Pimms Group, SIGN İstanbul’da Sunduğu Çözümlerle Yatırımcıların Tercihi Oldu

Global markaları Türkiye pazarında başarıyla temsil eden Pimms Group, SIGN İstanbul 2023 Fuarı’nda sektörle buluştu.

 

21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Global markaları Türkiye pazarında başarıyla temsil eden Pimms Group, bu seneki fuarda teknoloji şöleni gerçekleştirdi. Fuardaki standında birçok farklı ürünü ziyaretçilerle buluşturan Pimms Group, yeni teknolojilerle ilgi odağı olmayı başardı. Yoğun geçen fuarın ardından Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

SIGN İstanbul Fuarı’na başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Selahattin Aygüler: Bu seneki SIGN İstanbul Fuarı’ndan memnun olarak ayrıldık. Fuara oldukça profesyonel bir ziyaretçi kitlesi takip etti. Gerçek ilgili kişilerin fuarı ziyaret etmesi bizler için son derece önemliydi. Bu anlamda başarılı bir organizasyon oldu. Pimms Group standını ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Selahattin Aygüler: Bu fuarda, tamamıyla tabela ve reklam üreticilerine farklı bir bakış ve iş alanı açacak yeni makinelerimizi sunduk. Buna yönelik bir stand tasarımı hazırladık. Özellikle karton, kağıt, folyo, banda, pvc, foreks, alüminyum, cam, polistren levha gibi ürünlere hızlı bir şekilde baskı yapan saatte 3 bin ile 4 bin metre/tül arasında baskı hızına sahip UV makinemiz tanıtıldı. Bunun yanı sıra karton, ambalaj, direkt baskı kağıdına baskı yapan makine ile düz alan ve duvara baskı yapan makinelerimizin yeni modelleri stadımızda yer aldı. Standımızda sergilediğimiz makinelerle ilgili satış anlaşmaları gerçekleştirdik. Yine satışa yönelik görüşmelerini sürdürdüğümüz müşteriler var. Dolasıyla Pimms Group açısından verimli ve başarılı bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim.

 

Ziyaretçi yoğunluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu anlamda hangi bölgelerden standınıza ziyaretçiler geldi?

Selahattin Aygüler: Firmamızın standını ağırlıklı olarak reklam, ambalaj, matbaa, promosyon ve bir miktarda tekstil sektörlerinde ziyaretçiler geldi. Bu ziyaretçi kitlesinin beklentilerimizi karşıladığını söyleyebilirim. Etkili bir tanıtım çalışması yapıldığını düşünüyorum. Yurt içi her bölge ve şehirden ziyaretçi fuarı gezdi.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

Selahattin Aygüler: SIGN İstanbul 20 yıldan fazla bir süredir adından da anlaşılacağı gibi hem Türkiye’de, hem de İstanbul olarak dünya fuar listelerine eklenmiş ve başarıyla sürdürülen bir fuarımızdır. Her sene gerek katılımcı sayısını, gerek fuar alanını büyüterek sektöre büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Bu seneki fuarı da başarılı buldum.

 

2023 yılının son çeyreğine girmiş bulunmaktayız? Hem ekonomik hem de sektörel olarak bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Selahattin Aygüler: Ekonomimizde parasal sıkılaşma politikası uygulanıyor. Uygulanan bu politikaya bağlı olarak Merkez Bankası faiz artışları gerçekleştiriyor. Faizlerin yükselmesi nedeniyle paranın maliyeti de artmış oldu. Döviz kurlarındaki artışa faiz artışı da eklenince yatırıma yönelik iştahta bir miktar azalma yaşandı. Buna rağmen işine farklılık katmak isteyenler yatırım için veya yatırım hedefi için fuarları ziyaret ediyor. Pimms Group olarak mevcut piyasa koşullarını dikkate alarak sunduğumuz teknolojilerle yatırımcılara yeni iş fırsatları sunacak teknolojilerimizi sergiledik. Mevcut koşulların bir geçiş süreci olduğunu ifade etmek isterim. Herkesin ürün ve üretim çeşitliliğini genişlettiği takdirde bu geçtiğimiz dar boğazı daha rahat atlatacağını umuyorum.

Print Friendly, PDF & Email