Stetjet Ink, Xaar’ın Hem Distribütörü hem de Üreticisi Oldu

Stetjet CEO’su Şafak Aydoğan, “Firmamız Türkiye’ye Xaar Kafa tedarikiğini en uygun fiyattan sunacaktır” dedi.

Stetjet Ink, A Nac Digital Group Brand Temmuz 2012 itibariyle Xaar Plc firmasının, Hem Baskı Kafası Distribütörü hem de Xaar Onaylı Mürekkep Üreticisi olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından, Stetjet Ink, Xaar’in İnternet sitesinde distribütörler bölümünde yer aldı. (http://www.xaar.co.uk/distributors.aspx)

Ayrıca Stetjet Xaar yeni geliştirdiği ve piyasaya sunduğu Xaar 15pl kafalar için Mürekkep geliştirdi. Yeni geliştirilen ürün Xaar tarafından onaylandı. UNI-X serisi mürekkepler 6 aylık test üretimlerinin ardından satışa sunuldu. Stetjet CEO’su Şafak Aydoğan, yeni anlaşma ile ilgili sorularımızı yanıtladı. 

Anlaşmanın detaylarını sizden öğrenebilir miyiz?

Nac Digital Group , Eurotech markası ile ilk makine üretimine başladığı 2005 senesinden beri Xaar ile partner olarak çalışmaktadır. 2011 senesinden beride Stetjet Mürekkepleri Xaar tarafından test ediliyordu. 2012 senesinde Xaar tarafından Stetjet Xaar Kafa Distributoru olmuştur. Bunu Xaar web sitesindende görebilirler. Xaar firması Stetjetin 2 ürün Grubunu XaarPro ve UNI onaylama sürecine almış ve XaarPro ürün grubu Xaar 128-126-500 veProtonlar için onaylanmış- UNI ise Xaar’ın piyasaya Eylul 2012de süreciği XaarProton 15pl kafalar için 6 aylık deneme sürecinden sonra onaylanması yeni tamamlanmıştır.

Xaar’ın sizin markanızla işbirliği süreci nasıl gelişti?

Xaarın işbirliği, Xaar plc firması yetkililerinin istekleri ve yeni pazarlama stratejileri gereği gerçekleşti. Xaar artık her ülkede local distiribütör veriyor. Sektörümüze daha kaliteli ve daha ucuz Xaar baskı kafalarını sunacağız, Kafalar kendisi ile %100 uyumlu olan mürekkepler kullanacağından müşterilerimiz daha memnun olacak. Stetjet mürekkepleri  Xaar yanında, Seiko ve Konika baskı kafa firmalarından da onay süreci tamamlanmak üzeredir. Sign Fuarı’nda Stetjet mürekkepleri hem daha yeni ürünler ile çıkacak. Özellikle Geçen sene ilkini yaptığımız Upgrade sistemi bu seneki versiyonu ile çok ses getirecektir.

 

Print Friendly, PDF & Email