Eray Reklam, Çözüm Odaklı Hizmet Anlayışıyla Büyüyor

Eray Reklam, 2 şube, 75 çalışan ve 35 araçlık filosuyla 23 yıldır reklam sektöründeki hizmetlerini başarıyla sürdürüyor. 

Dijital Teknik dergisi olarak, 23 yıldır malzeme tedarikçisi olarak ticari hayatına devam eden Eray Toptan Reklam Malzemeleri’ni Alibeyköy’deki yeni hizmet binalarında ziyaret ettik. Firma yetkilisi Erkut Çakır ile reklam faaliyetleri ve sektör hakkında keyifli bir de görüşme yaptık. Aslında yapmaya çalıştık desek daha doğru olur. Çünkü o alışık olduğumuz diğer yöneticiler gibi değildi. Odasına çekilip işyerini kameralardan takip etmek yerine, yönetim ve organizasyon biçimi olarak kendisine bambaşka bir yöntem seçmişti. Oldukça yoğun bir tempoda tüm çalışanlarıyla birlikte çalışırken bulduk kendisini. Tüm yoğunluğuna rağmen bize firmayı gezdirip fotoğraf çekimi konusunda yardımcı oldukları ve sorularımızı samimiyetle yanıtladığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

Sektördeki firma ve kuruluşların tamamına yakını Eray Reklam’ı yakından tanıyor ama toparlamak gerekirse, bize faaliyetlerinizden kısaca bahseder misiniz ?

Eray Reklam, 2 şube, 75 çalışan ve 35 araçlık filosuyla 23 yıldır reklam sektörüne hizmet vermektedir. Satılan malzeme kalitesi, verilen hizmet ve müşteri ilişkilerindeki yakınlığıyla sektöre artı değer katmaktadır. Malzeme çeşitliliği, yüklü stok miktarı, uygun fiyatlarıyla, firmamız lider konumda yer almaktadır. İstanbul, Ankara ve tüm Türkiye’de ki reklam üreticilerine ulaşabilmekteyiz. 

Siz her zaman operasyonun merkezinde hatta ve hatta tam olarak içindesiniz. Neden böyle bir sistem, bu sistemden kısaca bahseder misiniz?

Evet birçok kişiye çok farklı gelebiliyor. Bu sistemde sipariş, muhasebe ve operasyon birimleri bir aradadır. Burada sabah 08.30’dan itibaren çok tempolu bir çalışma ortamı var. Olası bir problemde sorunu anında analiz edip çözümlemek gerekiyor. Kısacası zaman kaybı gibi bir lüksümüz yok. Hem zamanı en iyi şekilde kullanabilmek, hem telefonun diğer ucundaki müşterimize en iyi şekilde cevap verebilmek, hem de yoğun bir çalışma temposunda  hataları minimize etmek adına çok faydasını gördüğüm bir sistem. Ben de İstanbul‘da bulunduğum zamanlarda odamda değil çalışma arkadaşlarımın arasında çalışmayı tercih ediyorum.

Yakın zamanda Alibeyköy’deki yeni yerinize geçtiniz. Öncelikle Ümraniye ve Güngören şubelerinizi tek bir yerde toplamış olmaktaki hedefiniz neydi? Ayrıca yeni yerinizin size katkılarını bize anlatır mısınız?

Aslında yeni yerimize bize birçok konuda katkı sunmasını hedeflediğimiz için taşındık. Öncelikle bu hedeflere ulaştığımızı belirterek, size bunu doğuran ihtiyacı anlatmak isterim: Malzemelerdeki ebatlar büyüdü. Müşterilerimiz 6 metre, 12 metre malzemelere ihtiyaç duymaya başladı. Ayrıca artık satışlar çoğunlukla palet bazında olduğundan hem forkliftin rahatça dolaşabileceği hem de istenen stok miktarlarının barındırılabileceği geniş alana ihtiyaç vardı. Burada 6.000 metrekare açık, 4.000 metrekare kapalı alana sahibiz. Şuan ki depomuzda istediğimiz miktarlarda stok bulundurabiliyor, forklift kullanabiliyor, deponun içine kadar girebilen tırları yükleyip, boşaltabiliyoruz. Bu bize hız ve rahat hareket edebilme imkanı sağlıyor. Yeni yerimizin merkezi İstanbul sevkiyatımızda ve kargolama da bize büyük katkı sağladı. Bu yeni depomuz Lojistik olarak bize çok olumlu faydalar sağladı.

Satışını yaptığınız malzemeler hakkında bilgi verir misiniz?

Biz reklam malzemesi adına her şeyi satıyoruz. Folyolar, viniller, display ürünleri, blueback, megalight, citylight gibi dijital baskı kağıtları, tekstil baskı malzemeleri, baskı boyaları, elektrik malzemeleri, el aletleri, LED, adaptör, dekota, aynalı dekota, polistren, pet levha, pet G levha, solid polikarbon, alüminyum levha, kompozit panel, polikarbon, pleksi, gibi plaka malzemeler, gofrajlı alüminyum, kasa kenarları, plotter ve sarf malzemeleri, duba çeşitleri, daha saymakla bitiremeyeceğim birçok farklı ürün satış hattımızda mevcuttur. 

Satışını yaptığınız ürünlerin birçoğunu ithal ettiğinizi biliyoruz. Bu ürünler hakkında da sizden kısaca bilgi alabilir miyiz?

Bunlar içinde display ürünleri, fotoblok, çift taraflı bantlar, iç ve dış mekan duratrans, iç ve dış mekan fotoğraf kağıtları, baskı makinelerinde kullanılan boyaları, one way vision, germe vinil, reflektif, reflektif germe vinil, laminasyon ve folyo grubunda ağırlıklı olarak ithalat yapmaktayız.

Büyüyen sektör şartlarında 2012 hedeflerinizi tutturdunuz mu? Bununla birlikte 2013 hedefleriniz nelerdir?

2012 hedeflerimizi tutturduk. 2013 hedeflerimiz arasında mevcut müşterilerimize daha üstün hizmet sunma arzumuzun yanında benzer ürünleri kullandığımız mobilya, cephe kaplama, inşaat, dekorasyon sektörlerine de hizmet vermeye başlamayı hedefliyoruz.

Uzun yıllardır reklam sektörünün içinde bulunan birisi olarak sektörün geleceği hakkında düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Reklam sektörü çok hızlı gelişen ve büyüyen bir sektör. Görüyorum ki son 10 yılda ekonomiden aldığı pay artarak büyümüş ve büyümeye de devam ediyor. Tüm bu gelişmeler neticesinde sektörde kullanılan makine ve reklam malzemeleri de sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde. Bu süreçte bu değişimi yakından takip eden bir firmayız. Her geçen gün ürün yelpazemize yeni bir ürün ekliyoruz. Eray Reklam olarak yenilikleri yakından takip ediyor, sektörün büyümesine katkı sağlamak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Müşterilerinize ve tedarikçilerinize bizim aracılığımızla iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Birçoğuyla bu yola beraber çıktık ve bu yolu hep beraber yürüyoruz. Bizi yanlarında görmek istedikleri süre içerisinde hep yanlarında olacağız. Hepsine gönülden teşekkür ediyor. 2013 yılının  reklam sektörü için hayırlı kazançlar getirmesini diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email