Met Etiket, Promosyon Show Fuarı’na Katıldı

Met Etiket, 28 Eylül – 1 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Promosyon Show Fuarı’na katıldı.

Met Etiket, 28 Eylül – 1 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Promosyon Show Fuarı’na katıldı. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Met Etiket, fuarda promosyon sektörüne yönelik ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Tekstil baskıları artık çok daha hızlı ve kolay

Met Etiket’ten Ersin Kibar, fuarda sergilenen Expa-Tex Dijital Tekstil Baskı Makinesi hakkında şunları söyledi: “SIGN İstanbul Fuarı’nın ardından Promosyon sektörüne yönelik olarak önemli bir fuara katıldık. 2021 yılında farklı ürünlerle ön plana çıkmaya devam ediyoruz. Son olarak ise Toz Şeker Transfer Baskı Makinesi olarak bilinen EXPA-TEX dijital tekstil baskı makinelerinin ithalatına başladık. Bu makineler tekstil sektöründe herhangi bir kalıp veya ön işlem gerektirmeden pet film üzerine yapılan baskının, sıcak pres ile kumaş üzerine aktarılması işlemidir. Bilindiği gibi dijital tekstil pazarı çok hızlı bir değişim ve gelişim içindedir. Bu anlamda en son teknoloji olarak sunulan Expa-TEX Toz-Şeker Baskı Makinesi, müşterinin baskılı ürün ihtiyacını hızlı bir şekilde ve çok daha canlı baskılarla kısa sürede elde etmesine imkan tanıyor. Bundan önceki uygulamalarda bu baskı dökümanını elde etmek için kağıdın birçok işlemden geçmesi gerekiyordu. Bu hem iş gücü kaybına yol açmakta, hem de zaman olarak uzun sürelerde yapılmaktaydı. Şekerli Transfer Makinesi ise, hem baskıyı, hem şeker (yapıştırma tozu) uygulamasını aynı anda yapabilmektedir. Daha sonra sıcak pres ile 10 saniye gibi kısa bir sürede istenilen kumaş üzerine görselin transfer işlemini gerçekleştirerek ürünü hızlı teslim imkânı sunmaktadır. Bu makinenin satışlarına başladığımızdan bu yana oldukça talep aldık. Özellikle bu makineyle ilgili yurtdışına ihracatımızda başladı. Bu makinelerin aynı zamanda kullandığı mürekkep, pet film ve şeker tozu gibi sarf malzemelerinin satışını da yapmaktayız. Bununla birlikte promosyon sektörüne yönelik dijital baskı makinesi, laminasyon makinesi, masaüstü kesim plotterı ve transfer presleri stadımızda yer aldı. Ziyaretçilerin oldukça yoğun ilgisiyle karşılaştık. Katılımdan ve ziyaretçilerin ilgisinden memnun olarak fuardan ayrıldık.

“EXPA-TEX Dijital Pet Film Baskı Makinesi Özellikleri

Daha yüksek hızlı, daha uzun baskı ömürlü Epson 4720-A baskı kafaları

Baskı kafasının kaza sonucu hasar görmesini önlemek için donatılmış çarpma önleyici sistem.

Beyaz mürekkep sirkülasyon sistemi.

Mürekkep azaldığında uyarı sistemi ile kullanıcı dostu doldurulma mürekkep sistemi.

Bantlı konvenyor taşıma ile daha düzgün besleme sayesinde PET filmin zamanında kurumasına izin verin.

Print Friendly, PDF & Email