Konica Minolta’dan Kişisel Değişken Veri Baskılamada Profesyonel Çözüm

Konica Minolta “Printgroove VDP Darwin” yazılımı ile baskı tasarımında ve yayınlanmasında, birebir pazarlamanın tüm alanlarında özgür ve esnek çözümler sunuyor.

Konica Minolta yeni değişken veri yayımlama (VDP) uygulaması “Printgroove VDP Darwin”‘i kullanıma sundu. Bu program profesyonel matbaaların ve baskı hizmeti merkezlerinin dokümanları hızlı ve kolayca kişiselleştirmesine olanak tanıyor. Darwin programıyla kişiselleştirilmiş broşürler, pazarlama ve direkt postalar gibi içeriklerin üretiminde birebir pazarlama alanında çözüm sunuyor. Etkin uyum teknolojisi sayesinde “Printgroove VDP Darwin” QuarkXpress ve InDesign ile muntazam biçimde bütünleşiyor. Konica Minolta’nın daha gelişmiş uygulaması olan Darwin sürümü “Printgroove VDP Darwin Pro” özel nitelikler ve genişletilmiş işlevler sunarak basılı tüm dokümanların daha üstün sonuçlar vermesini sağlıyor. Konica Minolta yeni “Printgroove VDP Darwin” ile bir doküman içerisindeki her öğenin hızlı ve basit bir biçimde kişiselleştirilmesini sağlıyor. Darwin, metinler, grafikler, renk, çizelgeler, düzen, harf biçimi, arka plan – hatta tüm sayfaların değişken olabilme özelliğine sahip. Böylece profesyonel (dijital) matbaalar ve baskı hizmeti merkezleri çok verimli şekilde değişken veri kampanyaları için özelleştirilmiş iletişim materyalleri oluşturulabiliyor. “Printgroove VDP Darwin” QuarkXpress (Mac OS X’te) ve Adobe InDesign (Mac OS ve Windows’ta) ile tamamen bütünleşme ve uyum özelliği sağlayarak her iki uygulamanın kapsamlı işlevlerini kişiselleştirilmiş dokümanların tasarımında kullanabilmesine olanak veriyor.

 

TASARIMCILAR, MATBAALAR VE BASKI MERKEZLERİ İÇİN

Konica Minolta Business Solutions Europe İş Geliştirme Direktörü Achim Ricks’e göre “Printgroove VDP Darwin ile değişken veri yayımlaması basit ve sezgisel bir iş olmuştur. Darwin programlama ya da skript yazmaya gereksinim duymadan değişken öğelerdeki çoğu değişikliklerle basit ve karmaşık değişken veri yayımlama işlerini destekler.” “Uyumlu teknoloji kullanıcıların uygulamadaki aşina oldukları teferruatlı kişiselleştirilmiş iletişimi oluşturabilmeleri anlamına gelmektedir. Böylece yeni değişken veri yayımlama programı ile çalışmaya alışmak için fazla çaba sarf edilmez.” “Konica Minolta Printgroove VDP Darwin” her uzunluktaki ve karmaşıklıktaki kişiselleştirilmiş dokümanların tasarlanması, yazılması ve yönetilmesi için gereksinim duyulan tüm özellikleri içerir. Kapsamlı işlevselliği kişiselleştirilmiş baskı işleri için tam renkli asillerin oluşturulmasına yardımcı olur: görüntüler, renkler ve diğer ayrıntılar bir veri bankasında tipik kullanıcı tercihlerine uygunlukta belirlendiği gibi otomatik olarak seçilir. Yeni Printgroove programı kolayca var olan veri bankalarına bağlanabilir ve farklı temel çıktı formatlarını destekler. Ek olarak “Printgroove VDP Darwin Pro” değişken veri yayımlama üretimi verimliliği artışını devam ettirmek için bir dizi genişletilmiş işlevselliklerle donatılmıştır. Örnek olarak kişiselleştirilmiş görüntüler, dinamik çizelgeler ve çeşitli barkot tipi desteğinin oluşturulması verilebilir. Darwin ayrıca lider PURL motoru sunucularının işbirliği ile kişiselleştirilmiş alan adlarını (URL) destekler. Achim Ricks “Printgroove VDP Darwin’in iki sürümü ile profesyonel matbaalara modern birebir pazarlamada gerekli olan özgürlük ve esnekliği sağlamayı hedef alındığını” belirtmektedir. 

Print Friendly, PDF & Email