Yeni HP Latex 700W ve 800W serisi ürünler ilk defa Fespa Eurasia 2021 Fuarı’nda sergileniyor

Metin Gönülkırmaz: “Yatırım kararı vermeden önce mutlaka, Fespa Eurasia fuarında standımızı ziyaret edin, yeni ürünlerimiz ile ilgili çok özel kampanyalarımızı bu fuarda duyuracağız”

 

Metin Gönülkırmaz

Mat Kağıtçılık San. Ve Tic. A.Ş.

Satış ve Pazarlama Müdürü

Yeni HP Latex 700 & 800 serisi ürünlerimizde kullanılan mürekkepler 4. Nesil olarak sunulmaktadır. Mürekkep yapısındaki yenilikler ve yeni beyaz mürekkepler ile pazardaki en yüksek beyazlığa sahip ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Ve ayrıca en önemlisi, beyaz mürekkeplerin baskı sonrasında uzun süre ilk andaki beyazlığını muhafaza edebilmesidir.

Pazarın zor rekabet koşullarını aşabileceğiniz yeni HP Latex 700 & 800 serisi ürünler en son teknoloji baskı takip sistemi ile donatılmış durumda. Canlı parlak renkleri, örtücülüğü ve çizilme direnci yüksek beyaz mürekkep özelliği ile çok çeşitli iş imkanları yaratabilir ve  %50 ye varan kapasite artışı ile üretim verimliliğinizi istediğiniz seviyelere çıkarabilirsiniz.

Müşterilerimiz, HP Latex ürünlerini kullanarak %60 oranında karbon emisyonu, %80 oranında plastik kullanımını düşürerek, çevreye önemli oranda katkıda bulunmaktadır.

Her geçen gün dünyamızın kıymetini daha çok anladığımız, sürdürülebilirlik bilincinin oluşabilmesi ve çevre kirliliğini önlemek adına HP nin bu alandaki uygulamaları oldukça değerlidir.

HP, sürdürülebilirlik olarak tanımladığı bu süreci şu şekilde ifade ediyor ; “ üretim ve çeşitliliğin devamlılığını sağlarken insanlığın ve yaşam ortamının daimi kılınabilmesini sağlamak“  yada farklı bir deyiş ile “kendi ihtiyaçlarımızı, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeden karşılayabilmemiz“. Gerçekten bu konuya hepimiz katkı sağlarsak dünyamızı yaşanabilir bir yer olarak koruyabiliriz.

Son dönemde ülkemizde yaşamakta olduğumuz ve Marmara Denizinde başlayan kirlenme sonucu oluşan müsilaj sorunu eminim hepimizi üzmüştür. Bu açıdan HP nin üzerinde sürekli durduğu Sürdürülebilirlik çalışmaları da bu olumsuzlukların oluşmaması açısından oldukça önemlidir.

HP Latex 700/800 serisi ürünlerimizdeki beyaz mürekkepler ve over coat mürekkepleri ile müşterilerimizin sundukları hizmetler çeşitlenmiş durumda. Yeni ürünümüzdeki üstün özellikler ve yüksek verimlilik, zorlu piyasa koşullarını cevaplayabilme olanağı sağlamaktadır. Pandemi sebebi ile uzun zamandır yaşanan iş kesintilerinin ardından tüm müşterilerimizin mevcut ve yeni projeleri daha kolay hayata geçirme imkanı bulacaktır.

Yeni ürünlerimiz HP Latex 700 & 800 serisinde hız ve kapasite artışı ile hızlı teslimat süreleri ve üretimde maliyet avantajları yakalanabilmektedir.

Ayrıca en önemlisi, beyaz mürekkepler için yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok, çünki.                      HP Latex renkli mürekkepler, beyaz mürekkepler  ve  over coat (üst kaplama) ürünlerinin tamamını aynı fiyat ile satışa sunmaktayız.

Yeni HP Latex serisi dört farklı modelden oluşmaktadır.

HP Latex 700, 700W, HP Latex 800 ve 800W modellerimiz, 700 serisi 1 lt. lik mürekkep kartuşları ile, 800 serisi modelimiz ise 3 lt. lik mürekkep kartuşları ile çalışmaktadır. Beyaz mürekkep özelliğine sahip ürünler 700W ve 800W modellerimizdir. Yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz beyaz özelliği bulunan ürün almadıklarında, daha sonra beyaz baskı özelliğine geçiş yapamayacaklar. Bu sebeple daha sonra oluşabilecek pazar ve ihtiyaçları iyi düşünerek, yatırım planlamalarını yapmalarını tavsiye ederim.

