swissQprint’ten baskı üreticileri için karlılığı artıran bir seçenek

Dijital baskıcılar Pigment Reklam’ın temsil ettiği swissQprint’in rulodan ruloya geniş format baskı makinelerinin avantajlarından faydalanabilecek. Karibu ve Karibu S baskı makinelerinin çift taraflı baskı seçeneği ile baskıcılar yüksek hıza ve üretkenliğe ulaşılabiliyor.

UV baskı ve endüstriyel reklamcılık alanında çözümler sunan Pigment Reklam’ın portföyünde bulunan swissQprint’in Karibu ve Karibu S UV rulodan ruloya baskı makineleri yeni özellikleriyle baskıcılara yeni fırsatlar ve yüksek kazançlar sağlıyor. Rulodan ruloya baskıda hassas ve güvenilir bir seçenek sunan bu modeller, ruloları yükleme ve hizalamaya olan ihtiyacı ortadan kaldırarak çift taraflı baskı işlemlerinin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlıyor. Karibu ve Karibu S modelleri yeni otomatik çift taraflı baskı seçeneği ile medyanın yüksek üretkenlikte basit, uyumlu ve verimli işlenmesine imkan veriyor.

Geniş format rulodan ruloya baskı çözüm serisi Karibu ve Karibu S, kendi kontrol sistemi ile dijital baskı sürecini otomatik olarak yöneterek, kullanıcıya rulodan ruloya baskıda güvenilir bir seçenek sunuyor. Entegre bir kamera sistemi, nesnenin yanına basılan QR kodlarını okuyarak medyanın ön ve arka yüzünün doğru bir şekilde eşleştirilmesini ve hizalanmasını sağlıyor. Bu sayede rulo döndürüldüğünde ve çevrildiğinde, yazılım da nesnelerle uyumlu olarak hareket ederek her zaman doğru konumu ve yönü buluyor. Böylece oluşabilecek olası bir kaymanın önüne geçiliyor.

Rulodan ruloya UV baskıda yüksek hız, neon renk avantajı

Karibu saatte 212 metrekare üretim kapasitesine sahipken, Karibu S modeli 330 metrekareye varan hızlara çıkabiliyor. 9 renk kanalı (CMYK + 5 farklı renk) bulunan modeller geniş bir renk gamı sunuyor. Rulo baskı için sağlığa ve çevreye duyarlı bir formülasyonla özel olarak geliştirilen mürekkep seti, Greenguard Gold sertifikasına sahip bulunuyor. Ayrıca vernik efekti de sunarak baskıları daha göz alıcı hale getiren Karibu, sarı ve pembe olmak üzere iki farklı neon renk seçeneğiyle özellikle karanlıkta ortaya çıkan fosfor özelliği sayesinde baskıları daha dikkat çekici hale getiriyor.

LED’li kürleme sistemi ısıya duyarlı malzemeler üzerine baskıyı mümkün hale getirerek kullanıcıların ürün portföyünü genişletmesini ve böylece pazarda daha avantajlı hale gelmesini sağlıyor. Aynı zamanda 1.6 m genişliğinde çift rulo seçeneği ile üretimi iki katına çıkararak rekabet gücünü artırıyor. Böylece baskı makinesinde aynı zamanda iki farklı işin yürütülmesi ile daha kazançlı ve düşük maliyetli bir çalışma elde edilmiş oluyor. Bunun yanı sıra transparan baskıda da hassas ve etkili çözümler sunan Karibu, katmanların 1 pass’ta basılıp birbiriyle tam olarak üst üste gelmesini sağlayarak aradaki ışık kaçaklarını engelliyor.

Karibu serisi ile daha hızlı ve kolay rulodan ruloya baskı

Karibu ve Karibu S’in bir diğer önemli avantajı ise basılan materyalin anında kontrolüne izin veren Light Box özelliği. Basılan ürünler, baskı alanının yan tarafında yer alan bu ışık kutusunda hemen incelenerek gerekli önlemler alınıyor, bu sayede materyal ve zaman kaybının önüne geçilmesi sağlanıyor. Karibu serisinin bir başka özelliği de oldukça kullanıcı dostu olması. Kullanıcılar, Tip Switch vakum sisteminde bulunan 136 adet vakum kanalını herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yalnızca parmak uçlarıyla kolayca açıp kapatılabiliyor. Ayrıca, ruloların yüklenme ve değiştirilme işlemleri ise Karibu’da bulunan kaset sistemi ile hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Rulodan ruloya baskı makinesi Karibu’nun X-Control özelliği ile taşıyıcı, standart alan ya da mesh alanı olmak üzere belirlenen iki alan arasında hareket eder. Ayrıca bu özellik, test baskıları için flatbed benzeri bir baskı modunu simüle ederek, baskı materyalinin ruloya alınması ihtiyacını ortadan kaldırır ve doğrudan makinenin üzerine serilmesini mümkün kılar. Karibu’nun mesh baskı sistemi ile kurulum ve temizlemeye gerek kalmadan, yalnızca önceden baskı kafasının pozisyonu değiştirilerek kolayca mesh baskı gerçekleştirilebiliyor.  Aynı zamanda Lory output yazılımıyla RIP sonrası baskı parametreleri de ayarlanabiliyor.

Print Friendly, PDF & Email