Set Reklam Makineleri, verimli bir fuar geçirdi

9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na katılan Set Reklam Makineleri, marka tescil belgesine sahip QUANTIUMLASER ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Set Reklam Makineleri, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak ürünlerini sergiledi. Firma fuarda üretimini ve satışını gerçekleştirdiği ürünleri sektörle buluşturdu. Fuarla ilgili olarak Set Reklam Makineleri’den Ömür İltaş sorularımızı yanıtladı.

 2 yıl aradan sonra gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na hangi amaçlarla katıldınız? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Ömür İltaş: Set Reklam Makineleri olarak bu sene fuar ziyaretçileriyle buluşup, yeniliklerimizi aktarmak amacıyla SIGN İstanbul Fuarı’na katılım gösterdik. Üretimini yaptığımız QUANTIUMLASER marka makinelerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Fuar süresince ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduk. Yeni makinelerimiz ziyaretçiler tarafından beğenildi. Mecburi nedenlerden ötürü ara verilen fuarın havasını özlediğimizi farkettik. Bu buluşma bizlere hem moral hem motivasyon açısından da iyi geldi.

Özellikle Set Reklam Makineleri olarak lazer konusuna yoğunlaştık. Bu anlamda hem marka tescil hem de ürün kalitesi noktasında çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımız neticesinde QUANTIUMLASER marka tescilini aldık. Ürünlere yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla kalitemizi artırdık. Dolayısıyla ortaya oldukça verimli bir makine çıktı. Ziyaretçilerin ürünlerimize gösterdiği ilgiden de bunu anlayabiliyoruz.

İhracat noktasında yürüttüğünüz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Ömür İltaş: Set Reklam Makineleri olarak Ortadoğu ülkelerine yönelik satışlarımız devam etmektedir. Buradaki pazarımız büyüme eğilimi içinde. Bu yıldan itibaren Avrupa pazarına yönelik fuarlarda yer almayı planlıyoruz.

Hammadde fiyatlarında yaşanan artışlar ürün fiyatlarına da yansıdı. Bu anlamda müşterilere ne tür kolaylıklar sağlıyorsunuz?

Ömür İltaş: Piyasaların durumu herkes tarafından bilinmektedir. Artan hammadde fiyatları tüm ürün gruplarına yansıdı. Alım gücünün düştüğü bu dönemde kaliteden taviz vermeden firma olarak mümkün olduğu kadar ödeme kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Fiyat politikamızı minimum seviyede tutup, sektörün hareketli ve canlı kalmasını sağlama çabasındayız. İnanıyoruz ki, ilerleyen dönemde şartlar daha iyi noktalara gelecek. Bizler yine kazancımızı bu sektörün gelişmesi için harcıyoruz. Sektör iyi noktalara gelirse Set Reklam’da aynı şekilde büyüme gösterecektir. Bunun bilincinde bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu dönemde Firmamız adına güzel bir referans olarak edinmiş olduğumuz Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi (TÜR) Belgesi, marka tescilini almış olduğumuz QUANTIUMLASER markamız ile yerli ve milli ürün ve makine imalatı konusundaki azmimizi daha da artmaktadır. Bu konuda firma olarak bu dönemde daha da yoğun şekilde yerli kaynaklarımızdan faydalanma konusunda farklı yollar denedik. Azimli ve kararlı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda yerli üretim konusunda kararlı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ömür İltaş: Öncelikle yatırım yapmayı planlayan firmaların, seçimlerinde yerli imkanlardan faydalanarak üretim yapan ve Türkiye ekonomisi başta olmak üzere, işsizlik döneminde istihdam sektörüne de fayda sağlayan, ülke ekonomisine faydalı yurtdışı komşularımdaki satış ve ihracat kanalları arayan ve bu konuda başarısını kanıtlamış firmalar ile çalışmasını tavsiye ederiz. Bu alandaki olumlu gelişmeler tüm sektörlerdeki psikolojik huzursuzluğu kıracak ve piyasalara yeni bir hareket kazandıracaktır, ülke olarak kendi kendimize yetecek ve yurt dışı pazarına açılacak gücü kendimizde bulabileceğimiz kanaatindeyim. 2021 yılının tüm ülkemiz ve Dünya için hastalıkları son bulduğu, yurtiçi ve yurtdışı etkenlerden kaynaklanan olumsuz havanın dağıldığı, güvenlikli ve huzurlu bir yaşam standardımızın olduğu ve sağlık sorunlarımızın çözüldüğü, ekonomik engellerin ortadan kalktığı verimli bir yıl olmasını temennisi ile herkese sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim. Ayrıca, fuar vesilesiyle standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email