Nyala 7 yıldır ‘En Çok Satan’ UV Baskı Makinesi

swissQprint’in flatbed UV baskı makinesi Nyala, yedi yıldır üst üstte Avrupa geniş format baskı makinesi satış sıralamasında lider konumda bulunuyor. 2021 yılında da pazarın bu sınıfta en çok satılan modeli yine Nyala olmayı başardı.

Cenevre merkezli pazar araştırma enstitüsü Infosource’a göre Nyala, Avrupa’nın en popüler flatbed baskı makinelerinin başında geliyor. swissQprint’in bu modeli, bu listede art arda yedi yıldır kendi kategorisinde lider konumda bulunuyor. Ankete katılan tüm marka ve modellere kıyasla ‘130.000 – 500.000 euro fiyat segmentinde 152.4 cm’den büyük geniş UV flatbed/hibrit baskı makineleri’ segmentinde Nyala satış rakamlarıyla lider koltuğuna oturdu. Nyala, endüstriyel seviye dijital baskıda fiyat/performans oranı, kalite ve hacimli üretim gücüyle rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

swissQprint’in amiral modeli Nyala dördüncü nesil versiyonu ile pazarda gücünü artırıyor. 3.2 x 2 metre flatbed baskı makinesinin ayrıca roll to roll seçeneği ve daha fazla opsiyonu bulunuyor. Saatte 206 m2 baskı hızı ile üstün bir üretkenlik sağlayan Nyala 4, uygulama alanına göre serbestçe yapılandırılabilen 9 renk kanalına (CMYK + 5) sahip. En yeni boya seçenekleri ayrıca, UV baskı için neon renkleri de içeriyor. Nyala 4 üstün teknik özellikleri ve boya seçenekleriyle çok geniş bir uygulama yelpazesine hitap ediyor.

Sürekli geliştirme Nyala’nın liderliğini sağlamlaştırıyor

Yaklaşık 10 yıldır pazarda bulunan Nyala flatbed baskı makinesi, bu süre boyunca swissQprint tarafından kullanıcılarına fayda sağlayan optimizasyonlar, yeni özellikler ve olanaklar ile sürekli geliştirildi. 2021 yılında pazara çıkan Nyala 4, 1350 dpi çözünürlüğe sahip en yeni baskı kafalarının sağladığı yüksek üretkenlik ve baskı kalitesi ile serinin başarısını ileriye taşıyor. Nyala, UV baskı teknolojisinin sağladığı üretim avantajlarının yanı sıra, çevre dostu değerleri, enerji tüketim seviyesi ile de sürdürülebilir baskı için önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Ayrıca kürlemede kullanılan LED lambalar ısınmaya yol açmadıkları için en hassas malzemelere bile baskıyı mümkün kılıyor. Isınma olmaması ayrıca enerji ihtiyacını da aşağıya çekiyor.

Kolayca kontrol edilebilen düşük basınç kontrollü vakum sistemi Tip Switch Vacuum ile rulo ve pano malzemelerin baskı alanına tam tutunması sağlanıyor. Hava sızıntısı olmadan, vakum tüm gücünü kullanabildiği için en zorlu malzemeler bile güvenle işlenebiliyor. Tandem opsiyonu sayesinde makine kesintisiz baskı işlemi sağlayarak, işletme maliyetlerinin aşağıya çekilmesine katkıda bulunuyor.

Nyala, 7 yıldır kendi segmentinde Avrupa’nın en çok satan baskı makinesi olmasının yanı sıra, ayrıca prestijli EDP ödüllerini de elde ediyor. Nyala 4 baskı makinesi 2021 EDP Ödüllerinde ‘250 m2/saat hıza kadar en iyi flatbet/hibrit baskı makinesi’ kategorisinde birinciliği kazandı.

Başta Nyala olmak üzere swissQprint’in gelişmiş UV baskı çözümleri Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil ediliyor.

Print Friendly, PDF & Email