Berr Medya’dan HandTop Hybrid UV Yatırımı

Berr Medya, üretimini yaptığı ışıklı kumaş baskı çözümlerinde kullanmak üzere Vira Dijital’den HandTop Hybrid UV baskı makinesi yatırımı yaptı.

Berr Medya, SIGN İstanbul Fuarı’nda Vira Dijital’in satışını yaptığı HandTop Hybrid UV baskı makinesi satın aldı. Dijital baskı sektöründe öncü firma hedefiyle 2009 yılında kurulan Berr Medya, istikrarlı büyümesini her yıl sürdürdü. Berr Medya; Işıklı Lightbox üretimi ve baskısı yapan, geniş makine parkuru ile iç mekanda ve dış mekanda kullanılan malzemeler üzerinde baskı yapabilen, vitrin uygulamaları, tabela, pleksi vb. konularda kurumsal müşterilerine sınırsız hizmet anlayışı ve yüzde yüz memnuniyet prensibi ile çalışan dijital baskı firmasıdır. Yatırımla ilgili olarak Berr Medya’dan Emir Hikmet Konca sorularımızı yanıtladı.

 Dergi okuyucularımız için firmanızın kuruluşundan bu yana geçen zamanı anlatır mısınız? Berr Medya ne zaman hangi amaçlarla kuruldu? Bugün sektörde hangi noktadadır? Sektöre ne tür hizmetler vermektedir? Müşteri kitleniz nerelerden oluşmaktadır?

Emir Hikmet Konca: Berr Medya, 2009 yılında kurulmuş olup, dijital baskı sektöründe öncü firma olma hedefini benimsemiş, bu amaçla yatırımlarını yapmıştır. Kuruluş tarihinden itibaren istikrarlı büyüme oranı ile yatırımlarını yaparak yükselişine devam etmektedir. Dijital Baskı sektöründe yenilikleri takip eden, vizyon ve misyonu olan öncü bir firmadır. Berr Medya; Işıklı Lightbox üretimi ve baskısı yapan, geniş makine parkuru ile iç mekanda ve dış mekanda kullanılan malzemeler üzerinde baskı yapabilen, vitrin uygulamaları, tabela, pleksi vb. konularda kurumsal müşterilerine sınırsız hizmet anlayışı ve yüzde yüz memnuniyet prensibi ile çalışan dijital baskı firmasıdır.

Makine parkurunuza SIGN İstanbul Fuarı’nda Vira Dijital’den Handtop marka dijital baskı makinesi bünyenize kattınız. Neden bu yatırıma ihtiyaç duydunuz? Ne tür baskılarda kullanmayı planlıyorsunuz?

Emir Hikmet Konca: Firma olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Hybrid UV baskı makinası gelişen teknolojinin son ürünlerinden ve tamamen kendi üretimimiz olan ışıklı kumaş baskı alanında kullanmak maksadıyla bu yatırımı yaptık. Mevcut makine parkurumuzdaki makine sayısını 30’a yükseltmenin mutluluğu içindeyiz.

Makineyi Vira Dijital firmasından satın aldınız. Bu noktada neler söylemek istersiniz? Daha önce Vira Dijital ile çalışma fırsatınız oldu mu?

Emir Hikmet Konca: Vira Dijital firması ile kuruluş tarihimizden beri çalışıyoruz. Kendileri ile artık bir aile gibiyiz. Şuan fuardaki ilgiyi görünce, Vira Dijital’den bu makinayı satın alma konusunda doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha teyit ettim. Buradan Vira Dijital firmasının yetkililerine teşekkürlerimi sunar, tüm çalışanlarına selamlarımı iletirim.

İlerleyen zamanda yeni yatırım düşünüyor musunuz? Sektörün genel durumuna ait görüşleriniz nelerdir?

Emir Hikmet Konca: Vizyonumuz gereği, teknolojiyi takip edip bu yarışta hep en önde olmalıyız. Bu sebeple ilerleyen süreçte yatırımlarımız devam edecektir.

SIGN İstanbul Fuarı’nı ziyaret ettiniz. Fuarı nasıl buldunuz? Teknolojik gelişimi ve büyümeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Emir Hikmet Konca: Fuarda bulunan birçok firmanın standını ziyarette bulundum. Görülen şu ki, rekabet ortamında geçecek bir yıl bizi bekliyor. Her zaman hazırız. Rekabet her zaman güzeldir.

Endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Emir Hikmet Konca: Tüm sektör mensuplarının mutlaka katılması veya ziyaret etmesi gerekiyor. Tüm katılımcı firmalara da başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Print Friendly, PDF & Email