Pasifik Dış Ticaret, SIGN İstanbul Fuarı’nda yeniliklerini sergiledi

Mehmet Can: “Geçtiğimiz yıl ertelenen SIGN İstanbul Fuarı’na genişleyen ürün yelpazemizi tanıtmak ve yeni müşterilerle buluşmak amacıyla katıldık. Fuar ziyaretçi yoğunluğu açısından güzel geçti”

1995 yılında sektöre giriş yapan Pasifik Dış Ticaret, tabelacılıkta edindiği tecrübe ile daha sonra malzeme satışına başladı. Son yıllarda gelişen dijital baskı sektörü ile makine ve boya işine ağırlık verdi. Şimdi tamamen makine grubu ve boya satışı ile sizlere hizmet veriyor. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan, doğru ürünü doğru kişiye doğru fiyata satmayı benimsemiş, dünyadaki gelişmeleri ve teknolojiyi takip eden ve sizlere her zaman daha iyisini sunmayı amaçlayan Pasifik Reklam, 9-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Fuar sonrasında Pasifik Reklam’dan Mehmet Can ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

SIGN İstanbul 2021 Fuarı başarılı bir şekilde tamamlandı. Fuarla ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz? Katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu açısından fuarı değerlendirir misiniz?

Mehmet Can: Geçtiğimiz yıl ertelenen SIGN İstanbul Fuarı’na genişleyen ürün yelpazemizi tanıtmak ve yeni müşterilerle buluşmak amacıyla katıldık. Fuar ziyaretçi yoğunluğu açısından güzel geçti.

Fuara gelen ziyaretçilerin ürünlere olan ilgisi nasıldı? Fuara gelen ziyaretçilerin profesyonel ve bilinçli olduğunu düşünüyor musunuz?

Mehmet Can: Ziyaretçilerin ilgisinden gayet memnun kaldık. Özellikle firmamıza talep çok oldu ve yoğundu. Standımızı ziyaret eden misafirlerin büyük çoğunluğu alıcı ve ilgiliydi. Fuarın 1 yıl etlenmiş olması da bunda etkili oldu.

Fuar süresince birçok ürün sergilediniz. Fuarda ziyaretçiler hangi ürünlerle daha çok ilgilendi? Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Mehmet Can: Özellikle otomatik tabaka beslemeli etiket kesim makinesi çok ilgi gördü. Çünkü, makine yeni teknoloji ve özellikleriyle çok fayda sağlıyor.

Yurtiçi ve yurt dışı ziyaretçi kitlesi açısından fuarı nasıl buldunuz? Daha çok hangi bölgelerden ziyaretçiler standınıza geldi?

Mehmet Can: Yurt dışından çok gelen olmadı ama yurtiçinden yeteri kadar ziyaretçi geldi. Türkiye’nin her bölgesinden ziyaretçi geldi ama Ege ve Güneydoğu bölgesi daha yoğun olarak gerçekleştiğini söyleyebilirim.

Fuara gelen ziyaretçilerle kurduğunuz temaslarda daha çok hangi konular üzerinde duruldu?

Mehmet Can: Ziyaretçiler daha çok ürünlerimizi yakından inceleme fırsatı buldu. Bununla birlikte yaptığımız baskı örnekleri gördüler. Dolayısıyla bizim açımızdan verimli ve güzel bir organizasyon oldu.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sezonun hareketlenmesini hızlandıracağını düşünüyor musunuz?

Mehmet Can: Fuardan ziyade ülkenin bulunduğu durumun düzelmesi halinde sektörün hareket kazanacağına inanıyorum. Özellikle banka kredi faizleri düşer piyasalar daha rahat nefes alacaktır.

Genel olarak fuar katılımınızdan memnun olduğunuzu söyleyebilir misiniz?Bu noktada vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mehmet Can: Genel olarak memnunuz. Ancak fuarlar noktasında tek fuar ve 2 yılda bir yapılmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Print Friendly, PDF & Email