SOMS Global, yenilenen yüzüyle SIGN İstanbul’da olacak

SOMS Global, iki yıl aradan sonra SIGN İstanbul 2021 Fuarı’nda, sektörle buluşmak için sabırsızlanıyor. Pandemi döneminde yeniden yapılanarak birçok yeniliğe imza atan Soms Global, yenilenen ürün gruplarıyla 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

SOMS Global, iki yıl aradan sonra SIGN İstanbul 2021 Fuarı’nda, sektörle buluşmak için sabırsızlanıyor. Pandemi döneminde yeniden yapılanarak birçok yeniliğe imza atan Soms Global, yenilenen ürün gruplarıyla 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini bekliyor olacak. SOMS Global Genel Müdürü Selçuk Aygüler, değişen piyasa koşullarına yönelik yaptıkları çalışmaları ve SIGN İstanbul’da sergileyecekleri ürünlerle ilgili sorularımızı yanıtladı.

2 yıl aradan sonra SIGN İstanbul Fuarı kapılarını açıyor. Sektörümüz için öncelikle moral ve motivasyonu, ardından iş potansiyelini artırması beklenen fuarla ilgili olarak düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Selçuk Aygüler: Merhabalar, Öncelikle fuarları sabırsızlıkla bekliyoruz. Müşterilerimizi ağırlamayı, yeni ürünlerimizi tanıtmayı, sohbet etmeyi ve yenilikler hakkında bütün ürünlerimizi sergilediğimiz bu ortamı çok özledik. Bu pandemi süreci herkes için çok zorlu geçti. Pandemi sonrasında katılacağımız bu ilk fuar için ben ve ekibim bu buluşma için çok heyecanlıyız.

Pandemi sürecinde birçok değişim yaşandı. Bu değişim ve gelişime firma olarak nasıl adapte oldunuz? Şirket faaliyetlerinizde ne tür değişiklikler gerçekleştirdiniz?

Selçuk Aygüler: Soms Global olarak pandemi süresi boyunca kendi içimizde yapılandık. Ürünlerimizin çeşitliliğini arttırdık. Sosyal medya ve internet altyapılarımızı geliştirdik. Teknik servis ve satış kadromuzu genişletip bütün eğitimlerimizi tamamladık. Bu süreci şirketimiz ve müşterilerimiz açısından en verimli şekilde geçirdik.

Bu dönemde portföyünüze eklediğiniz yenilikler oldu mu? Varsa bu ürünlerin kullanım alanları ve kullanıcıya sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Selçuk Aygüler: Bu dönemde portföyümüze tekstil mürekkeplerini kattık. Sublimasyon, Dispers ve Pigment mürekkepleri ile tekstil transfer ve Direkt tekstil dijital baskı (polyester ve pamuklu kumaşlar için) makineleri için yeni müşteriler kazandık ve bu alanda da çok büyüdük.

Bu seneki SIGN İstanbul Fuarı’na hangi beklentilerle katılıyorsunuz? Fuar süresince öncelikle hedefleriniz neler olacak?

Selçuk Aygüler: SIGN İstanbul Fuarı’na yeni müşteriler ile tanışmak, yeni teknolojileri kendilerine tanıtmak ve İstanbul dışındaki mevcut müşterilerimiz ile yeni projeler konuşabilmeyi hedefliyoruz.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunuzu biliyoruz. Fuar süresince ziyaretçilerinize hangi ürün gruplarını sunmayı planlıyorsunuz?

Selçuk Aygüler: Fuar süresince müşterilerimize, Türkiye Distribütörü olduğumuz markalarımızın ürünlerini tanıtacağız. Kısaca özetlemem gerekirse;

A.T Inks firmasının kokusuz 3 yıl açık hava dayanımı olan Solvent ve Ecosolvent Mürekkeplerini, Süper esnek, esnek ve sert zemin UV mürekkeplerini tanıtacağız. Jetbest Firmasının UV ve eco solvent mürekkeplerini standımızda yer alacak. Yine Toyo Firmasının UV gurubu mürekkeplerindeki yenilikleri ziyaretçilerle buluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca Soms Troy Ink firmasının Sublimamsyon, Dispers, Direkt Sublimasyon, Reaktif ve Pigment mürekkeplerini tanıtacağız. Bunun dışında bütün okuyucuların bildiği üzere Türkiye’nin en büyük ve çeşitli Mimaki marka makinelerin bütün modelleri için uyumlu muadil mürekkeplerinin servis ve satışını yapmaktayız. Bu makinelerin en son çıkmış bütün ürünlerinin de tanıtımını yapacağız.

Fuarda reklam sektörü dışında ziyaretçi noktasında beklediğiniz bir sektör olacak mı? Bu sektörlere sunmak istediğiniz ürün grupları nelerdir?

Selçuk Aygüler: Fuarda her sektöre uygun olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sadece reklam sektörü için değil, promosyon, tekstil, ambalaj sektörleri içinde mürekkeplerimizi inceleme ve deneyimleme imkanı bulabilecekler.

Endüstriyel reklam sektörünü daha iyi noktalara taşımasına fayda sağlayacak önerileriniz var mı?

Selçuk Aygüler: Zamana ayak uydurarak daha yenilikçi tasarım ve uygulamalar ile gelişen Endüstriyel Reklam sektörümüz daha da büyüyecektir.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Selçuk Aygüler: Sektörümüz için çok değerli olan büyük buluşma platformu olan SIGN İstanbul’u, bütün Reklam, Tekstil ve Promosyon firmalarının mutlaka ziyaret etmesini diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email