Yazım Reklam Satış ve Pazarlama Müdürü Fatih Yıldırım: “Başarımızın arkasındaki en büyük etken şirket kültürümüze olan bağlılığımızdır”

Fatih Yıldırım: “Yazım Reklam olarak bir işletme kültürümüz var. Her şartta, sağlam ve emin adımlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. Çok kazanmaktan ziyade bu kültürü sürdürme amacındayız. Babam Muharrem Yıldırım’ın eseri olan Yazım Reklam firmasını yine onun desteği ve tecrübesiyle daha da yukarıya taşıma kararlılığındayız”

Yazım Reklam, içinde bulunduğumuz piyasa koşullarına kısa sürede uyum sağlayarak, başarılı hamleler yaptı. Müşterilerine her zaman yenilik sunmayı ilke edinen Yazım Reklam, portföyüne kattığı yeniliklerle bu yılda adından söz ettirmeyi başardı. Yazım Reklam Satış ve Pazarlama Müdürü Fatih Yıldırım, Dijital Teknik Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

Yazım Reklam olarak 2021 yılı ilk 6 aylık dönemini değerlendirebilir misiniz? Endüstriyel reklam sektörü ve firmanız açısından nasıl geçti?

Fatih Yıldırım: İlk altı aylık dönem pandemi kısıtlamalarını içinde barındırmasına rağmen şikayetçi olmayacağımız durumda geçti. Sadece daha çok ürün çeşitliliği bulundurmaya, daha çok stok tutmaya, daha çok ithalat yapmaya ve daha rekabetçi fiyatları yakalamaya gayret ve özen gösterdik. Hammadde girdilerindeki artışla fiyatlar hayli yükseldi. Bizde meslektaşlarımıza biraz olsun uygun fiyatla ürün tedariği için gerek yurt dışı gerekse yurtiçindeki çözüm ortaklarımızla sıkı iş birliği yaptık. İhracat satışları da Yazım Reklam açısından kötü geçmedi.

Yazım Reklam 2021 yılında ürün portföyüne yenilikler kattı mı? Varsa bu yenilikleri öğrenebilir miyiz?

Fatih Yıldırım: Özellikle LED konusundaki gelişmeleri ve yenilikleri çok yakından takip ederek sektörümüze çok hızlı bir şekilde sunuyoruz. LED ürünlerde özellikle performans ve kalite noktasında ciddi mesafe kat edildi. Bu sayede müşterilerimize hem ekonomik hem de kaliteyi bir arada sunabilmekteyiz. Yine sektörden gelen rekabetçi ürün beklentilerini de karşılayacak ürünler portföyümüze eklendi. Çalışmalarımızı büyük bir titizlik içinde yürütüyoruz. Her zaman sektörümüz için faydalı olacak ürün arayışındayız. Müşterilerimize hem fiyat hem de kalitesiyle avantaj sağlayacak ürünler getirme gayretindeyiz.

Hep yapmaya çalıştığımız gibi bu yılda baskı ve levha guruplarında çeşitliliği arttırırken, LED grubunda, yeni dış mekan adaptörlerde, Rain Proof (yağmur geçirmez) ve iç mekan adaptörlerde ürün gamımızı genişlettik. İthal LED modüllerin yanında yerli üretim CRYSTAL plus modül ve led florasanlarımızda da iyileştirmelerle performansları yüksek halde ürün gamımızda çeşitlilik sağladık. Sadece çeşit arttırmak değil bu ürünlerin hepsi 3 ve 5 yıl Garantili ürünlerdir.

Endüstriyel reklam sektöründe uzun bir aradan sonra fuarlar gerçekleştirilmeye başlayacak. Sizin fuarlara ilişkin bakış açınız nasıl?

Fatih Yıldırım: Fuarlar sektörümüz için çok önemli. Gerek ürün tanıtımı gerekse bir buluşma bir araya gelme yeri gibi. Herkesin de özlediğini tahmin ediyorum. Umuyorum güzel fuarlar geçireceğiz.

Yazım Reklam hangi özellikleriyle müşteri gözünde bir adım öne çıkıyor? Sizi farklı kılan özellikler nelerdir?

Fatih Yıldırım: Yazım Reklam’ın 1983’den bu yana sektörde imalatçılıktan da gelen uzun bir tecrübesi var. Dolayısı ile bu müşteri ile kolay empati kurma avantajı sağlıyor. Aynı zamanda Yazım Reklam olarak uzun yıllardır birlikte çalışan bir çalışma ekibine sahibiz. Bizde ikinci nesil olarak yeni enerjimizle Yazım Reklam kültürüyle yeni ve iyiyi müşterilerimizle buluşturmaya gayret ediyoruz. Bu da bizi farklı kılıyor!..

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Fatih Yıldırım: İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarında en doğru hamlenin sektöre yatırım yapmak olacağı kanaatindeyiz. Öncelikle hayat devam ediyor. Küçük bir örnek vermek gerekirse, bisiklete binince pedal çevirmeniz gerekir. Pedallar döndüğü sürece ilerleriz. Biz gücümüz olduğu sürece inandığımız ilkelere bağlı kalarak yürümeye devam edeceğiz. Bugüne kadar birçok kriz ortamı yaşadık. Bu ortamların hepsi gelip geçicidir. Krizi, müşterilerimiz için bir fırsata çevirmenin arayışı içindeyiz. Getirdiğimiz yeniliklerle müşterilerimize yeni iş fırsatları oluşturma gayretindeyiz. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarına rağmen, ülkemize ve sektörümüze olan inancımız ve yüksek motivasyonumuzla ürün ithalatına aynı hızla devam etmekteyiz. Bizim babam Muharrem Yıldırım’dan kazandığımız bir işletme kültürümüz var. Her şartta, sağlam ve emin adımlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. Çok kazanmaktan ziyade bu kültürü sürdürme amacındayız. Babamın eseri olan Yazım Reklam firmasını yine onun desteği ve tecrübesiyle daha da yukarıya taşıma kararlılığındayız. Sektörümüz için pandeminin bittiği, sağlıklı günler ve hayırlı işler diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email