Mutoh EMEA Mark II Serisi UV LED Yazıcıları

Mutoh Europe nv, Mark II serisini, iki yeni 162 cm / 64 ”genişliğinde 6 renkli (C, M, Y, K, Wh, Va) UV LED ile dikkat çekiyor.

Mutoh Industries Co. Ltd., Japonya’nın EMEA iş birimi Mutoh Europe nv, Mark II serisini, iki yeni 162 cm / 64 ”genişliğinde 6 renkli (C, M, Y, K, Wh, Va) UV LED’inin lansmanını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdi. ValueJet 1638UR Mark II ve ValueJet 1638UH Mark II olarak adlandırılan yazıcılar. Her iki yazıcı da talep üzerine iki piezo damla baskı kafası ve iki uzun ömürlü UV LED lamba içerir. ValueJet 1638UR Mark II (VJ-1638UR2), rulodan ruloya bir yazıcıdır; ValueJet 1638UH Mark II (VJ-1638UH2), hem rulo hem de sert alt tabakaları işleyen hibrit bir modeldir. Her iki yazıcı da standart olarak Mutoh’un gelişmiş 6 kanal destekli yepyeni ve orijinal VerteLith RIP yazılımıyla gelir.

Japonya’da geliştirilen ve üretilen yeni Mark II serisi yazıcılar, iki yeni öncü özelliğe sahiptir; örn. Intelligent Interweaving UV (i² UV) ve Mutoh’un tescilli Clear Tone tarama adı verilen dijital UV baskı için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil dokuma algoritması. Her iki yeni özellik de Mutoh’un yeni VerteLith ™ RIP yazılımıyla senkronize olarak çalışarak mümkün olan en iyi gradyanlar ve cilt tonları dahil olmak üzere daha yüksek performans ve baskı kalitesi sunar.

VJ-1638UR2, 64 ”(162 cm) rulo alt tabakalara baskı yapar ve 30, 40 ve 100 kg’lık motorlu bir sarma sistemi ile donatılabilir. VJ-1638UH2 hibrit modeli, maksimum 15 mm kalınlığa ve 15 kg maksimum ağırlığa sahip sert ürünler üzerine baskı yapacaktır. Rulo uyumluluğu, 30 ve 40 kg’lık mevcut motorlu sarma sistemleri ile VJ-1638UR2 ile aynıdır.

Anında kuru baskılar ve 1440 x 1440 dpi’ye kadar baskı çözünürlükleri sunan Mutoh’un Mark II serisi UV LED yazıcıları, yüksek kaliteli grafiklerin üretimi için idealdir: mağaza içi promosyon baskıları ve dekor grafikleri, POP ve perakende grafikleri, zemin ve pencere baskıları , özelleştirilmiş duvar dekor baskıları, çıkartmalar, tabela boşlukları, sergi grafikleri, güzel sanatlar baskıları, ambalaj örnekleri ve daha fazlası.

 ValueJet 1638UR Mark II ve 1638UH Mark II, 3 farklı konfigürasyonda kurulabilir: iki kez CMYK, CMYK + Vernik veya CMYK + Beyaz + Vernik ve ısıya duyarlı medya dahil çok çeşitli malzemelere baskı yapmak için uygundur. Beyaz mürekkeplerin kullanımı sayesinde koyu renkli / beyaz olmayan veya şeffaf / şeffaf alt tabakalara da baskı yapmak mümkündür. Özel vernik mürekkepleri sayesinde özel katma değerli sonlandırma mümkündür.

Mutoh, Mark II yazıcılar için iki mürekkep türü sunar: UH21 serisi sert mürekkepler ve US11 serisi esnek mürekkepler. Her iki mürekkep de düşük kokulu, HAP olmayan mürekkeplerdir, ek hava temizleyici gerektirmez ve bu nedenle herhangi bir çalışma ortamına uygundur. Mutoh US11 serisi esnek mürekkepler için Mutoh, GREENGUARD Gold sertifikasını alarak, mürekkepleri ofisler, sınıflar ve sağlık hizmetleri ortamları dahil olmak üzere iç mekan uygulamaları için uygun hale getirdi.

 Mutoh Mark II serisi UV LED yazıcılar – Öne çıkan özellikler

 • Çift kafalı, çift LED lamba 64 ”(162 cm) genişliğinde UV LED yazıcılar.
 • ValueJet 1638UR Mark II – rulodan ruloya baskı.
 • ValueJet 1638UH Mark II – rulodan ruloya ve sert baskı.
 • Mutoh cool UV kürleme teknolojisi, düşük enerji tüketimi ve anında kuru çıktı sağlar.
 • Her iki yazıcı da standart olarak Mutoh’un yepyeni VerteLith ™ RIP yazılımıyla gelir; gelişmiş 6 renk desteği ile eksiksiz bir kutuda yazdırma çözümüdür.
 • i² Intelligent Interweaving UV, bantlama ve parlak bant efektlerini büyük ölçüde azaltır.
 • Mutoh VerteLith ™ Clear Tone görüntüleme, mümkün olan en iyi gradyanları ve cilt tonlarını üretecektir.
 • C, M, Y, K, Wh ve Va mürekkepleri. İki mürekkep türü: UH21 sert mürekkepler ve US11 esnek mürekkepler.
 • Düşük kokulu, HAP olmayan mürekkepler – hava temizleyiciye gerek yoktur. Her türlü çalışma ortamı ve iç dekor baskıları için uygundur.
 • US11 mürekkepleri, ofisler, sınıflar ve sağlık hizmeti ortamları dahil iç mekan uygulamaları için GREENGUARD Gold sertifikalıdır.
 • US11 mürekkepleri Avrupa oyuncak güvenliği standardı EN 71-3 – bölüm 3 ile uyumludur.
 • ValueJet 1638UR2: DropMaster, yüklenen ortamın kalınlığına bakılmaksızın damla atma mesafesini otomatik olarak ayarlar.
 • ValueJet 1638UH2: otomatik kafa yüksekliği ayarı ve ortam kalınlığı ölçümü
Print Friendly, PDF & Email