İstanbul Reklam Ürünleri, yurtiçi ve yurtdışından misafirlerini ağırladı

Büyük bir heyecanla beklenen SIGN İstanbul Fuarı’nın daimi katılımcılarından olan İstanbul Reklam, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen 22. buluşmada ziyaretçilerle buluştu.

SIGN İstanbul 2021 Fuarı 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörünü önde gelen firmalarından İstanbul Reklam, bu önemli organizasyonda yerini alarak sektörle buluştu. Oldukça yoğun geçen fuarla ilgili olarak İstanbul Reklam Genel Müdür Yardımcısı Hülya Beyler ve Satınalma Müdürü Canan Karaçay sorularımızı yanıtladı.

İki yıl aradan sonra SIGN İstanbul Fuarı’nda yerinizi aldınız. Fuara katılım amacınız ve fuarın performansı hakkında neler söylemek istersiniz?

Hülya Beyler: İstanbul Reklam bilindiği gibi çok geniş ürün yelpazesine sahiptir. Kurucumuz Sayın Şaban Beyler’in sektörde uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimi doğrultusunda, Türkiye’nin her noktasına ulaşmış bir firmadır. Bu sebeple hem Türkiye’den hem de yurt dışından misafirlerimizi uzun bir aradan sonra standımızda ağırlamak, özlem gidermek ve yeniliklerimizi tanıtmak amacıyla fuara katılım gösterdik. Fuarları sektörün bir buluşma şöleni olarak görmekteyiz. Hem meslektaşlarımızla hem de müşterilerle aynı ortamda bulunmak bizlere oldukça keyif vermektedir. Bir yıllık ertelemenin ardından gerçekleşen SIGN İstanbul Fuarı bu anlamda çok başarılı bir şekilde tamamlandı. 4 gün boyunca hem katılımcı hem de ziyaretçilerin ilgisinden son derece memnunuz. Beklentilerimizin çok üstünde bir ziyaretçi kitlesi standımızı ziyaret etti.

Fuar süresince birçok ürün sergilediniz. Fuarda ziyaretçiler hangi ürünlerle daha çok ilgilendi? Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Canan Karaçay: Makina parkurumuza daha hızlı ve daha kaliteli baskı yapan yeni makinalar dahil oldu. Fuarda tüm makinalarımızın testini ziyaretçilerimize gösterme fırsatı bulduk. Dijital baskı makinelerinden, kesici sistemlerine, laminasyon makinelerinden lazer makinelerine, LED grubundan folyolara kadar endüstriyel reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm ürünler bünyemizde yer almaktadır. Bu ürün gruplarına ait çözümlerimizi 4 gün boyunca standımızda sergiledik. İstanbul Reklam’ın uzun yıllara dayanan tecrübesi ve kalite odaklı hizmet anlayışı sayesinde müşteri kitlesi her geçen gün artmaktadır.

Yurtiçi ve yurt dışı ziyaretçi kitlesi açısından fuarı nasıl buldunuz? Daha çok hangi bölgelerden ziyaretçiler standınıza geldi?

Canan Karaçay: Pandemi koşullarında olmamıza rağmen fuara gelen ziyaretçinin yoğunluğu bizleri son derece memnun etti. Bununla birlikte Şaban Beyler’in sektörden kazandığı saygı ve sevginin bir göstergesi olarak standımızda çok sayıda misafiri ağırladık. Şaban Beyler, endüstriyel reklam sektörüne uzun yılladır hizmet vermektedir. Bu hizmeti verirken her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. Bu sayede de İstanbul Reklam tercih edilen marka olmayı başarmıştır. Diğer yandan biz şirket olarak fuarlara ticari beklentiden ziyade öncelikli olarak markamızın değerini yükseltmek için katılıyoruz. CNC Router ve Lazer kullanan Ahşap, Hediyelik Eşya, Plotter kullanan Tekstil ve Cam gibi farklı sektörlerden misafirleri standımızda ağırladık.

Piyasaların genel durumu hakkında görüşleriniz öğrenebilir miyiz?

Hülya Beyler: Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fiyat artışlarına sebep oldu. Üretim azlığı nedeniyle hammadde fiyatları artış gösteriyor. Bu artışlar henüz kontrol altına alınamadı. Bunun için biraz zamana ihtiyaç var. Yaşanan maliyet artışlarını firma olarak mümkün olduğu kadar yansıtmama çabası içindeyiz. Zorunlu olmadıkça böyle devam ediyoruz. Moral ve motivasyonumuzu kaybetmeden maksimum performansla müşterilerimize destek olmaktayız. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarının geçici olduğuna inanıyoruz. İlerleyen zamanlarda hem ülke olarak hemde sektör olarak çok daha iyi yerlere geleceğimizi umut ediyoruz.

Pandemi döneminde İstanbul Reklam yatırımlarına ve yeniliklerine devam etti. İstanbul Reklam’da yaşanan yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Hülya Beyler: Pandemi sürecinde gerekli tedbirleri alarak hizmetlerimize ara vermeden devam ettik. Depo, Teknik Servis ve Merkez olmak üzere 3 ayrı yerde devam ettirdiğimiz faaliyetlerimizi 6.500 metrekarelik yeni bir alana taşıyarak aynı binada tüm hizmetleri vermeye başladık. Büyük bir alana taşınmanın yanında makinelerimizin sergilendiği ve müşterilerimizin makineleri test edebildiği büyük bir Showroom’a da sahip olmuş olduk. Ayrıca reklam sektörüne yeni başlayan ve devam eden bireylerin sektörel anlamda gelişebilmeleri açısından merkez binamızda bulunan büyük toplantı salonunda Eğitim Akademisi projesini yıl sonunda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Canan Karaçay: SIGN İstanbul Fuarı, sektörün moral ve motivasyonunu artırmak için çok faydalı oldu. Bununla birlikte yeni ürünlerin tanıtılması, siparişlerin alınması ve piyasaların hareketlenmesini sağladı. Bu anlamda fuar organizatörü Tarsus Turkey firmasına ve fuarda standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

Print Friendly, PDF & Email