Yatırım kararı vermeden önce mutlaka, Fespa Eurasia fuarında standımızı ziyaret edin, yeni ürünlerimiz ile ilgili çok özel kampanyalarımızı bu fuarda duyuracağız. Ayrıca ürünlerimizi detaylı incelemek isterseniz demo merkezimize sizleri davet etmek isteriz. HP Latex 700w ve 800w ürünlerinin gerçek beyaz mürekkep özelliklerini ve yeteneğini görmenizi tavsiye ederim. Pazarda beyaz mürekkeplerin problemleri, üretim safhasında yaşanan sıkıntılar, zaman içinde sararan beyaz mürekkepler,  üreticilerin bu alanda yeni uygulama hevesini köreltmişti. HP Latex 700/800 serisi ile baskı şirketleri diğer renkli mürekkepler gibi kullanabileceği bir beyaz mürekkep ürününe sahip olmaktadır. Örneğin koyu zeminli ürünler üzerine spot beyaz baskı yaparak üzerine renkli baskı yapıp çok yüksek netlik ve kontrast meydana getirebilirsiniz.

HP Latex 700 / 700W ve 800 / 800W modellerimizde baskı kafaları eskiye göre, ebat olarak biraz daha büyüdü ve daha fazla nozül sayısına sahip duruma geldi. Bu sayede makinemiz 36 m2 / saate varan hızlarda yüksek kalitede baskılar yapabilmektedir. Müşterilerimiz önceki HP modellerimize göre % 50 oranında daha yüksek performans elde edebilmektedir. Yeni 700 & 800 Serisi ile yapılan baskılar eski modellerimiz ile karşılaştırıldığında, daha yüksek hızlarda bile canlı renkler, daha detaylı görüntü ve yazılı metinleri çok yüksek keskinlikte ve kalitede basabilmektedir.

HP nin yapmış olduğu pazar araştırmalarına göre Avrupa ve Amerika da baskı merkezlerinin % 85’i sarf ürünlerinde geri dönüşümü olan, sürdürülebilir ürünler ve uygulamalar talep ettiğini belirtmektedir.  Yeni HP Latex serileri bu gereksinimi tümüyle karşılayabilmektedir.

HP Latex 700 & 800 serisinde bulunan dört ayrı modelimizde kullanılan plastik miktarını % 80 oranında azaltan, karton malzemeden yapılmış bir kartuş olan HP Eco Carton’u kullanıyor.                   HP ürünlerimiz ambalaj ve sarf ürünlerindeki bu yenilik ve su bazlı mürekkepler ile sürdürülebilirlik standartlarına yeni bir kriter daha eklemiş oldu.

Firmamız bünyesinde uzun zamandır uygulamakta olduğumuz Mat Kağıt Demo Merkezi faaliyetlerimizi, bildiğiniz üzere 2019 yılında yaptığımız yatırımlar ile çok daha geniş alanda ve tüm ürün çeşitliliğimizi sunabileceğimiz bir ortamda, İstanbul Ümraniye de bulunan Keyap sitesinde faaliyete geçirmiştik.

Yatırım planı olan müşterilerimiz yada farklı bir ürün üzerinde dijital baskı denemesi yapmak isteyen müşterilerimiz bu merkezimizi kullanmaktan çok memnunlar, müşterilerimiz için çok faydalı sonuçların alındığı bir Ar-ge merkezi haline geldi diyebilirim. Pandemi sürecinde bile ziyaretçi sayımız oldukça yüksekti. Tüm pandemi kurallarını uygulayarak demo programı yaptığımız müşterilerimizi Fespa Eurasia fuarı sonrasında mutlaka özel demo çalışması için demo merkezimize bekliyoruz.

Demo Randevusu için; Mat Kağıt web sitesine giriş yaparak randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.

Demo merkezimizde; HP latex 570 / HP Stitch S500 (Dye Sub) / HP Latex R 1000 (Tabaka baskı makinemiz) / HP Latex 800W ve iş sonlandırma alanında Pazar lideri durumunda olan Zünd G3 XL3200 makinemiz bulunmaktadır.

Print Friendly, PDF & Email