Mutoh XpertJet Pro serisi

ValueJet 1324X ve XpertJet-1641SR önceki modellerden iki kat daha hızlı oldukları bildirildi.

Mutoh’un yeni XpertJets çifti, iç ve dış mekanlarda dayanıklı tabela ve teşhir işleri için giriş seviyesi geniş format rulo beslemeli eko-solvent mürekkep püskürtmeli, 1,3 m ve 1,6 m genişliktedir. Yepyeni baskı kafası teknolojisini ve onlara yüksek kalite ayarlarında saygın hızın genellikle bulunması zor bir kombinasyonunu vermeyi amaçlayan diğer iyileştirmeleri kullanırlar. ValueJet 1324X ve XpertJet-1641SR değiştirdikleri modellerden iki kat daha hızlı oldukları bildirildi.

Yazıcılar, Ocak 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürüldü. Mutoh Avrupa’nın pazarlama müdürü Nick Decok’a göre, “uzun vadeli dış mekan uygulamaları için yüksek kaliteli ve hacimli tabela ve teşhir grafikleri üretimi hedefleniyor”. Bu, iç mekan kullanımı için araç kaplamaları ve dayanıklı baskıları içerir – tabelalar, çıkartmalar ve etiketler, iç dekor, yumuşak tabelalar ve güzel sanatlar. Mürekkepler, plastik ortam üzerinde dış mekanda üç yıla kadar onaylanmıştır.

Yazıcılar Japonya’da üretilmiştir ve rulo beslemelidir. 20kg ve 30kg’lık rulolar (XPJ-1341SR-P) veya 30, 40 ve 100kg’lık rulolar (XPJ-1641SR Pro) için motorlu sarma sistemleri ile donatılabilirler.

Dört renkli yazıcılardır (CMYK), her versiyon Mutoh’un yeni AccuFine “ekstra geniş” baskı kafalarından birini kullanır ve her biri 1.600 püskürtme ucuna sahiptir. Mutoh böyle söylemese de, bunlar Epson PrecisionCore kafaları, görünüşe göre geçen yıl tanıtılan en son T1600-U3 tipi, 300×600’den 1.200×1200 dpi’ye kadar çözünürlük sunuyor. Başlıklar, önceki modellere göre %11 daha fazla nozül ile %33 daha geniştir ve daha büyük namlu genişliği, artan hızda bir faktördür.

Mutoh, şeritlenmeyi azaltmak için mürekkep şeritlerinin akıllı bir şekilde iç içe geçmesine öncülük etti ve yeni yazıcılar, daha geniş bir hız aralığında şeritlenmeyi önleyen dördüncü nesil i-screen teknolojisini kullanıyor. Yeni kafalar ve i-ekran kombinasyonunun “sektördeki en doğru damla yerleşimini” verdiğini iddia ediyor.

Mutoh ayrıca Harlequin tabanlı Mutoh VerteLith RIP’deki Clear Tone tescilli taramasının, gelişmiş gradyanlar ve cilt tonları sağlamak için bu iyileştirmelerden yararlandığını söylüyor.

Ne kadar hızlı ve üretkenler?

Mutoh, XPJ-1341SR Pro’nun kendinden yapışkanlı PVC için saatte 10,9 m2’ye ve brandalar/afişler için saatte 15,2 m2’ye kadar “satılabilir yüksek kaliteli” baskı ürettiğini söylüyor. En yüksek hız 41,9 m2/saattir. XPJ-1641SR Pro için rakamlar biraz daha hızlıdır. Mutoh serisinde değiştirdikleri makinelerle karşılaştırıldığında, yaklaşık %200’lük bir hız artışı sunuyorlar.

Kullanmaları ne kadar kolay?

Her iki yazıcı tipinde de otomatik çift yönlü hizalamalar, otomatik medya besleme ayarı, barkod yazdırma ve bir ruloda kalan uzunluğun izlenmesini sağlayan tarama yoluyla otomatik medya rulo uzunluğu yönetimi bulunur. Nozzle Area Select, yazdırmaya devam etmek için kafadaki nozul alanlarının devre dışı bırakılmasına izin verir.

Print Friendly, PDF & Email