Roland, iki yeni baskes ve flatbed piyasaya sürdü

Roland DG, VersaUV serisinde iki yeni yazıcı serisi tanıttı: LEC2 serisi rulodan ruloya yazıcı / kesici ve şirketin toplu olarak UV baskının avantajlarını daha geniş bir yelpazeye getirdiğini söylediği LEC2-S flatbed serisi.

İç ve dış mekan uygulamaları için tasarlanmışlardır ve daha geleneksel tabela ve grafik görevlerinin yanı sıra ambalaj modellerinde ve prototiplerinde kullanım bulmaları beklenmektedir. Entegre kesme özelliği, hepsi bir arada bir çözüm arayanlara hitap etmelidir.

Daha küçük LEC2-330 için isteğe bağlı bir germe çubuğu ve bir uzatma masası mevcuttur ve bu, kontur kesimli etiketler veya karton prototipler üretmenin yanı sıra ince filmlerden yumuşak poşetlere kadar şeffaf ortamlara baskı yapmasına olanak tanır. Daha geniş LEC2-640, vitrinler için statik streç filmler gibi uygulamalarda kullanılabilen yüksek opak beyaz mürekkebi içerir. Şeffaf mürekkep, süsleme efektleri için bir seçenek olarak da mevcuttur.

LEC2-S flatbed serisi, tümü baskı yapabilen 1750 ile 3818 mm arasında üç uzunluk seçeneği ile aynı 762 ve 1625 mm genişlikleri temel alan dört modelden oluşur (tüm genişlik / uzunluk kombinasyonları mümkün değildir) 230 mm yüksekliğe ve 100 kg / m2 ağırlığa kadar ortam veya nesneler üzerine.

Her iki yeni makine serisi de, şirketin önceki nesle kıyasla maliyetlerde yaklaşık% 25 azalma sunduğunu söylediği Roland’ın EUV5 mürekkeplerini kullanıyor ve CMYK’ye ek olarak bunu gerektiren yüzeyler için yazdırılabilir bir astarın yanı sıra berrak parlak ve beyazı içeriyor. Parlak mürekkep, dokulu, braille veya özel endüstriyel efektler oluşturmak için kullanılabilir ve kontrol edilebilir LED kürleme, ayrı baskı sonrası işlemlerle parıltı veya folyo gibi yaratıcı efektleri destekler.

Roland DG EMEA iş geliştirme ve ürün yönetimi direktörü Paul Willems, “Baskı işletmelerinin UV’nin sağladığı hız, basitlik ve kısa baskı işlemlerinden önemli ticari değer elde ettiğini biliyoruz. LEC2-330 ve 640 modelleri, müşterilerin yazdırabileceği rulodan ruloya ve yarı sert ortam türlerini genişleterek ve çıktı kalitesini artırarak daha da fazla gelir fırsatı sağlar.

VersaUV LEC2 S-Serisi flatbed yazıcılar, masa üstü UV yazıcıların mevcut kullanıcıları için bir sonraki adım olarak veya mevcut S-Serisi kullanıcıları, UV baskı dünyasına girmek isteyen işletmeler veya daha fazla endüstriyel olanlar için bir yükseltme olarak idealdir.  Yapılandırmaların çok yönlülüğü, bugün baskı pazarında faaliyet gösterenler için kritik öneme sahip olan, artan kar marjları ve yeni iş fırsatları olasılığı sunan bir dizi heyecan verici uygulamayı mümkün kılıyor.

Print Friendly, PDF & Email