Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler: “Rekabet için yatırım vazgeçilmez bir unsur”

Selahattin Aygüler: “Yeniden normalleş adımlarının atıldığı bugünlerde, firmalar pazarın talebi doğrultusunda teknolojilerini yenilemeye başladılar. Dijital baskının devreye girmesiyle daha hızlı değişim sağlayan moda dünyasına ayak uydurabilmek için daha hızlı endüstriyel makinelere talebin artacağını düşünüyorum”

Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, endüstriyel reklam sektörünün üzerindeki panik havasının azaldığını, normalleşme adımlarıyla birlikte güzel bir çıkış ivmesi yakalayacaklarını söyledi. Türkiye için Mart 2020 tarihinde başlayan pandemi her sektörde olduğu gibi içinde bulunduğumuz endüstriyel reklam sektörünü de oldukça etkiledi. Dijital baskının kullanıldığı reklam, tekstil, ahşap, mobilya, dekorasyon gibi pazarlardaki yavaşlamanın doğrudan baskı pazarını yavaşlattığını anlatan Aygüler, “2020 yılı tam olarak bir duraklama yılı olmuştu. 2021 yılı ile yeniden hızlanma senesi olacak. 3’ncü çeyrekle birlikte birçok sektörde üretimler hız kazandı. Üretimin olduğu her yerde makine yatırımı ihtiyacı oluşur. Özellikle tekstil, mobilya ve reklam sektöründe oluşan hareketlilik endüstriyel baskı sektörünü hareketlendirecektir” diye konuştu.

“Tekstildeki rekabete ayak uydurmak için yatırım şart”

Selahattin Aygüler, pandeminin Türk tekstil sektörüne yansımalarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: ”Tekstil sektörü en olumsuz etkilenen grupta yer aldı. Alınan önlemler nedeniyle alışveriş merkezleri ve mağazalar uzun bir süre kapalı kaldı. Talepteki bu düşüş elbette imalatçı firmaları da etkiledi. Firmalar yeni yatırımlarını erteledi. Bu da dijital baskıdaki yeni satışların düşmesine ve işlerin durgunlaşmasına neden oldu. Normalleşmeye başladığımız bugünlerde, firmalar pazarın talebi doğrultusunda teknolojilerini yenilemeye başladılar. Dijital baskının devreye girmesiyle daha hızlı değişim sağlayan moda dünyasına ayak uydurabilmek için daha hızlı endüstriyel makinelere olan talebin artacağına inanıyorum. Süblimasyon transfer sistemleri kullanan firmalarda daha az yönetim gerektiren dispersiyon ve pigment baskı makinelerine olan talep artacak gibi görünüyor”

Print Friendly, PDF & Email