Lidya Grup’tan SIGN İstanbul 2021’de Teknoloji Şöleni

Lidya Grup, SIGN İstanbul 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor.

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 9 – 12 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 22. Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri – SIGN İstanbul 2021 Fuarı’nda son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiliyor.

Teknolojisiyle dijital baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson, Efı ve kendi markası Sutec makinelerini ülkemizde temsil eden Lidya Grup, fuarın buluşma noktası oluyor. Fuarda, Hall-12 E10-12 nolu standında Xerox, Epson, Efi ve Sutec markalarından sergilediği makineler ile adeta teknoloji şovu yapıyor. Fuara özel kampanyalı fiyatları ile ses getiren Lidya Grup, ülkemizin tüm illerinden ve yurtdışından ziyaretçilerini ağırlıyor. Son bir yılı aşkın süredir yaşadığımız pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra yapılan fuara, ziyaretçilerin yoğun ilgisi gözleniyor.

Dijital baskı sektörünün en star makinelerini standında sergiliyor 

 Katıldıkları fuarlarda standın teknoloji şölenine dönüştüğünü kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “Pandemi nedeniyle fuarlar uzun bir zaman durdu ve bu fuara iyi bir katılım olduğunu görüyoruz. İş dünyası olarak bizler, işimizi ve pazarı hareketlendirmek için elimizdeki kaynakları en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Fuarda, dijital baskı makinelerinin en star makinelerini, herkesin görebilmesi ve deneyimlemesi için standımızda sergiliyoruz. Aynı zamanda, sadece fuarda geçerli olacak özel fiyatlar sunduğumuz cazip kampanyalar gerçekleştiriyoruz. Reklam sektöründen tekstil sektörüne, copy-centerlardan matbaalara, kobilerden sanayiye hemen hemen tüm sektörlere hizmet verecek geniş bir ürün gamına sahibiz” dedi.

Müşterilerini destekliyor, pazar payını artırıyor 

Dijital baskı sektöründe ülkemizin yanında bulunduğumuz coğrafyanın lider teknoloji şirketleri arasında yer alan Lidya Grup, global markaları temsil eden, ciddi bilgi birikimi ve tecrübesi bulunan, güçlü insan kaynağı ve organizasyonel yapıya sahip ve güçlü finansman yapısı olan bir şirketler grubudur. Son bir yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle müşterilerini olabildiğince desteklediklerinin altını çizerek konuşmasını sürdüren Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları anlattı: “Bugüne kadar yüzlerce müşterimize 100 milyon TL’nin üzerinde proje finansmanı sağladık. Pandemi sırasında da, müşterilerimizi olabildiğince destekledik ve desteklemeye devam ediyoruz. Örneğin, bu dönemde 48 aya varan cazip kampanyalar gerçekleştirdik. Lidya Grup açısından pandemi dönemini değerlendirecek olursak, finansal olarak güçlü olduğunuz için direncimiz yüksektir. Doğal olarak bizde etkilendik, ama az etkilendik ve daima yeni projeler geliştirdik ve geliştiriyoruz. Kısaca, güçlü finansman yapımız sayesinde, müşterilerimizi desteklerken, aynı zamanda pazar payımızı artırdığımızı söyleyebiliriz. Nitekim, sektörümüzde daralmayla birlikte etkinliğini azaltan firmalar olduğundan, firma olarak pazarı domine ediyoruz ve bu da pazar payımızın büyümesini sağlıyor” diye konuştu.

Pandeminin yarattığı daralmaya da değinen Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, işletmelere sermayelerine ve organizasyonlarına göre iş yapmaları tavsiyesinde bulunarak, herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerektiğini sözlerine ekledi.

Ürün gamına yeni makineleri eklemeye devam ediyor

İş için gerekli olan teknoloji yatırımlarının çok fazla ertelenmediğini ve yapılması gerektiğini anlatan Lidya Grup Satış Direktörü Adem Öz, şunları söyledi: “Biliyorsunuz, Türkiye genelinde 4 markayı temsil ediyoruz. 5 bölgede bölge ofisimiz var ve buralardan 23 ilimize doğrudan satış ve servis hizmeti veriyoruz. 23 ilimizin dışında kalan illerimizde de 17 adet bayimizle hizmet vermekteyiz. Dolayısı ile fuarda ülkemiz genelinden ziyaretçilerimizi standımızda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Dijital baskı sektörümüzde, işin geliştirilmesinde ve farklılık yaratmada, son yeniliklere sahip makine parkurunun olması, işin olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Bizler de, müşterilerimizin iş süreçlerine artı değerler katabilme noktasında, ürün gamımıza daima yeni makineleri ekliyoruz ve eklemeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden itibaren endüstriyel baskı cihazları tarafında ciddi bir talep gerçekleşiyor ve talep bu yıl artarak devam ediyor. Bu yılın son çeyreği, son dönemlerde ertelenen işlerin de sonuçlanacağı heyecan verici bir dönem olacak. Firma olarak bizler, şartlar ne olursa olsun daima işimize pozitif bakarak, yeni fırsatlar oluşturarak, hedeflerimize ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Fuara, 4 markanın modelleri ile katılıyor

Fuara temsil ettikleri 4 markanın modelleri katıldıklarını ifade eden Lidya Grup Geniş Format Satış Müdürü Mehmet Döner, şunları kaydetti: “Fuarda, Xerox markamızdan V4100, B9100, C9070 ve B8170 model makineleri, Epson markamızdan SC-S80610, SC,S40610, B6000, P10000 ve T5400 model makineleri, Efi markamızdan HS 1625 model makinesi, Sutec markamızdan SC3220, St6090, ST7590, TX3910 ve yeni lansmanı yapacağımız Sutec DTG (Ped baskı makinesi) sergilediğimiz modeller arasında yer alıyor. Biliyorsunuz bizim standlarımız, fuarların en yoğun standları arasında bulunuyor. Lidya Grup olarak 21 yıllık geçmişimizde büyüttüğümüz ticaretimizin yanı sıra, bir o kadar da dost ve yol arkadaşı biriktirdik. Sağolsunlar, bu fuarda müşterilerimiz ve dostlarımız bizi yalnız bırakmıyorlar. Tabi uzun zamandır yaşanan pandemi nedeniyle, stand hazırlıklarının en başından beri önlemler üzerinde düşünerek, planlamalarımızı yaptık. Standımızdaki makinelerin diziliminden oturma düzenine ve ikramlarımıza kadar pandemi önlemlerini gözeterek hazırlıklarımızı tamamladık. Standımızda, yurtiçi ve yurtdışından gelen konuklarımızı ağırlıyoruz” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email