Set Reklam Makineleri, kalitesi onaylanan ürünleriyle SIGN İstanbul’da

Set Reklam Makineleri, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek SIGN İstanbul Fuarı’na katılıyor.

 

Set Reklam Makineleri, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek SIGN İstanbul Fuarı’na katılıyor. Firma fuarda üretimini ve satışını gerçekleştirdiği ürünleri sektörle buluşturacak. Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak Set Reklam Makineleri’den Ömür İltaş sorularımızı yanıtladı.

 

2 yıl aradan sonra SIGN İstanbul Fuarı kapılarını açıyor. Sektörümüz için öncelikle moral ve motivasyonu, ardından iş potansiyelini artırması beklenen fuarla ilgili olarak düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Ömür İltaş: Fuarların etkisi ve faydalarından ve ileriye yönelik getireceği katkılarının farkındayız. Uzun süredir mecburi sebeplerden ara verilen fuarlarımızı da açıkçası özledik. Türkiye’deki reklam fuarlarına katılımcı olarak zaten her yıl iştirak ediyoruz. Pandemi döneminde yapılamayan fuar organizasyonların sağlık alanındaki endişelerimizin tamamen ortadan kalkması ile daha da verimli olacağı kanaatindeyiz. Sektördeki firma sahiplerinin de bu ümitle amaçla fuar organizasyonlarına iştirak edeceği ümidindeyiz.

Pandemi sürecinde birçok değişim yaşandı. Bu değişim ve gelişime firma olarak nasıl adapte oldunuz? Şirket faaliyetlerinizde ne tür değişiklikler gerçekleştirdiniz?

Ömür İltaş: 2020-2021 yılı Dünya ve ülkemiz ekonomisi bakımından zor bir yıl oldu Özellikle pandeminin olumsuz etkileri birçok sektörde olduğu gibi reklam ve makine imalat sektörünü de olumsuz etkiledi. 2021 yılında kısmen Pandemi etkisinin azalmasına rağmen döviz ile ilgili değişken piyasa ekonomik olarak herkesi zorlamaktadır.

Bu dönemde Firmamız adına güzel bir referans olarak edinmiş olduğumuz Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi (TÜR) Belgesi, marka tescilini almış olduğumuz QUANTIUMLASER markamız ile yerli ve milli ürün ve makine imalatı konusundaki azmimizi daha da artmaktadır. Bu konuda firma olarak bu dönemde daha da yoğun şekilde yerli kaynaklarımızdan faydalanma konusunda farklı yollar denedik. Azimli ve kararlı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda yerli üretim konusunda kararlı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu dönemde portföyünüze eklediğiniz yenilikler oldu mu? Varsa bu ürünlerin kullanım alanları ve kullanıcıya sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Ömür İltaş: Yerli üretim makinelerimiz konusunda verimli sonuçlar elde ettik. 2021 yılında özellikle imalatını yapmış olduğumuz yerli üretim Laser makinelerimiz, CNC kesim makinelerimiz, pleksi büküm makinelerimizin son modelleri vb. gibi birçok sektörün ihtiyaç duyabileceği farklı makineler piyasaya sürdük.

Bu seneki SIGN İstanbul Fuarı’na hangi beklentilerle katılıyorsunuz? Fuar süresince öncelikle hedefleriniz neler olacak?

Ömür İltaş: SIGN İstanbul Fuarı’na katılım amacımız özellikle yurtdışı pazarında da yerli makinelerimizi tanıtmak ve doğru bağlantılar kurmak istiyoruz. Yurtiçi pazarındaki müşterilerimizi de alternatif ödeme koşulları ve makineleşme yatırımının önemini birebir ziyaretlerimizde anlatarak satışımızı arttırdık. 2021 yılında da satışlarımızı arttırma yolunda gayret göstereceğiz.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunuzu biliyoruz. Fuar süresince ziyaretçilerinize hangi ürün gruplarını sunmayı planlıyorsunuz?

Ömür İltaş: Özellikle Türkiye’de üretimine başladığımız lazer makinelerde başarılı ve kararlı sonuçlar aldık. KOSGEB destekli son kullanıcıya satışını yapabildiğimiz yerli imalat laserlerimizde güzel ilerlemeler kaydettik. Makinelerimiz model ve özellik olarak kullanan firmalar tarafından oldukça beğeni topladı. Modern görünümüyle yeni bir konsept sunan laser makinelerimizi 2021 yılında yeni modellerle daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında daha farklı makinelerin imalatı için çalışmalarımız Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekteyiz.

Fuarda reklam sektörü dışında ziyaretçi noktasında beklediğiniz bir sektör olacak mı? Bu sektörlere sunmak istediğiniz ürün grupları nelerdir?

Ömür İltaş: Sektörümüz dışında makine tanıtımımız açısından reklam sektörünün yanında, hediyelik, tekstil sektörü ve yine bunun yanında makinelerimizin hitap ettiği eğitim kurumları ve resmi kurumlarında iştirakini bekliyoruz.

Endüstriyel reklam sektörünü daha iyi noktalara taşımasına fayda sağlayacak önerileriniz var mı?

Ömür İltaş: Öncelikle yatırım yapmayı planlayan firmaların, seçimlerinde yerli imkanlardan faydalanarak üretim yapan ve Türkiye ekonomisi başta olmak üzere, şu işsizlik döneminde istihdam sektörüne de fayda sağlayan, ülke ekonomisine faydalı yurtdışı komşularımdaki satış ve ihracat kanalları arayan ve bu konuda başarısını kanıtlamış firmalar ile çalışmasını tavsiye ederiz. Bu alandaki olumlu gelişmeler tüm sektörlerdeki psikolojik huzursuzluğu kıracak ve piyasalara yeni bir hareket kazandıracaktır, ülke olarak kendi kendimize yetecek ve yurt dışı pazarına açılacak gücü kendimizde bulabileceğimiz kanaatindeyim.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: 2021 yılının tüm ülkemiz ve Dünya için hastalıkları son bulduğu, yurtiçi ve yurtdışı etkenlerden kaynaklanan olumsuz havanın dağıldığı, güvenlikli ve huzurlu bir yaşam standardımızın olduğu ve sağlık sorunlarımızın çözüldüğü, ekonomik engellerin ortadan kalktığı verimli bir yıl olmasını temennisi ile herkese sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

Print Friendly, PDF & Email