, seneki fuarda da yerini aldı. Fuarla ilgili olarak İstanbul Reklam’dan Onur Beyler ve Hülya Beyler sorularımızı yanıtladı.

İki yıl aradan sonra SIGN İstanbul Fuarı kapılarını açıyor. Sektörümüz için öncelikle moral ve motivasyonu, ardından iş potansiyelini artırması beklenen fuarla ilgili olarak düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Onur Beyler: Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan salgın hastalığın en kısa sürede atlatılması için öncelikle herkesin tüm tedbirlere uyarak aşı olmalarını temenni ediyorum. İki yıl aradan sonra fuara katılacağımızdan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. Müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde fuara gelecek olan ziyaretçi katılımının yüksek olacağını tahmin ediyoruz.

Pandemi sürecinde birçok değişim yaşandı. Bu değişim ve gelişime firma olarak nasıl adapte oldunuz? Şirket faaliyetlerinizde ne tür değişiklikler gerçekleştirdiniz?

Onur Beyler: Pandemi sürecinde gerekli tedbirleri alarak hizmetlerimize ara vermeden devam ettik. Depo, Teknik Servis ve Merkez olmak üzere 3 ayrı yerde devam ettirdiğimiz faaliyetlerimizi 6.500 metrekarelik yeni bir alana taşıyarak aynı binada tüm hizmetleri vermeye başladık. Büyük bir alana taşınmanın yanında makinelerimizin sergilendiği ve müşterilerimizin makineleri test edebildiği büyük bir Showroom’a da sahip olmuş olduk. Ayrıca reklam sektörüne yeni başlayan ve devam eden bireylerin sektörel anlamda gelişebilmeleri açısından merkez binamızda bulunan büyük toplantı salonunda Eğitim Akademisi projesini yıl sonunda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Bu dönemde portföyünüze eklediğiniz yenilikler oldu mu? Varsa bu ürünlerin kullanım alanları ve kullanıcıya sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Onur Beyler: Makina parkurumuza daha hızlı ve daha kaliteli baskı yapan yeni makinalar dahil olmuştur. Fuarda tüm makinalarımızın testini ziyaretçilerimize göstermiş olacağız.

Bu seneki SIGN İstanbul Fuarı’na hangi beklentilerle katılıyorsunuz? Fuar süresince öncelikle hedefleriniz neler olacak?

Onur Beyler: Biz şirket olarak fuarlara ticari beklentiden ziyade öncelikli olarak markamızın değerini yükseltmek için katılıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen müşterilerimizi ağırlayarak yeni müşteri ve dostlar ediniyoruz.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunuzu biliyoruz. Fuar süresince ziyaretçilerinize hangi ürün gruplarını sunmayı planlıyorsunuz?

Onur Beyler: Fuarda ağırlık olarak Makinalarımız ve bunun yanında reklam sektöründe kullanılan en önemli malzemeleri sergileyeceğiz.

Fuarda reklam sektörü dışında ziyaretçi noktasında beklediğiniz bir sektör olacak mı? Bu sektörlere sunmak istediğiniz ürün grupları nelerdir?

Hülya Beyler: CNC Router ve Lazer kullanan Ahşap, Hediyelik Eşya, Plotter kullanan Tekstil ve Cam sektöründen ziyaretçilerin olmasını beklemekteyiz.

Endüstriyel reklam sektörünü daha iyi noktalara taşımasına fayda sağlayacak önerileriniz var mı?

Hülya Beyler:  Krizlerde farklı sektörlerin işyerleri kapansa bile yerine yeni iş yerleri açılıyor. Yeni açılan yerlerin tabela ve reklam ihtiyaçları oluştuğundan reklam sektöründe bulunan ve kendini yenileyen firmalar da sürekli bu fırsatları değerlendiriyor.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Hülya Beyler: Katılımcı ve ziyaretçi beklentilerini karşılayacak bir fuar organizasyonu geçirilmesini diliyoruz.

Print Friendly, PDF & Email