Yeni Xaar Nitrox baskı kafasıyla ötesine geçin

Önde gelen inkjet baskı teknolojisi markas Xaar, kullanıcılara çok çeşitli baskı uygulamalarında benzersiz performans sunmak için daha yüksek baskı hızları ve tekdüzelik sağlayan en yeni baskı kafasını (Xaar Nitrox) piyasaya sürdü.

Önde gelen inkjet baskı teknolojisi markas Xaar, kullanıcılara çok çeşitli baskı uygulamalarında benzersiz performans sunmak için daha yüksek baskı hızları ve tekdüzelik sağlayan en yeni baskı kafasını (Xaar Nitrox) piyasaya sürdü.

Yeni Xaar Nitrox, Xaar’ın toplu inkjet yenilikleri ve baskı kafası geliştirmeleri için yol haritasını belirleyen ImagineX’ten gelecek bir sonraki baskı kafasıdır.

Hız, dakikada 100 metreye kadar baskı yapılmasını sağlayan 48 kHz’e kadar ateşleme frekanslarıyla Xaar Nitrox’un ayrılmaz bir parçasıdır. Baskı kafası hizalamasında düşüş ve Xaar’ın AcuChp Teknolojisi ile hızlı, kolay ve güvenilir daha otomatik bir işlem sağlayan kurulum süresi ve kurulum da hızlıdır.

“Tak ve yazdır” özelliği ile yazıcının çalışma süresi en üst düzeye çıkarılır ve ayrıca mükemmel baskı bütünlüğü sağlanır. Xaar’ın TF Teknolojisi devridaimi, baskı kafasındaki herhangi bir sıcaklık değişimini en aza indirir, baskı yoğunluğu değişikliklerini neredeyse ortadan kaldırır ve her iş boyunca şerit boyunca tutarlı baskı sağlamak için viskoziteyi kontrol eder.

Doğrudan baskı kafası nozüllerinin arkasından geçen sabit bir sıvı akışını sürdürmek, Xaar Nitrox’un anında hazırlanmasını sağlar ve baskı başlamadan önce maliyetli ve savurgan temizleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Çok yüksek akış hızı, özellikle yoğun pigmentli mürekkeplerde tortulaşmayı ve nozül tıkanmalarını da önleyerek, en zorlu baskı ortamında bile güvenilirliği kökten iyileştirir.

Xaar Nitrox, en geniş uygulama yelpazesini destekler ve en geniş sıvı yelpazesini işler. Açık baskı kafası mimarisi ve TF Teknolojisi, birden çok yönde baskıyı kolaylaştırır. Sonuç olarak, Xaar Nitrox ister dikey ister yatay modda, ister hızlanan ve yavaşlayan hızlara sahip bir robotik kol tarafından konumlandırıldığında bile son derece güvenilir bir şekilde baskı yapar.

Yüksek Laydown Teknolojisi, tek geçişte çok yüksek hacimlerde mürekkep sağlar ve Xaar’ın TF Teknolojisi ile birleştirildiğinde, 100 centipoise’a kadar viskoziteye sahip olanların bile daha yüksek partikül yüklemesine ve boyutlarına sahip sıvıların kullanılmasına izin verir. Bu, Xaar Nitrox’un seramik, cam ve ambalaj sektörlerindeki uygulamalar için artırılmış bir renk gamı ​​ve özel efektler yazdırmasının yanı sıra Gelişmiş İmalat ve 3D baskı için daha yüksek moleküler ağırlıklı malzemeleri püskürtmesini sağlar.

Xaar Nitrox’un üç çeşidi olan Xaar 1003 ile geriye doğru uyumludur – Core, Pro ve Elite – çeşitli baskı ihtiyaçları için müşteriye seçenek ve esneklik sağlar.

Nitrox Core, seramik karo dekorasyonu gibi yağ bazlı mürekkepler kullanan uygulamalar için tasarlanmıştır, Nitrox Pro ise cam baskı için kullanılan çözünür tuzlar ve cam hamuru dahil olmak üzere daha zorlu akışkanları işleyebilir. Nitrox Elite, 48kHz’e kadar baskı sunar ve olağanüstü damla yerleşimi ve doğruluğu, onu daha geleneksel ekran grafikleri ve etiket yazdırma çözümlerinin yanı sıra işlevsel sıvılar ve 3D uygulamalar için mükemmel hale getirir.  Xaar’ın baskı kafası iş birimi Genel Müdürü Graham Tweedale konuyla ilgili olark şunları söyledi: ImagineX platformumuzdan bir sonraki baskı kafasını piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz. İster 3D baskı için en son yüksek viskoziteli sıvıları ister ambalaj ve etiketler için Yüksek Yerleşim kullanın, Xaar Nitrox’un hızı, performansı ve üretkenliği, onu ilk seferde ve her seferinde doğru yazdırmak için kullanabileceğiniz anlamına geliyor.”

Print Friendly, PDF & Email